5
1
8. 12. 2011

Do Milevska přijede Bílina

Ve středečním termínu měla druholigová skupina Západ volno, ale o víkendu už na programu další kolo má. Milevsko v něm v sobotu hostí tým HC Draci Bílina.

Bílina zpočátku soutěže platila nováčkovskou daň a v první čtvrtině soutěže získala jen sedm bodů. V dalším pokračování se však její výsledky naznačují zlepšení. Začalo se jí dařit i na ledech soupeřů, kde z posledních čtyř zápasů tři vyhrála. V tabulce Bílina zaujímá deváté místo a na páté Milevsko ztrácí osm bodů.

První čtvrtina

Do soutěže vstoupila Bílina domácí prohrou s Jabloncem. Hostům vyšel úvod zápasu, když se dostali do dvoubrankového vedení. To Draci dokázali v samém konci třetiny srovnat, ale ve druhé části nechali Jablonec znovu utéct o dva góly. Tento stav už dokázala Bílina jen zkorigovat jediným gólem v poslední třetině k výsledku 3:4. Ani v druhém kole Bílina body nezískala. Na ledě pražské Kobry přitom k němu měla nakročeno velmi dobře. Po první třetině totiž vedla dvoubrankovým rozdílem, to však bylo z její strany vše. Kobra jedním gólem ve druhé a třemi v závěrečné třetině ukořistila vítězství 5:3 pro sebe. Až ve třetím mistrovském utkání Draci body získali. V divokém zápase s Benešovem se nejprve zdálo, že domácí celek ztratí utkání již v úvodní části, kterou prohrál 1:4. V prostřední třetině však přišel nečekaný obrat. Draci v ní vstřelili šest gólů, aniž by inkasovali. Benešov se sice z tohoto direktu vzpamatoval a dvěma slepenými góly se přiblížil na jednobrankový rozdíl. Bílina si však už bodový zisk utéct nenechala a radovala se z výhry 9:6. Ani premiérová výhra Bílinu nenastartovala k lepším výsledkům a přišla naopak série tří proher v řadě. Nejprve po boji 6:5 v Milevsku. Následovala domácí prohra se Sokolovem, pro který to byly vůbec první body v soutěži. Sokolov se postupně dostal do vedení 4:1, které domácí nováček soutěže už jen snížil na konečných 3:4. Série tří porážek byla završena divokou prohrou 5:10 v Klatovech. Klatovy už po 11-ti minutách vedly 4:0. Soupeř se sice snažil gólově přiblížit, ale nejvíce se mu to povedlo o 3 góly. Z dvojciferného přídělu se však Draci překvapivě snadno vzpamatovali a hned v dalším kole dosáhli svého nejvyššího vítězství 8:3 nad Děčínem. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas. Děčín opět musel dotahovat náskok soupeře a dvakrát se mu to povedlo. Minutu před koncem prostřední části však inkasoval Děčín gól na 2:3 a v posledním dějství zcela propadl, když jej prohrál 1:5. Konec první čtvrtiny byl ve znamení dvou soubojů s celky z čela tabulky. Nejprve Bílina překvapivě obrala o bod domácí Klášterec, když prohrála až po nájezdech 4:5. Klášterec vyhrál první třetinu 2:0 a zdálo se, že si vítězství nenechá uniknout. Bílina však ve zbylých dvou třetinách manko smazala a musely rozhodnout nájezdy. V těch byl Klášterec úspěšnější. V posledním zápase první čtvrtiny nestačila Bílina doma na Řisuty 3:5. V zápase se sice ujala vedení, ale pak se hned čtyřikrát prosadil soupeř. Bílina se přiblížila na rozdíl gólu, ale vyrovnat již nedokázala a v závěru inkasovala při hře bez brankaře.

Druhá čtvrtina

Druhou čtvrtinu zahájila Bílina prohrou v Jablonci 2:6. Domácí tým sice inkasoval gól hned v první minutě, ale po první třetině už vedl nad Bílinou 3:1 a své vedení v dalším průběhu ještě navýšil. V zápase s Kobrou dosáhla Bílina svého třetího vítězství v soutěži. Když na začátku druhé třetiny vedli domácí Draci 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Kobra se však nevzdala a až do konce zápasu držela domácí celek v napětí o výsledek. I další venkovní zápas dopadl pro Bílinu stejně jako ten předchozí tedy výsledkem 2:6, tentokrát v Benešově. Benešov měl od začátku utkání ve své moci. Postupně si vybudoval čtyřgólový náskok, který sice Bílina dvěma slepenými góly po polovině snížila, ale v poslední třetině ještě dvakrát inkasovala. Následovala domácí prohra 4:5 po prodloužení s Milevskem. Pak si Bílina poprvé přivezla výhru z cizího prostředí, když zvítězila v Sokolově 6:4. Výhru ze soupeřova ledu však Bílina doma zcela nepotvrdila. Podlehla totiž doma Klatovům na nájezdy 5:6. Po gólové přetahované se domácí tým v dramatickém závěru ujal dvě minuty před koncem vedení, ale Klatovy stihly vyrovnat a v nájezdech rozhodnout. Zlepšení ve venkovních zápasech prokázala Bílina hned v dalším kole, kdy si odvezla těsnou výhru z Děčína 2:1. Domácí tým se před polovinou zápasu ujal vedení. To hosté před koncem druhé třetiny srovnali a devět minut před koncem vstřelili vítězný gól. Byl to již čtvrtý zápase v řadě, ve kterém Bílina získala alespoň bod. Tím to ale také skončilo. Na závěr první poloviny soutěže ji totiž čekaly dva první týmy tabulky, které potvrdily roli favorita. Klášterec domácí Bílině nedovolil skórovat ani jednou, sám se naopak prosadil hned pětkrát. Ani v Řisutech se Bílině nevedlo o mnoho lépe. V prvních dvou třetinách inkasovala vždy po třech gólech, přičemž vstřelila jen jeden. Nakonec z toho byl výsledek 6:2 pro domácí.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

