5
1
25. 11. 2023

Dvacítka pro Božetice

Po dvou předchozích zápasech s deseti vstřelenými góly nadělilo Milevsko Božeticím dokonce dvacet branek. Prvních šest a tedy dva čisté hattricky za sebou zaznamenal Matouš Masopust. Ten se celkově prosadil devětkrát. Po sedmnácti gólech v prvním vzájemném zápase tak Milevsko v místním derby připravilo Božeticím druhou drtivou porážku. Na rozdíl od prvního zápasu se Božeticím alespoň jednou podařilo skórovat.

Milevsko se stejně jako v prvním vzájemné zápase gólově prosadilo hned v 1. minutě, kdy střelu Vojtěcha Krcha úspěšně dorazil do odkryté brány Matouš Masopust a načal tak tím svoje velké gólové představení. Další šance Milevska přicházely až postupně a navíc při nich hostující brankař Kolář dokázal odolávat. V 8. minutě hledal David Blažek u protější tyčky Pavla Chocholouška, jenž mířil vedle. I další možnost připravil David Blažek tentokrát pro před branku najetého Michala Přívozníka, ale ani ten mezi tyče netrefil. V 10. minutě Jan Janoch našel na kruhách Matouše Masopusta, Kolář jeho střelu vyrazil. Další útok vedl po pravé straně Tomáš Vochozka, poslal puk před branka na Václava Poucha, který však brankaře neprostřelil. Pak měly možnost i Božetice. Po souboji v rohu vypal puk před branka na Buriánka, jehož střelu Michael Panec v domácí brance vyrazil. Druhý gól přidalo Milevsko ve 13. minutě. Jan Janoch vyvezl puk z pásma a poslal jej k protějšímu mantinelu na rozjetého Matouše Masopusta, který se prosmýkl kolem obránce a zamířil přesně k bližší tyči. Božetice brzo mohly snížit. Po chybě na domácí modré posunul Urbanec puk na Buriánka, jenž pálil z kruhů, Michael Panec proti němu povyjel a puk vyrazil. V 15. minutě už to bylo 3:0. Jan Janoch ukličkoval obránce za brankou, předložil puk před ní Matouši Masopustovi, který jej navedl do lepší střelecké pozice a zamířil mezi ruku a tělo gólmana. Po buly v obranném pásmu se do přečíslení vydala dvojice Václav Pouch Tomáš Vochozka, kdy druhý jmenovaný trefil tyč hostující brány. Čtvrtý gól přidal Matouš Masopust v 19. minutě, kdy se trefil z pravého kruhu. Poslední příležitost první části měl Aleš Řezáč, který ujel všem, položil si brankaře, alte trefil jen tyčku.

Hned po 24 vteřinách po zahájení druhé třetiny ujížděl soupeřově obraně Matouš Masopust, ale jeho střela byla na poslední chvíli zablokována. I tak se milevský kanonýr dokázal ještě v 1. minutě prosadit. Po akci Michala Přívozníka vyjel s pukem z rohu a střelou mezi betony přidal svůj pátý gól. Svůj dvojnásobný čistý hattrick Matouš Masopust dotáhl v 24. minutě při hře 4 proti 4, kdy sebral puk ve vlastním pásmu, prohnal se s ním podél mantinelu až před branku a trefil se k tyči. Až sedmý gól Milevska nesl jméno jiného střelce. Ve vlastním oslabení střílel zpoza kruhů Aleš Řezáč a Jakub Suchan už měl snadnou práci s dorážkou do prázdné brány. Před polovinou zápasu se pak Jakub Suchan proměnil v přihrávajícího, když od mantinelu našel mezi kruhy Václava Poucha, který zamířil nad brankařovu vyrážečku. Jakub Suchan se pak prosadil po soupeřově chybě v rozehrávce, když si na kruhách prohodil obránce, položil gólmana a nad jeho tělem poslal puk do branky. Při další akci si Vojtěch Krcho obdobně obhodil protihráče, sám proti brankaři volil kličku do bekhendu, Kolář betonem puk vytěsnil. Při dalším milevském brejku zakončoval kombinaci Tomáše Vochozky a Jakuba Suchana zblízka Václav Pouch, ale úspěšný tentokrát nebyl. A tak přišel čas pro čestný úspěch Božetic. Jonáš Adamec vystřelil zpoza kruhů a brankařem vyražený puk dorazil Brož. Milevská odpověď byla rychlá. Vojtěch Krcho vedl útok podél pravého mantinelu, před brankou našel Jana Janocha, který střelou z první trefil. Gólový účet prostřední třetiny zakončilo Milevsko v 37. minutě, kdy naopak podél levého mantinelu ujel František Januška a připravil ideální pozici pro do prázdné branky zakončujícího Pavla Chocholouška.

