5
1
20. 1. 2024

O výhře ve Veselí rozhodla prostřední třetina

Po divácky neatraktivní a bezgólové první třetině se Milevsko prosadilo třikrát v prostřední části a položilo základ svého vítězství. Veselí se však v závěrečném dějství nevzdalo. Vrátit se do zápasu mu pomohla dvojnásobná přesilovka, ve které skórovalo a prosadilo se i následně v jejím klasickém pokračování. Milevsko ale hned při plném počtu hráčů znova odskočilo na rozdíl dvou branek. Ten domácí celek znova snížil. Milevsko však po domácí chybě opětovně svůj náskok zvýšilo a pojistku přidalo při domácí hře bez brankaře.

Hned v 1. minutě mělo domácí Veselí přesilovkovou výhodu, nijak se v ní však neprosadilo. Po jejím skončení oba celky předváděly nezáživný hokej bez větších šancí. V 7. minutě se do dobré střelecké dostal Jan Březina, ale jeho střelu z kruhu domácí brankař Plecer zastavil. Ve 12. minutě pronikal mezi obránci domácí Bláha, puk do branky nedostal, ale zpoza ní našel u tyčky Mikesku, který také netrefil. Ve 13. minutě obešel milevského obránce veselský Novotný, ale Michael Panec v milevské brance jeho střelu vyrazil. Následně ani přesilovka našim hráčům možnost nepřinesla. Ta přišla až v domácí početní výhodě. Za vyhozeným pukem se vydal Tomáš Vochozka, dostihl jej dříve než vyjetý gólman Plecer, ale z těžkého úhlu puk do branky neprocpal. Tomáš Vochozka se s pukem znova dostal před branku, ale ani nadvakrát brankaře neprostřelil.

To druhá třetina byla hned od začátku plná příležitostí. Hned v její 1. minutě Milevští propadli na útočné modré, domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Mikeska po přihrávce Pechláta Michaela Pance nepřekonal. Na druhé straně se po přihrávce Davida Blažka ocitl sám před brankařem František Januška, ale po bekhendové kličce mířil vedle branky. V 23. minutě po buly v hostujícím pásmu vyrazil za vyhozeným pukem Matouš Masopust, přebruslil domácího hráče, ale zblízka Plecera nepřekonal. To se povedlo po následném vhazování, při které si Tomáš Vochozka obhodil protivníka a poslal puk před branku na volného Jana Janocha, jenž zametl puk do odkryté brány. Po dalším získaném vhazování v útočném pásmu střílel z otočky Václav Pouch, Plecer chytá. Veselí pak mělo dvě přesilovky za sebou, ale Milevsko se bezpečně ubránilo. Do dvougólového vedení šlo Milevsko před polovinou zápasu, když si Pavel Chocholoušek po přejetí modré obhodil obránce a zamířil parádně do horního rohu domácí branky. V hostující početní výhodě pálil Tomáš Vochozka po křižné přihrávce, Plecer puk vyrazil. Milevsko pak mělo dokonce dvojnásobnou přesilovku. Ta se mu nedařila, hráčům často přeskakoval puk hokejku, ale těsně před jejím koncem Tomáš Vochozka zavezl kotouč do pásma podél levého mantinelu, poslal jej před branku, odkud František Januška přes protihráče zamířil bekhendem k tyči. Ještě v klasické početní výhodě střílel z pravého kruhu Jakub Suchan a tečovaný puk vyplaval těsně vedle branky.

Poslední část začala pokračující domácí přesilovkou. Tu Milevsko ubránilo, ale i po ní muselo čelit domácím atakům. Po levé straně se dostal před branku Milevska Mikeska, Michael Panec vyrazil jak jeho zakončení, tak i následnou dorážku Pechláta. Pak domácí celek dostal jeden a půl minutovou přesilovku. Milevsko jí zpočátku bránilo výtečně a nedovolilo soupeři téměř nic. V jejím konci však dostal Bláha nabito na pravý kruh. Michael Panec jeho střelu vyrazil. Totožná akce se opakovala hned vzápětí a tentokrát domácí útočník ze stejného místa již byl úspěšný. Pokračovalo se v 5 proti 4 a Veselí ještě v téže minutě přidalo druhý gól, když nahození Jana Bendy od modré skončilo až v horním rohu milevské branky. Milevsko však dokázalo do minuty rychle zareagovat. Jan Janoch se probil podél mantinelu až za branku, odkud poslal kotouč mezi kruhy na Matouše Masopusta, jenž ranou nad brankařův beton prokázal své střelecké kvality. Hra pak byla ovlivněna dalšími vyloučenými. David Blažek v oslabení pronikl mezi obránci, ale Plecera v domácí brance neprostřelil. Milevsko pak znova hrálo pouze ve třech, když střelu Pechláta z mezikruží zastavil Michael Panec. Veselí se znova podařilo přiblížit na rozdíl jednoho gólu při hře 4 proti 4. Mikeska se obtočil za brankou a našel před ní Bláhu, který se trefil k tyči. Klid do milevských řad vnesl Tomáš Vochozka. Na vlastní modré zachytil Klípovou přihrávku a svůj únik zakončil střelou mimo brankařův dosah. Veselí pak přistoupilo k dlouhé hře bez brankaře. Milevsko nedovolilo žádné zdramatizování. S přehledem se bránilo a vyhazovalo puky z pásma. Veselí se zpět do něj dostávalo hlavně zásluhou zakázaných uvolněních po nepřesných pokusech hostujících hráčů přes celé hřiště. Ke konci zápasu Jan Březina neprostřelil na hranici útočného pásma hráče před sebou. Puk se však odrazil na kruh k Jakubu Suchanovi, který jej poslal do opuštěné brány.

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 47. Bláha (Mikeska, Novotný), 47. J. Benda (Klimeš, R. Benda), 52. Bláha (Mikeska, Krampl) – 24. Janoch (Vochozka), 30. Chocholoušek (Blažek), 37. Januška (Vochozka), 48. Masopust (Janoch, Vochozka), 55. Vochozka (Janoch), 60. Suchan. Rozhodčí: Lukáš - Mička, Kubeš. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 48:50. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.