5
1
4. 11. 2023

S Veselím Milevsko dokonalo velký obrat

Po první třetině hrůzy, ve které se sice Milevsko ujalo vedení, ale pak předvedlo sérii fatálních chyb a umožnilo tak Veselí získat vedení 4:1, se Milevsku přeci jen podařilo urvat výhru. V dalším průběhu totiž domácí tým ukázal velkou bojovnost. Za velké převahy postupně umazával soupeřovo vedení, které navíc v poslední části zvrátil ve svůj prospěch. V závěrečné hře Veselí bez brankaře podpořené přesilovkou se Milevsku podařilo vítězství uhájit.

Milevsko začalo zápas dobře. Bylo aktivnější, častěji ohrožovalo soupeřovu branku a dostávalo se do šancí. Tomáš Vochozka pálil z mezikruží, hostující brankař Ludvík jeho střelu zastavil. Po průniku novice v milevském dresu Davida Blažka zakončoval František Januška bekhendem, Ludvík vyrazil. Veselí poprvé zahrozilo ve 3. minutě, kdy po akci Kovaříčka zakončoval z pravého kruhu Klimeš, David Novák v milevské brance dokázal puk zastavit. Poprvé se skóre měnilo v 7. minutě, kdy se David Svoboda uvolnil za kruhy a našel u tyčky Tomáše Vochozku, který z těžkého úhlu poslal puk do branky mimo dosah přemisťujícího se gólmana. Milevsko pak mělo početní výhodu. Sehrálo jí mizerně a navíc umožnilo Veselí vyrovnat. Nejprve unikl domácí obraně Dušák, David Novák jeho střelu zastavil a vytěsnil i dorážku Mikesky. Pak zahrozil Tomáš Vochozka, který se protáhl kolem obránce, ale Ludvík jej dokázal zastavit. Z protiútoku však ujel všem Kovaříček a tentokrát již David Novák kapituloval. Po zbytečném útočném faulu přišla naopak přesilovka Veselí a hosté v ní šli do vedení. Nejprve ještě zastavil domácí brankař nebezpečnou teč Marcilise. Pak střílel od modré Pechlát a puk si přes clonící hráče našel cestu do sítě. Za další půlminutu už šlo Veselí do dvougólového náskoku. Riskantní domácí kros v obranném pásmu hosté zachytili a Kovaříček přečíslení dobře zakončil. Milevsko mohlo rychle snížit. Jakub Suchan obešel Dušáka, ten jej zahákoval a následovalo trestné střílení. V něm však faulovaný hráč neuspěl. Po další domácí chybě, kdy zadovku Petra Boušky hosté na modré zachytili a přečíslení využili ke vstřelení čtvrtého gólu Vaňkem do odkryté brány. A mohlo být ještě hůře pro domácí. V hostující přesilovce po dalším útočném faulu tečoval před brankou Marcilis do tyče.

Přes velmi špatně odehranou první třetinu nastoupilo Milevsko do té druhé plno odhodlání. Hra se v podstatě odehrávala na jednu branku a domácí tým začal postupně svoji ztrátu mazat. V 25. minutě střílel z mezikruží Tomáš Vochozka a Jan Březina úspěšně u tyčky dorazil. V 29. minutě se uvolnil v útočné třetině František Januška, zakončoval z kruhu a brankařem vyražený puk tentokrát dorazil za jeho záda Filip Hubáček. Hned po rozehrání najížděl Vojtěch Krcho zprava na hostující branku, Ludvík jeho nájezd zastavil. Domácí nápor zastavila až hostující přesilovka. V té se nejprve dostalo do přečíslení 2 na 1 Milevsko, ale využít ho nedokázalo. Z protiakce naopak musel předvést svoji pozornost David Novák. Již při plném počtu hráčů na ledě najížděl sám na hostujícího gólmana František Januška, Ludvík jej vychytal. V 36. minutě po přihrávce Tomáše Vochozky zůstal u tyčky sám Jan Janoch, ale z úhlu odkrytou bránu netrefil.

Nápor Milevska pokračoval i ve třetí části. V 44. minutě v přečíslení 2 na 1 Vojtěch Krcho našel Matouše Masopusta, který zblízka narazil na připravený brankařův beton. K vyrovnání si Milevsko pomohlo v početní výhodě. David Svoboda střílel z pravého kruhu a u levé tyčky číhající Jan Janoch propasíroval odražený puk do branky. Za dalších 32 vteřin už Milevsko vedlo. Tomáš Vochozka míchal s pukem u pravého mantinelu a hledal nejlépe postaveného spoluhráče. Svoji přihrávku načasoval parádně, když našel před brankou Jana Březinu, který se po návratu z marodky uvedl hned dvěma góly. Veselí se okamžitě vrhlo do útoku, vytvořilo si tlak v pásmu a nebylo daleko od rychlého vyrovnání, ale po zmatcích před brankou dokázal Marek Janda z brankové čáry dostat puk do bezpečí. Milevsko se poté soustředilo na obranu a nepouštělo Veselí do šancí. V 49. minutě Jan Janoch vystihl hostující rozehrávku a najížděl z pravé strany na branku, Ludvíka nepřekonal. Veselí začalo hrát čím dál více agresivněji a pykalo za to vyloučeními. Milevsko si zahrálo krátkou přesilovku 5 proti 3, ale až v jejím klasickém pokračování měl možnost Matouš Masopust, který ani nadvakrát před brankou brankaře neprostřelil. Milevsko si pak bezpečně hlídalo těsný náskok a nedovolilo soupeři se ani dostat do pásma ke hře bez brankaře. Až v poslední minutě mu k tomu pomohl zbytečným faulem v útočném pásmu Jakub Suchan. Veselí dostalo vhazování v útočné třetině a k tomu vzápětí přišel do hry další hráč za brankaře. V samém závěru se puk po několika odrazech dostal do prostoru před branku a Milevští jej s vynaložením všech sil dokázali udržet před brankovou čárou.

Milevsko vs Veselí nad Lužnicí

Branky a nahrávky: 7. Vochozka (Suchan, Svoboda), 25. Březina (Vochozka, Suchan), 29. Krcho (Januška, Blažek), 47. Janoch (Svoboda, Vochozka), 48. Březina (Vochozka, Suchan) – 10. Kovaříček (Dušák), 12. Pechlát (Bárta, Mikeska), 13. Kovaříček (Klimeš), 15. Vaněk (Klimeš, Kovaříček) Rozhodčí: Novotný - Dančišin, Mohyla. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 38:30 (11:17, 19:9, 8:4). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4 .

Novák - Kohout, Řezáč, Janda, Svoboda, Bouška, Hubáček - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Blažek, Januška, Pouch