5
1
6. 1. 2024

Do nového roku s dvoucifernou výhrou

I do nového kalendářního roku vstoupilo Milevsko výhrou. Radomyšli nadělilo desítku. Byla pátá milevská dvouciferná výhra v sezóně. Základ vítězství položilo Milevsko hned v první třetině, kterou ovládlo 4:0. V dalším průběhu svůj náskok postupně navyšovalo. Hostům se podařilo zmírnit prohru třemi góly v závěrečné desetiminutovce.

Milevsko hned od začátku zápasu plnilo roli favorita. Do svého soupeře se zakouslo a rychle skórovalo, když Tomáš Vochozka v přečíslení našel před brankou Jakuba Suchana, který pohodlně umístil puk za záda hostujícího gólmana Ivo Svobody. Další gól přidalo Milevsko na začátku 4. minuty, kdy sražené nahození Davida Svobody zaplulo do protipohybu brankaře do branky. V 6. minutě se k dorážce dostal Tomáš Vochozka, ale ani nadvakrát nepřehodil brankařův beton. V 15. minutě měla první možnost také Radomyšl, když po přihrávce zpoza branky neprostřelil Michaela Pance před ním osamocený Volf. A tak se znova radovalo Milevsko. Po vyhraném vhazování Vojtěcha Krcha se pod horní tyčku trefil Jan Janoch. Čtvrtý gól přidal David Blažek, když jej po kličkované za kruhy našel u tyčky Pavel Chocholoušek a milevský útočník pohotově trefil.

Od druhé třetiny nastoupil do hostující branky Ondřej Koryťák. A hned v první minutě musel čelit samostatnému nájezdu Tomáše Vochozky, jenž však přestřelil. V 26. minutě už byl nově nastoupivší brankař Radomyšle překonán. Jan Kohout vyslal mezi obránce Jakuba Suchana, která prostrčil puk mezi gólmanovými chrániči do branky. Velkou hostující příležitost musel hasit Michael Panec, když Sýbek z rohu poslal puk před branku, kde volný Slavík na milevského brankaře nevyzrál. Pak si hostující Volf dojel za brankou svoji vlastní střelu a poslal puk za sebe před branku, kde nepokrytý Šuhaj tečoval jen do brankové konstrukce. Milevsko promarněné šance Radomyšle trestalo. Jan Kohout se při útočném výpadu dostal mezi obránce, jeho střelu Koryťák vyrazil, poradil si i s dorážkou Jana Březiny, ale na další od Tomáše Vochozky už nedosáhl. Radomyšl se prosadila v 35. minutě. Po domácí chybě na útočné modré vedl přečíslení hostující Sýbek, našel před brankou najetého Hřebíčka, jenž prostřelil domácího gólmana. Milevsko pak mělo přesilovou hru, ve které se z dobrých pozic neprosadili Vojtěch Krcho ani Jan Janoch. Až při plném počtu hráčů na ledě Tomáš Vochozka na středu hřiště prodloužil puk do jízdy Jakubu Suchanovi, který našel před brankou najetého Jana Březinu, jenž brankaře dokázal překonat. Pak ještě pronikl po levé straně David Blažek, dostal puk před branku na Pavla Chocholuška, který však zblízka nedal.

Na úvod poslední třetiny mělo Milevsko další početní výhodu, avšak prosadit se v ní nedokázalo. Až po jejím skončení se dostala do nájezdu 2:1 dvojice přihrávající Vojtěch Krcho a zakončující Jan Janoch, Koryťák se dokázal rychle přemístit a střelu zastavit. Brzo poté už Milevsko úspěšné bylo. František Januška našel na protějším kruhu Davida Blažka, který trefil horní roh branky. Za minutu najížděl na hostující branku Tomáš Vochozka, ale trefil jen tyčku. V pokračující akci putoval puk po ose Jakub Suchan Tomáš Vochozka k tyči na Jana Březinu, který si připsal druhý zásah. Diváky vyvolávanou desítku pak rychle přidal Václav Pouch, který se z prostoru kruhů trefil pod horní tyč. Milevští pak pod dojmem vysokého vedení polevili v koncentraci a umožnili Radomyšli prohru zmírnit. Nejprve Gába zachytil domácí rozehrávku, ale ani nadvakrát Michaela Pance neprostřelil. V 51. minutě se však již prosadil Smetana, když se trefil k tyči. Další gól Radomyšle přidal Sýbek, který si potáhl puk na kruhu a skóroval. Za minutu přišel další hostující gól, když Polách poslal puk na levý kruh Volfovi, jenž se trefil nad gólmanovo rameno.

Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 2. Suchan (Vochozka), 4. Svoboda (Kohout), 16. Janoch (Krcho), 18. Blažek (Chocholoušek, Januška), 26. Suchan (Kohout, Svoboda), 29. Vochozka (Březina, Kohout), 38. Březina (Suchan, Vochozka), 46. Blažek (Januška, Přívozník), 48. Březina (Vochozka, Suchan), 49. Pouch (Krcho, Janoch) – 35. Hřebíček (Sýbek, J. Korytar), 51. Smetana (Šuhaj, Novotný), 54. Sýbek (Slavík), 55. Volf (Polák, Smetana). Rozhodčí: Hamr - Hron, Bušta. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 486. Střely na branku: 46:33 (14:11, 15:10, 17:12). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 10:1, 10:4.

Panec - Janda, Řezáč, D. Svoboda, Kohout, Přívozník, Štekr - Janoch, V. Krcho, Pouch - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek