5
1
9. 12. 2023

Milevsko udolalo Soběslav

Po třech předchozích vysokých výhrách se Milevsko tentokrát na body nadřelo mnohem více. Základ svého vítězství nad Soběslaví položilo v první třetině, ve které bylo horším týmem, ale díky brejkům a využité přesilovce si vybudovalo dvougólový náskok. Ten Soběslav na začátku prostřední části snížila. Milevsko znovu odskočilo, ale hosté se opět dokázali přiblížit na rozdíl jedné branky. Až v posledním dějství Milevsko odpor soupeře definitivně zlomilo druhou využitou přesilovkou a svou výhru pečetilo gólem při hostující hře bez brankaře.

Na první šanci zápasu se čekalo do 7. minuty. Do té doby oba celky předváděly bruslivý hokej s pozornou obranou. Až početní výhoda přinesla vážnější ohrožení branky. Vojtěch Krcho z rohu našel před brankou Matouše Masopusta, jenž však zblízka hostujícího brankaře Michala Nováka nepřekonal. To se mu povedlo v 10. minutě, když Matouš Masopust převzal u levého mantinelu přihrávku, projel do pásma a střelou nad beton k protější tyči zaskočil gólmana. Soběslav si pak často vytvářela tlak v útočném pásmu, ale k šanci jí pomohla domácí chyba ve středním pásmu. Po následném přečíslení se u tyčky ocitl osamocený Žákovský, ale Michael Panec v domácí brance jej perfektním zákrokem vychytal. Další možnost měl hostující Šimák, který najížděl z levé strany sám na branku, volil bekhendové zakončení, ale Michael Panec vytěsnil puk nad branku. Obdobná situace přišla brzo poté na druhé straně a Matouš Masopust v ní opět potvrdil své střelecké schopnosti. Křížnou přihrávku Jana Janocha převzal i za pomoci teče soupeřova obránce před modrou, tím se dostal před něj a ukázkově provedeným blafákem do bekhendu zakončil pod horní tyč. Odpověď Soběslavi byla velice rychlá. Po buly v jejím pásmu dostal přihrávku do jízdy mezi obránce Nevšímal, prokázal svou rychlost a nájezd střelou k tyči s přehledem zakončil. Milevsko však ještě do konce třetiny získalo dvougólový náskok zpět. Pomohla mu k tomu bleskově využitá přesilovka, když Michal Přívozník od mantinelu přihrál na kruh, odkud Jan Janoch prostřelil brankaře.

Hned v první minutě druhé třetiny se Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1, ale dvojice Vojtěch Krcho a Jan Janoch jej v gól nepřetavila. A tak trestala Soběslav. Oliver Pánek zakončoval z kruhů a nešťastná teč bránícího hráče poslala puk do protipohybu brankaře do branky. Následovala hostující početní výhoda, ale v té si Milevsko znova vzalo vedení o dvě branky. František Januška vypíchl puk na vlastní modré a uháněl na soupeřovu branku, kde nedal hostujícímu brankaři šanci zasáhnout. Již při plném počtu hráčů na ledě najížděl zleva sám na bránu Pavel Chocholoušek. Kličkou oklamal brankaře a poslal mu puk mezi nohy, ten však vyjel těsně vedle branky. Soběslav se pak potřetí v zápase přiblížila na rozdíl jednoho gólu. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu objel Pauš branku a našel před ní nepokrytého Himpana, který nabídnutou šancí nepohrdl. Další příležitost měl hostující Šimák, ale jeho ránu z pravého kruhu vyrazil Michael Panec držadlem hole. I Milevsko se snažilo znova gólově odskočit. V přesilovce po diagonální přihrávce napříč útočným pásmem pálil Matouš Masopust z první těsně nad. V 38. minutě střílel z mezikruží František Januška a Michal Novák se štěstím puk dostal mimo branku. V poslední minutě této části pálil Václav Pouch a Jakub Suchan z dorážky ze vzduchu puk do branky nedostal.

Závěrečné dějství bylo ve znamení taktické bitvy. Milevsko si pečlivě hlídalo svůj náskok a nepouštělo Soběslav k vážnějšímu ohrožení branky. Na úvod sice přesilovku nevyužilo, ale další v 52. minutě už mu přinesla klid do vlastních řad v podobě gólu, když David Svoboda od modré prostřelil vše před sebou. Hned na to nebezpečné střílel z kruhu František Januška, ale hostující brankař dokázal puk vyrazit. Při domácím brejku si Jakub Suchan vyměnil puk s Davidem Svobodou, ale u tyčky neuspěl. Pak ještě poslal jedovku zpoza kruhů David Svoboda, ale Michal Novák v hostující brance včas zasáhl. Hosté zkusili hru bez brankaře, který opustil za hry branku poté, co se jeho spoluhráči protlačili do útočného pásma. Milevští však z něj rychle puk dostali ven, Jan Březina jej získal u střídaček a tlačil se před opuštěnou branku, když jej těsně před ní fauloval soběslavský Slabý. Rozhodčí ten přestupek označil za technický gól a tím dalo Milevsko výsledku konečnou podobu.

Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 10. Masopust (Janoch, Přívozník), 17. Masopust (Janoch), 20. Janoch (Přívozník, Masopust), 25. Januška (Svoboda), 52. Svoboda (Masopust, Janoch), 59. Březina – 18. Nevšímal (Slabý, Kanov), 22. O. Pánek (Kubeš), 30. Himpan (Pauš). Rozhodčí: Šperl - Kubeš, Velíšek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 42:42 (12:20, 14:12, 16:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Panec – Janda, Přívozník, Hubáček, Svoboda, Kohout, Řezáč, Štekr - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Pouch - Chocholoušek, Januška, Blažek