První letošní vzájemný souboj vyhrálo Milevsko po těsném výsledku 6:5. Milevsko bylo od počátku zápasu aktivnějším týmem, ale přesto gólově na svého soupeře ztrácelo. Bílina sázela na nebezpečné brejky a skvěle využívané přesilovky. Milevsko sice dokázalo srovnat hostující dvougólové vedení i další odskok Bíliny na 2:3. V závěru prostřední části však Bílina využila dvě přesilovky a na závěrečnou třetinu šla s vedením 3:5. Milevsko se ale nevzdalo. Během osmi minut posledního dějství třemi góly otočilo skóre ve svůj prospěch a jednobrankové vedení už do konce hrací doby uhájilo.
I v odvetě v Bílině se z vítězství radovalo Milevsko, byť bodový zisk zachraňovalo až při závěrečné hře bez brankaře a nakonec zdolalo domácí tým 5:4 po prodloužení. Milevsko inkasovalo úvodní gól už ve 2. minutě zápasu při vlastním oslabení. Následně však využilo i svoji přesilovku a srovnalo. V prostřední části si vybudovalo dvougólový náskok a navíc neproměnilo trestné střílení. Bílina však úspěšným závěrem druhé třetiny vyrovnala a ve třetí části se ujala znovu vedení. To hájila až do samého závěru, kdy Milevsko necelou půlminutu před koncem vyrovnalo při hře bez brankaře. V prodloužení hostující tým nejdříve přečkal stoprocentní domácí šanci a pak rozhodl o zisku bonusového bodu.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si v bodování Draků vede Vladimír Kýhos s 21 body za 11 gólů a 10 asistencí. Za ním následuje extraligou protřelý útočník Vladimír Machulda, přestože oproti svým spoluhráčům nastoupil k méně zápasům. Má jich na svém kontě 14, ale už v nich zaznamenal 19 bodů za 8 gólů a 11 asistencí. Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování Josef Müller , když v 19 zápasech vstřelil 3 góly a na 4 z nich přihrál. Z brankařů má nejvíce odchytáno Jan Pospíšil . Ale o místo v brance se téměř rovnoměrně dělí s Tomášem Fikrtem .

Před zápasem

Bílina třetí čtvrtinu odstartovala domácí prohrou s Jabloncem 1:3, ale v dalších dvou kolech vyhrála. Nejprve dokázala zvítězit na horké půdě na Kobře 4:3 a následně si doma poradila s Benešovem. O své výhře rozhodla hlavně v prostřední části, kterou vyhrála 4:0. Když na začátku třetí části zásluhou proměněného trestného střílení zvýšila Bílina své vedení už na 7:1, nepochyboval o jejím vítězství už nikdo. Benešov se však ještě zvedl a závěr zápasu domácím ještě trochu ztížil. Draci si ale tři body utéct nenechali a vyhráli 7:4. Milevsku se v druhé polovině soutěže zatím vůbec nedaří. Všechna tři dosavadní střetnutí prohrálo. Vždy jen o gól, ale to nic nemění na nulovém bodovém zisku. V tabulce se sice Milevsko nijak nepropadlo, avšak výrazně se mu přiblížily celky v pořadí za ním. Další bodová ztráta už by znamenala pokles do spodní poloviny tabulky. V zápase s Bílinou nutně Milevsko potřebuje bodovat. Začátek zápasu je od 17:00.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 11. Hamerle (Procházka, Tajbl), 28. Kořánek (Müller), 43. Nikodém (Sýbek), rozhodující nájezd Štych - 3. Machulda (Kýhos, Havlůj), 13. Salač, 22. Hrubant (TS). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Sentenský . Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:37 (12:14, 15:11, 15:10 - 5:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

Pipek – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl – Urbanec, Sýbek, Nikodém – Kořánek, Müller, Hamerle - Matějka, Heřmánek, Hájek - Fořt, Kolomý, I. Novák