F 2 - neděle 17.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
2
F 3 - středa 20.3.2024
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
7
4
F 4 - pátek 22.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
1
3. 2. 2024

Milevsko zvládlo základní část bez jediné prohry

Milevsko dovršilo úspěšnou základní část letošní sezóny, ve které ztratilo jediný bod, výhrou ve Strakonicích. Oba týmy měly před závěrečným kolem svoji pozici v tabulce jistou, ale i tak se chtěly dobře naladit před vyřazovacími boji. Milevsko tak trochu pojalo střetnutí metodou přitáhnout a povolit. Nejprve si totiž vybudovalo třígólové vedení, ale po vlastních chybách dovolilo se Strakonicím přiblížit. Pak znova odskočilo na rozdíl dvou branek, ale domácí tým opět snížil. Na další milevský gól však reagovat nedokázal a v závěru ještě inkasoval při hře bez brankaře.

Tomáš Fencl, který doplnil milevskou soupisku pro vyřazovací boje, se hned při svém první pobytu na ledě dopustil přestupku a tak Strakonice měly přesilovkovou výhodu v úvodu zápasu. V té se v dobré střelecké pozici ocitl domácí Andrle, ale z pravého kruhu Michaela Pance v milevské brance neprostřelil. To Milevsko svoji úvodní přesilovku využilo. Tomáš Vochozka potáhl kotouč na osu útočného pásma a přihrál k tyči na Jakuba Suchana, jenž nadvakrát dostal puk do branky. Obdobně padl i druhý milevský gól. Bylo to již po skončení přesilovky, ale ze stejného místa. Přihrával Vojtěch Krcho a u tyčky propasíroval puk do branky Matouš Masopust. Třetí gól Milevska přidal František Januška, jenž uprostřed hřiště obral protihráče o puk a svůj útočný výpad zakončil střelou nad vyrážečku strakonického brankaře Myslivce. Strakonicím se podařilo snížit v 18. minutě, kdy Jan Kouhout při obrátce ve vlastním pásmu upadl, domácí se ocitli v situaci 2 na 1 a Babor po přihrávce Kantora prostřelil milevského gólmana. Po rozehrání se ocitl na kruhách volný Dlouhý, ale brankaře neprostřelil. V závěru třetiny muselo Milevsko čelit domácí dvojnásobné početní výhodě, ale bez potíží jí ubránilo.

Zbytek klasické přesilovky se dohrával v prostření části. Milevsko bylo blízko gólu ve vlastním oslabení, ale Vojtěch Krcho při nájezdu z pravé strany Myslivce nepřekonal. Stejný hráč měl další možnost po přihrávce Jana Janocha, ale znova ze souboje vyšel lépe domácí brankař. A tak Strakonice trestaly. Nedorozumění hostujících obránců využil domácí Babor a v nájezdu na brankaře vstřelil svůj druhý gól. Milevsko se ihned vrhlo do útoku. Po přistrčení Tomáše Vochozky zakončoval sám před brankařem Jan Březina, ale přestřelil. Matouš Masopust najížděl sám na brankaře, ale prostřelit jej nedokázal. Byl při zakončení faulován a tak Milevsko dostalo početní výhodu. Šance však přišla až po jejím skončení. David Blažek střílel z mezikruží, Myslivec vyrazil. Na druhé straně se tlačil před branku domácí Přibyl, ale puk do branky nedostal. Z následné protiakce najížděl Tomáš Vochozka proti osamocenému obránci Kovářovi, na kruhu jej obhodil a bekhendem zamířil pod horní tyčku. I po zvýšení náskoku zůstalo Milevsko aktivnější. V přečíslení 3 na 1 přihrával Pavel Chocholoušek a sám proti brankaři zůstal David Blažek, našel však jen připravenou lapačku domácího brankaře. Při hře 4 proti 4 najížděl z leva na domácí branku David Svoboda, ale u tyčky puk do ní nedostal. Pak ještě Vojtěch Krcho po vyjetí od zadního mantinelu našel u protější tyče Matouše Masopusta, Myslivec se včas přemístil a puk vytlačil mimo branku.

V samém závěru druhé třetiny fauloval Jáchym Štekr a tak i třetí část začaly Strakonice v početní výhodě. A dokázaly jí využít. Zralý vystřelil od modré a puk propadl Michaelu Pancovi do branky. Po přesilovce měl další možnost strakonický Řehoř, ale milevský brankař tentokrát brance zabránil. Matouš Masopust pak poslal podél levého mantinelu na zteč Vojtěcha Krcha. Toho v nájezdu fauloval domácí Němec a tak bylo nařízeno trestné střílení. V něm byl úspěšní sám faulovaný Vojtěch Krcho, který prostřelil brankaře domácích. Milevsko tentokrát již nechtělo připustit další zdramatizování zápasu, ale gólman Myslivec držel domácí naděje. Sám před ním neuspěl Michal Přívozník a z kruhu po přihrávce Františka Janušky zpoza branky ani Pavel Chocholoušek. Strakonice pak měly druhou přesilovku 5 proti 3. Milevsko se znova bránilo skvěle. Domácím nic nedovolilo a samo naopak bylo blízko gólu, když všem ujel David Blažek, Myslivec však znova i proti němu včas zasáhl. Po ubráněném oslabení si Milevsko zahrálo přesilovku. V té nabil Jakub Suchan zpoza branky na kruh Josefu Růžkovi, Myslivec vyrazil. Již při plném počtu pak stejný milevský obránce vyrobil hrubku, když jeho vyhození z vlastního pásma zachytil Zralý, Michael Panec mu již skórovat nedovolil. Další strakonická přesilovka a další šance Milevska. V tomto případě přečíslení 2 na 1, přihrávající František Januška a znova neúspěšně zakončující David Blažek. Po skončení oslabení se Matouš Masopust proháčkoval od mantinelu až před branku, ale bekhendem nedal. Strakonice pak zkusily hru bez brankaře. Těžko se dostávaly do útočného pásma a nakonec i faulovaly. Myslivec se musel vrátit do branky a Milevsko mohlo zápas dohrát v početní výhodě. V té se rozjel Tomáš Vochozka přes celé hřiště až před brankaře, puk za jeho záda nedostal. Bohužel ani Milevsko se nevyhnulo zbytečnému faulu. Hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách, vhazovalo se v hostujícím pásmu a Strakonice znova sáhly k odvolání brankaře. Vojtěch Krcho však skvěle rovnou z buly vyhodil puk z pásma na rozjetého Jana Janocha, jenž dovezl puk do prázdné brány.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Blažek 0 0 0 1 0
Jan Březina 0 0 0 0 0
Tomáš Fencl 0 0 0 1 0
Filip Hubáček 0 0 0 0 0
Pavel Chocholoušek 0 0 0 1 0
Jan Janoch 1 1 2 2 0
František Januška 1 0 1 1 0
Jan Kohout 0 0 0 1 0
Vojtěch Krcho 1 2 3 1 0
Matouš Masopust 1 0 1 2 0
Václav Pouch 0 0 0 0 0
Michal Přívozník 0 0 0 0 0
Josef Růžek 0 0 0 0 0
Aleš Řezáč 0 0 0 -1 0
Matyáš Staněk 0 0 0 0 0
Jakub Suchan 1 0 1 -1 0
David Svoboda 0 1 1 1 0
Jáchym Štekr 0 0 0 1 0
Tomáš Vochozka 1 1 2 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michael Panec 60 36 3 33 91,67 0 0

Ohlasy k utkání


3 : 6
(1:3, 1:1, 1:2)
Strakonice vs Milevsko
Krajská liga mužů,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 18. Babor (Kantor), 25. Babor, 42. Zralý (Mikeš, Přibyl) – 9. Suchan (Vochozka, Svoboda), 12. Masopust (V. Krcho), 15. Januška, 33. Vochozka (Janoch), 43. V. Krcho (TS), 60. Janoch (V. Krcho). Rozhodčí: Lukáš, Ondřej - Ent, Knor. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 359. Střely na branku: 50:36. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

Sestavy

Strakonice

Myslivec - Němec, Kovář, Zralý, Mikeš, Stauber, Vaněček - Jiřinec, Dlouhý, Prušák - Novák, Přibyl, Andrle - Řehoř, Kantor, Babor

Milevsko

Panec - Hubáček, Řezáč, Kohout, Svoboda, Růžek, Štekr, Fencl - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek – Staněk, Přívozník, Pouch