5
1
13. 1. 2024

Těsné vítězství nad Vimperkem

Milevsko tentokrát nepředvedlo dominantní výkon a s Vimperkem se dosti natrápilo. Hosté v prořídlé sestavě na čele s výborným brankařem Markem Dvořákem dokázali udržet s Milevskem krok a o zisk alespoň jednoho bodu usilovali do samého závěru. Domácí otevřeli skóre zápasu až po uplynutí jeho poloviny zásluhou využité přesilovky. Klid do domácích řad přidal druhý gól vstřelený ve třetí třetině. Vimperku se sice podařilo snížit, na vyrovnání však nedosáhl ani při závěrečné hře bez brankaře.

Milevsko mělo hned v polovině 2. minuty výhodu přesilové hry, ale využít jí nedokázalo. V dalším průběhu naráželi domácí na pevnou hostující obranu na čele s brankařem Dvořákem. V 7. minutě najížděl Tomáš Vochozka na vimperskou branku zprava, Dvořák jej zastavil a poradil si i s následnými dorážkami Františka Janušky a Jana Březiny. Ve 14. minutě nahazoval od modré Jáchym Štekr a tečoval František Januška, pozorný Dvořák včas zasáhl. Za minutu se Jan Janoch prokličkoval od mantinelu až před branku, ale na brankaře hostů již nevyzrál. Nejblíže gólu bylo Milevsko v 19. minutě, kdy Tomáš Vochozka pasem přes celou šířku hřiště vyslal na zteč Jakuba Suchana, který z pravého kruhu trefil horní tyč.

Obraz hry se nezměnil ani od druhé části. Milevsko i nadále dobývalo soupeřovu branku. Vimperk se do žádných šancí nedostával, ale zřídka do nich pouštěl i domácí. V 29. po prodloužení Tomáše Vochozky pronikl po levé straně do útočného pásma Jakub Suchan, našel před brankou Jana Březinu, ale ten zblízka puk do branky nedostal. Po polovině zápasu se Milevští dostali do přečíslení 2 na 1. Jan Březina přihrál puk před branku na zakončujícího Davida Svobodu, brankař Dvořák se však dostal včas k tyči a puk vytáhl mimo branku. Pak mělo Milevsko druhou početní výhodu. Tentokrát ji sehrálo dobře. Svíralo svého protivníka v pásmu, až nahození Davida Svobody od modré prošlo do branky. Za další minutu se Jan Janoch uvolnil na kruhu, ale Dvořák jeho ránu vyrazil. Také Vimperk si zahrál přesilovku a v ní si připravil i první příležitost, když si Vavřík obhodil Václava Poucha, ale sám proti brankaři přestřelil.

Poslední třetina nabídla nejzajímavější hokej. Hned v její první minutě se dostal do výhodné střelecké pozice na kruhu František Januška. Hledal ještě u protější tyčky Davida Svobodu. Ten již byl v těžkém úhlu, ale dokázal poslat puk do odkryté brány. Gólman Dvořák však čelem k brance ještě natáhl lapačku a kotouč směřující mezi tyče vyhodil do bezpečí. Ve 4. minutě Tomáš Vochozka nahodil puk za soupeřovu branku. Tam jej dojel Jakub Suchan a poslal jej před branku na Jana Březinu. Po jeho zásahu puk již putoval do brány, ale obránce Horejš zastoupil svého brankaře a z brankové čáry jej vytáhl ven. Ve 47. minutě se Milevsko po zásluze dočkalo druhého gólu. František Januška bekhendem přihrával od zadního mantinelu a Pavel Chocholoušek procpal puk za gólmanova záda. V 51. minutě Vojtěch Krcho vypíchl soupeři puk a nabil mezi kruhy Václavu Pouchovi. Jeho zakončení Dvořák vyrazil.Směrem dopředu neškodný Vimperk se dočkal nečekaného snížení. V 52. minutě se k Šafářovi za kruhy dostal sražený puk. Jeho první střela byla zablokována, ale druhá se přes clonící hráče našla cestu do horního rohu domácího brankaře Davida Nováka. Vimperk byl blízko vyrovnání v 55. minutě, kdy se Jan Předota ocitl sám mezi kruhy, ale branku netrefil. V samém závěru přistoupil Vimperk ke hře bez brankaře. Milevsko nedovolilo vážnější ohrožení svojí branky. Pokus Jana Janocha přes celé hřiště si cestu do prázdné branky nenašel. Milevští i zásluhou Vojtěcha Krcha vyhráli i závěrečné buly. Puk se sice dostal do předbrankového prostoru, ale následná střela Turka z pravého kruhu neměla proti přepravenému David Novákovi šanci na úspěch.

Milevsko vs Vimperk

Branky a nahrávky: 35. Svoboda (Suchan, Vochozka), 47. Chocholoušek (Januška, Štekr) – 53. Šafář (Vavřík, Koška). Rozhodčí: Macháček - Hřídel, Ent. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 43:31 (17:9, 12:12, 14:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Novák - Janda, Řezáč, Svoboda, Kohout, Přívozník, Štekr, Hubáček - Janoch, V. Krcho, Pouch - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek