4
5
1
24. 1. 2024

Vítězná dohrávka v Jindřichově Hradci zajistila Milevsku prvenství po základní části

Dohrávaný zápas Milevska v Jindřichově Hradci srovnal stav odehraných utkání ve skupině Krajské ligy mužů Jihočeského kraje a zároveň přinesl Milevsku potřebné body. Dvě kola před koncem základní části tak má již Milevsko na čele tabulky dostatečný náskok, zajišťující mu prvenství. Milevsko se ujalo v Jindřichově Hradci vedení v 6. minutě utkání. Druhý gól přidalo až v prostřední části. Na ten domácí celek rychle zareagoval využitím přesilovky. Další branky však přidával již jen hostující tým.

Milevští odjeli do Jindřichova Hradce s cílem výhrou si pojistit vítezství v základní části Krajské ligy. Utkání začali velmi aktivně. Hned v úvodní minutě pronikl před Pachmana Suchan, ale minul. O minutu později se v před brankovém prostoru ocitl Pouch a Přívozník, puk však těsně minul branku. Špatnou rozehrávku milevských obránců mohl potrestat Kocar, jeho střelu pohotově řešil lapačkou Novák. Další střídání byli milevští útočníci již přesnější a v čase 5,49 se ujali vedení. Pěknou souhru Hubáček – Krcho zakončil Masopust. Další pěknou příležitost měl po přihrávce od Suchana Vochozka. Domácí gólman vytáhl zákrok lapačkou. Popelkův faul kolenem sice milevskému týmu přinesl výhodu přesilové hry, ale tým ji nedokázal využít. Je pravda, že směrem na domácí branku vyslali několik střel, ale žádná nepronikla za záda Pachmana. Na straně hostů byl potrestáno podrážení Štekra. Hosté se v oslabení dostali za branku Střelců a gólman situaci řešil pouze vyhozením puku mimo hrací ploch a počet hráčů se srovnal. V závěru první třetiny dostali hosté druhou početní výhodu, která se přenesla do druhého dějství. Milevští byli v první třetině lepším celkem na ledě, směrem k brance soupeře vyslali dost střel, ale vedli pouze o jednu branku.

Jak končila první část utkání tak se pokračovalo. Hned v úvodu Milevští poslali puky na domácího brankáře, ale střely stav neměnily. Domácí Tržil převzal přihrávku a prudkou střelu z vrcholu kruhů zaměstnal Nováka. Z rychlého protiútoku zahrozil Masopust, ale střela skončila v klíně domácího gólmana. V čase 24,00 se měnilo skóre ve dvoubrankové vedení Milevska. Trefil se Vojta Krcho a asistence právem připsána Masopustovi s Janochem. Bohužel následoval útoční faul Milevska a domácí početní výhodu po minutě využili. Trefil se Svoboda. Krcho přesnou přihrávkou vyslal do brejku Masopusta, ale jeho zakončení vyřešil Pachman. Opět jsme kombinačně lepší, ale trápí nás nepřesná či slabá koncovka. Začátkem 38 minuty se prosadil Masopust po přihrávce Janocha. Střela Svobody byla vytečovaná do sítě. Následná akce znamenala navýšení vedení Milevska. Pouch vyjel z poza branky a podařilo se puk zasunout za záda domácího gólmana. Za stavu 1:4 se šlo podruhé do šaten.

Začátkem třetí třetiny domácí zahrozili a největší šanci měl Popelka, ale puk skončil v lapačce Nováka. Další kombinace Tržil Šimek před brankou skončila na betonech. Akci Vochozka – Suchan – Březina ukončil hvizd čárového , kdy odpískal ofsajd. Koncem třetí třetiny se několikrát vhazovalo v milevském obranném pásmu. Konečnou úpravu skóre provedl střelou od modré Hubáček.

Řekl bych, že Milevští byli hokejovější, měli puk více na hokejkách, chyběl jin však větší důraz v koncovkách. V sobotu Milevské čeká utkání na domácím ledě proti Slavoji Český Krumlov. Přijďte kluky povzbudit.

HC Střelci Jindřichův Hradec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 26. F. Svoboda (Šimek, Tržil) – 6. Masopust (V. Krcho, Hubáček), 24. V. Krcho (Masopust, Janoch), 38. Masopust (Janoch), 39. Pouch (Březina, Suchan), 59. Hubáček (Janoch, Masopust). Rozhodčí: Poskočil – Velíšek, Bušta. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 34:67. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.