Do poslední části oba celky vyměnily brankaře. Mnohem větší penzum práce měl před sebou hostující Kotrba než domácí Jiří Fišer. První možnost vyniknout dostal hostující brankař ve 42. minutě, kdy po přihrávce Tomáše Vochozky zakončoval sám před brankou Jakub Suchan. Po následném buly však již inkasoval, když jej prostřelil David Blažek. V 46. minutě pronikl do pásma David Blažek, předal puk za sebe Františku Januškovi, který jej posunul na kruhy Janu Janouchovi, který zaznamenal desátý milevský gól. Za 20 vteřin pak přidal další Matouš Masopust po přistrčení od Jana Janoucha trefil horní roh. Prosadil se i milevský obránce. Po teči Vojtěcha Krcha před brankou úspěšně dorážel u tyčky Filip Hubáček. 51. minuta přinesla hned dvě domácí tyčky. David Blažek nejprve připravil po výjezdu z rohu dobrou střeleckou pozici pro Pavla Chocholouška. Ten branku netrefil. Puk se dostal na modrou k Janu Kohoutovi, který trefil tyčku a hned ho napodobil střelou z kruhů David Blažek. Na druhé straně nebezpečně dorážel u tyčky Jelínek, Jiří Fišer svoji branku uhájil. V 53. minutě Jan Janoch ukořistil puk na útočné modré, posunul jej na kruh Vojtěchu Krchovi, jenž se trefil k protější tyči. V domácí přesilovce projel až před hostující branku Pavel Chocholoušek, Kotrba jej dokázal zastavit, ale na dorážku Matouše Masopusta již nedosáhl. Již při plném počtu a vyhraném vhazování vystřelil zpoza kruží Matouš Masopust a puk se zastavil až v brance. Autor gólu pak při následném přečíslení 2 na 1 vybídl ke skórování Vojtěcha Krcha, který ranou bez přípravy pod horní tyč touto nabídkou nepohrdl. Diváky vyžadovanou dvacítku pak dokonal Tomáš Vochozka, kdy přihrávce Jakuba Suchan z rohu stačilo jen nastavit hůl.

Milevsko vs Božetice

Branky a nahrávky: 1. Masopust (V. Krcho, Janoch), 13. Masopust (Hubáček, Janoch), 15. Masopust (Janoch, V. Krcho), 19. Masopust (V. Krcho, Řezáč), 21. Masopust (Přívozník), 24. Masopust (V. Krcho, Přívozník), 25. Suchan (Řezáč, Vochozka), 29. Pouch (Suchan, Vochozka), 30. Suchan (Vochozka, Pouch), 35. Janoch (V. Krcho, Hubáček), 37. Chocholoušek (Januška, Blažek), 43. Blažek (Januška), 46. Janoch (Januška, Blažek), 47. Masopust (Janoch, Přívozník), 49. Hubáček (V. Krcho, Masopust), 53. V. Krcho (Janoch), 55. Masopust (Chocholoušek), 56. Masopust (Janoch, V. Krcho), 57. V. Krcho (Masopust, Přívozník), 57. Vochozka (Suchan, Pouch) – 34. Brož (Adamec, Fencl). Rozhodčí: Matoušek - Mička, Velíšek. Vyloučení: 2:3 navíc Straka (Božetice) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 65:26 (18:8, 23:10, 24:8). Průběh utkání: 9:0, 9:1, 20:1.

Panec (od 41. Fišer) – Hubáček, Přívozník, Kohout, Řezáč, Janda, Štekr - Janoch, V. Krcho, Masopust - Pouch, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek