5
1
17. 12. 2023

Milevsko zdolalo Rytíře z Hluboké

Milevsko přivezlo z Hluboké plný počet bodů. Sice prohrávalo od 6. minuty, do konce první třetiny skóre srovnali a od druhého dějství byli svojí aktivitou a bojovností, ale i disciplinovanější odměněni vedením. Třetí třetina byla velmi bojovná a na hlubockém malém stadionu plná osobních soubojů. Tým ukázal velkou sílu. Velký podíl na zisku bodů měl vynikající výkon Davida Nováka v brance.

Na zápas na Hlubokou pro zranění a nemoc neodjeli Panec a Hubáček i přes toto oslabení byl tým odhodlán nedat svoji kůži zadarmo. Na teplotní podmínky, které panují, byla ledová ploch dobře připravena. Je pravdou, a to je pro Hlubokou typické, bylo dost nečitelné, což velmi ztěžuje orientaci hráčů. Kluci si museli rychle zvykat. V úvodu jsme byli o trochu aktivnější. Hned při svém prvním střídání objel Chocholoušek branku hostů a velmi slušně zakončil. Ve čtvrté minutě bohužel při zákroku Novák podrazil domácího útočníka. Domácí bohužel dokázali svoji početní výhodu využít. Moudrý dokázal využít souhru, před naší brankou. Vstřelená branka nalila sílu do domácích. Milevští však velmi dobře eliminovali jejich sílu, dobře četli hru. Začátkem sedmé minuty prověřil pozornost Daška střelou hned po buly. V úvodu desáté minuty došlo k první vyhrocenější situaci. Vzhledem k tomu, že iniciátorem byl domácí tým, tak po vykrácení trestů jsme hráli první přesilovou hru. Tato herní situace sice nepřinesla branku, ale Milevští převzali herní iniciativu. Velmi dobře vystřeli Suchan, hodně práce měl domácí gólman se střelou Krcha. Při hře v plném počtu dvakrát za sebou provětral betony Svoboda od modré. V polovině patnácté minuty se mohl milevský tým poprvé v utkání radovat. Suchan našel dobře načasovanou přihrávkou hokejku Vochozky a ten se nemýlil. V závěru první třetiny měli hosté výhodu druhé přesilovky Adam za svůj přestupek proti pravidlům obdržel 2+2. Větší šanci měli však domácí. Novák vytáhl super zákrok lapačkou. Za stavu 1:1 šly týmy do šaten, řekl bych že větší spokojenost byla na straně hostů. Domácí byli asi trochu zaskočení houževnatostí a bojovností Milevských.

Nástup do druhého dějství vyšel milevskému týmu na jedničku. v čase 21,29 dokázal Chocholoušek zužitkovat nahrávku Janušky. Tým poznal, že i na posílený tým Rytířů má. Na hlubockém kluzišti přibývalo drobných dohrávek na hraně pravidel. Hlavní rozhodčí si však svými verdikty dokázal udržet pořádek. Milevským hra ve čtyřech svědčila a také ji dokázali využít vstřelením třetí branky. Řezáč nahrál na hůl Kohouta ten puk posunut na Suchana a ten mohl slavit. Vstřelil pro tým velmi důležitou branku. V čase 34,22 došlo ke kontaktu hokejky s obličejem domácího hráče. Rozhodčí nedokázali identifikovat viníka. Trest odpykal Štekr. Tým prožíval horké chvilky. Kluci hodně puků zblokovali a co prošlo do brankoviště pokryl Novák. Obětavě vypíchl rozehrávku "šipkou" Suchan, tím dostal puk na střídačku domácích. Tým vystřídal a mohl se nadechnout. Do kabin tentokrát šel tým hostů s dvoubrankovým vedení.

Bylo vcelku jasné, že hned od prvního střídaní budou domácí velice nepříjemní. Bohužel v čase 42,11 obrana neudržela Matyse a ten prostřelil Nováka. Při jednom ze soubojů u mantinelu došlo ke zranění Kohouta, jeho brada si zasloužila opravu tak čtyřmi stehy. Honza po ošetření a zalepení pokračoval ve hře. (do konce utkání musela zdravotnice několikráte přelepovat). V čase 55,37 si Milevští vzali na svoji stranu dvoubrankové vedení. Napětí na kluzišti narůstalo. Milevští bojovali a odráželi jeden útok za druhým, jejich výpady a vcelku chytrá hra zamotávala hlavu obraně Rytířů. Při jednom z těchto rychlý protiútoku musela domácí obrana sáhnout po nedovoleném zákroku. Hlavní neváhal zkřížit ruce nad hlavou na znamení nařízeného trestního střílení. Krcho však nedokázal puk za záda Daška zasunout. Milevští velkou obětavostí dokázali eliminovat velký tlak domácích, kteří v chvilku hráli bez brankáře. Poslední minuta přinesla velký rozruch po vcelku zbytečném faulu Hanzala. Tak trochu uděleným trestům v úplném závěru zápasu nerozumím. Nic na to však nezměnily. Řekl bych, že Milevští si za předvedou hru, obětavost a týmovou soudržnost výhru zasloužili. Poděkování všech hráčům. Velkou podporu měli kluci ve velkém počtu milevských fanoušků, kteří vytvořili super kulisu - ještě jednou díky.

Hluboká nad Vltavou vs Milevsko

Branky a nahrávky: 6. Moudrý (Hanzal, Matys), 43. Matys (Hanzal) – 15. Vochozka (Suchan), 22. Chocholoušek (Januška), 31. Suchan (Kohout, Řezáč), 56. Januška (Řezáč, Blažek). Rozhodčí: Trnka - Marek, Diviš. Vyloučení: 10:9. navíc TS Škopek (HLU) a OK Škopek (HLU) Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 37: 44. Průběh utkání:1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

F. Dašek (V. Zeman) — T. Adam, P. Škopek, K. Ťoupal, R. Rákosník, J. Melichar, O. Žlůva, R. Rákosník, J. Formánek, R. Dohnal — D. Arnold, T. Maurenz, D. Nedorost, K. Vácha, K. Schmidmayer, L. Moudrý, P. Kantor, M. Michel, J. Miler, L. Matys, M. Hanzal

D. Novák (J. Fišer) — J. Kohout, D. Svoboda, J. Štekr, M. Janda, A. Řezáč, — J. Janoch, V. Krcho, M. Masopust — J. Březina, J. Suchan, T. Vochozka — P. Chocholoušek, F. Januška, D. Blažek, — V. Pouch, M. Přívozník