13. 12. 2011

Milevsko zajíždí do Jablonce

V dalším kole zajíždí HC Milevsko 2010 na led Jablonce nad Nisou, kde se utká s místním celkem HC Vlci Jablonec. Utkání na jabloneckém zimním stadionu začíná ve středu od 18:00

Výsledky Jablonce a Milevska nesou takřka totožnou stopu. V tabulce je dělí jedno místo s rozdílem dvou bodů. Oba celky sbírají body hlavně v domácím prostředí. Z venku jich přivezly shodně po devíti. Oba mají rovněž podobné skóre s přibližně stejným počtem vstřelených a inkasovaných gólů.

První čtvrtina

V úvodních čtyřech kolech se Jablonec pouze jedinkrát představil doma. Základní část skupiny Západ totiž zahájil dvojutkáním na ledech soupeřů. V prvním kole zavítal na led nováčka soutěže Bíliny. Hostům vyšel úvod zápasu, když se dostali do dvoubrankového vedení. To domácí dokázali v samém konci třetiny srovnat, ale ve druhé části Jablonec znovu odskočil o dva góly. V poslední třetině povolil Jablonec Bílině jen přiblížit se na jednobrankový rozdíl a odvezl si vítězství 3:4. V druhém kole zajížděl Jablonec do Řisut. Domácí tým si poradil s Jabloncem vcelku jednoznačně, když jej zdolal po výsledku 5:1. Domácí premiéru si Jablonec odbyl s pražskou Kobrou a nečekaně odešel ze zápasu poražen. Jablonci skvěle vyšel úvod, když se ujal vedení po 21 vteřinách od zahájení. To však bylo ze strany Vlků na dlouho vše. Kobra ovládla druhou část, ve které zvítězila 4:0 a položila tak základ svému vítězství. Jablonec se v závěru snažil dotahovat, ale na lepší výsledek než 3:5 to nestačilo. Zcela odlišný průběh pak mělo následující utkání Jablonce v Benešově. Zde Jablonci nadmíru vyšla úvodní část, když po 15 minutách vedl 4:0. Benešov se sice jedním gólem v první a jedním ve druhé třetině Jablonci přiblížil, ale i tak se na třetí část šlo s hostujícím vedením o 3 góly. V závěru základní hrací doby však Jablonec nedokázal odolat mohutnému náporu domácích a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se Jablonec prosadil hned v první minutě, kdy využil početní výhodu a odvezl si z Benešova dva body po výhře 5:6. Na výhru z Benešova navázal Jablonec domácím vítězstvím nad Milevskem 4:3. Pak přišla prohra v Sokolově 2:5. Do stavu 2:2 se oba týmy přetahovaly o vedení, pak už góly střílel jen Baník. Návrat na domácí led byl opět vítězný poté, co Jablonec zdolal 6:4 Klatovy. Zde sice hosté vyhráli první třetinu 1:0, ale Jablonec v té druhé zcela otočil stav na 4:2 a své dvougólové vedení už uhájil. Z dalšího venkovního zápasu odjel Jablonec s prázdnou. Děčín ukončil řadu čtyř proher a po tuhém boji zdolal Jablonec 4:2. Góly začaly padat až v druhé polovině zápasu. Vedení se ujal Jablonec, ale odpověď domácích byla blesková. Na začátku poslední třetiny šel do vedení Děčín. To ztratil 11 minut před koncem. V poslední pětiminutovce se však děčínští hráči prosadili dvakrát a na to už soupeř odpověď nenašel. První čtvrtinu završil Jablonec další domácí výhrou 6:2 nad Kláštercem, který poprvé v sezóně odešel se zápasu s prázdnou. Jablonec o svém vítězství rozhodl hned v první třetině, kterou vyhrál 3:0.

Druhá čtvrtina

Druhá čtvrtina se hrála s obráceným pořadatelstvím a to v jejím úvodu Jablonci svědčilo. Z prvních čtyř zápasů se hned třikrát představil doma a ve všech naplno bodoval. Naopak z jediného venkovního si přivezl prohru. Druhou část základní části zahájil Jablonec stejnou výhrou jako v předchozím duelu s Kláštercem, když i Bílinu přehrál 6:2. Domácí tým sice inkasoval gól hned v první minutě, ale po první třetině už vedl nad Bílinou 3:1 a své vedení v dalším průběhu ještě navýšil. V souboji třetího s prvním pak Jablonec po divokém výsledku 9:6 překonal Řisuty. Hosté sice šli do vedení v desáté minutě, ale domácím se podařilo první třetinu vyhrát v poměru 3:1. V druhé části svůj náskok ještě zvýšili a do poslední třetiny šli za stavu 5:2. Řisuty se v posledním dějství během dvaceti vteřin přiblížily dvěma slepenými trefami na rozdíl jedné branky. Jablonec však žádné drama nepřipustil. Nastřílel tři góly a po soupeřově dvougólovém přiblížení v závěru dal výsledku konečnou podobu v závěrečné hostující power-play. S výjezdem na venkovní zápas přišla prohra, když Jablonec podlehl na Kobře 4:6. Po bezgólové první třetině se v té druhé roztrhl s brankami pytel. Skončila výhrou Kobry 5:3, když už vedla 3:0 a 4:1. V poslední třetině už oba celky přidaly jen po gólu. Pak se Jablonec opět představil na svém ledě, což představuje většinou jistotu bodů. Potvrdilo to i střetnutí s Benešovem, který odjel s prázdnou po porážce 2:4. Jablonec si v prvních dvou třetinách vybojoval třígólový náskok, a byť poslední část o gól prohrál, na jeho výhře to nemohlo nic změnit. Následovala prohra 2:3 v Milevsku. Sokolovu se podařilo urvat v Jablonci alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení. Dvakrát se hostům povedlo srovnat domácí vedení, naposledy minutu před koncem. V prodloužení už byl šťastnější domácí tým. Z Klatov odjel Jablonec opět s prázdnou po výsledku 2:4. Doma naopak Jablonec exceluje, což potvrdil i duel s Děčínem, jenž utrpěl v Jablonci porážku 6:1. Domácí Vlci vstřelili v každé třetině dva góly, kdežto Děčín jen jeden v poslední části. Druhou čtvrtinu zakončil Jablonec alespoň ziskem jednoho bodu z ledu soupeře, když podlehl Klášterci 2:3 po nájezdech. Domácí tým se ujal vedení, ale nakonec musel vyrovnávat soupeřův náskok až dvě minuty před koncem. Následně se prosadil v nájezdech.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba letošní vzájemné zápasy skončily vždy těsným vítězstvím domácího týmu. V prvním měření potvrdil Jablonec svoji domácí úspěšnost a vyhrál 4:3. Milevsko dobře zareagovalo na úvodní přesilovkový gól Jablonce a otočilo skóre ve svůj prospěch. Domácí tým znovu v početní výhodě vyrovnal, ale na první přestávku šlo Milevsko rovněž zásluhou využité přesilovky s jednobrankovým náskokem. Tím však hostující tým svoji gólovou produkci vyčerpal a do konce utkání již neskóroval. To Jablonec dvěma góly v prostřední části zvrátil stav na svou stranu a i přes převahu Milevska v závěrečné části výsledek udržel.
Odveta v Milevsku skončila vítězstvím domácího týmu 3:2. Ve vyrovnaném zápase otevřelo skóre Milevsko. Jablonec však za minutu vyrovnal a gólem v prostřední části šel do vedení. To držel až do 51. minuty. Poté se povedlo Milevsku srovnat a vzápětí využilo dvojnásobnou přesilovku. Tím znovu otočilo skóre ve svůj prospěch. Vedení o gól už domácí celek i přes soupeřovu hru bez brankaře v závěru nepustil.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si prozatím v bodování vede Michal Nevyhoštěný , jenž si v 17 zaznamenaných zápasech připsal už 28 bodů za 16 gólů a 15 asistencí a je zároveň nejlepším střelcem týmu. Jen o gól za ním zaostává Kamil Bříška, který k 15 gólům přidal 7 asistencí, což dohromady představuje 22 bodů v 21 zápasech. Bod na něj ztrácí 21 bodový (9 + 12) Daniel Stehno . Mezi obránci v bodování vyčnívá Milan Beránek jenž v 20 zápasech vstřelil 3 góly a na 7 přihrál. Mezi brankaři dostával na začátku soutěže více prostoru Erik Štěrba, následně si post brankařské jedničky vydobyl Jan Hanousek . V posledních zápasech opět častěji nastupuje Erik Štěrba.

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu v Benešově:
HC Jablonec : Štěrba - Petrmichl, Vozka, Beránek, Abraham, Zeman, Duda - Šulc, Bříška, Tondr – Měrtl, Kadeřábek, Stehno - Mulač, Peřina, Hájek - Oppelt, Brokeš, Vašek

Před zápasem

Ani Jablonci, ani Milevsku se ve druhé polovině soutěže zatím příliš nedaří. Milevsko získalo jen dva body, Jablonec tři. Jablonec jí zahájil výhrou v Bílině 3:1. Tento duel byl po zásahu rozhodčího plastovou lahví předčasně ukončen a následně zkontumován ve prospěch Jablonce. Bílina je jedinou dosavadní jabloneckou destinací, ve které se mu daří naplno bodovat. Z devíti získaných bodů na venkovních hřištích jich Jablonec hned šest získal v Bílině. Stejným výsledkem skončil i následný zápas Jablonce v Řisutech s tím velkým rozdílem, že poraženým byl hostující celek. Jak se Jablonci daří v Bílině, tak se mu nedaří doma s Kobrou. Jablonec v domácím prostředí prohrál jen dvakrát, v obou případech s pražským celkem. Tentokrát to byla prohra 2:4. V minulém kole utrpěl Jablonec třetí porážku v řadě, když neuspěl na ledě Benešova 3:4. Domácí tým se rychle ujal dvougólového vedení, které Jablonec vzápětí snížil. Na poslední třetinu však šel hostující celek opět s dvoubrankovým mankem, ale to dokázal smazat. Na rozhodující benešovský gól čtyři minuty před koncem však už odpověď nenašel. Milevsko naopak v minulém kole ukončilo třízápasovou bezbodovou šňůru upracovanou výhrou 4:3 nad Bílinou po nájezdech. Neúspěšné výsledky Jablonce a Milevska ze začátku druhé poloviny soutěže umožnily pronásledovatelům se na ně bodově dotáhnout. Středeční střetnutí tak bude nejen pomyslným soubojem o šest bodů, ale i bitvou o udržení náskoku před dalšími soupeři. Vzhledem k dosavadní úspěšnosti obou týmů v domácím prostředí je favoritem zápasu Jablonec.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Alexandr Božilov 0 0 0 -1 0
Jiří Fořt 1 0 1 1 0
Tomáš Hájek 0 0 0 -1 0
Jakub Hamerle 0 0 0 -2 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 -1 0
Michal Klíma 0 0 0 1 0
Filip Kolomý 0 1 1 1 0
Milan Kořánek 0 0 0 -2 0
Lukáš Matějka 0 0 0 -1 0
Jiří Müller 0 0 0 0 0
Libor Nikodém 0 0 0 -2 0
Ivo Novák 0 0 0 1 0
Pavel Procházka 0 0 0 -2 0
Jan Sýbek 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 0 1 1 -1 0
Michal Štych 0 0 0 -3 0
Kamil Tajbl 0 0 0 0 0
Josef Urbanec 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Knap 60 30 2 28 93,33 0 0

Ohlasy k utkání


4 : 1
(1:1, 0:0, 3:0)
Jablonec vs Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 12. Měrtl (Stehno), 48. Bříška (Hobza), 59. Bříška (Tondr, Beránek), 60. Kadeřábek (Mulač) - 6. Fořt (Kolomý, Štěrba). Rozhodčí: Vláčil -K otek, Bosák . Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 . Střely na branku: 32:38 (14:9, 9:17, 9:12). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Sestavy

Jablonec

Milevsko

Knap – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl – Urbanec, Sýbek, Nikodém – Kořánek, Müller, Hamerle - Matějka, Heřmánek, Hájek - Fořt, Kolomý, Novák