F 2 - neděle 17.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
2
F 3 - středa 20.3.2024
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
7
4
F 4 - pátek 22.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
1
29. 10. 2023

I v oslabené sestavě si Milevsko z Vimperka odváží vysokou výhru

Zraněními a nemocemi decimované Milevsko nastoupilo do utkání ve Vimperku pouze se čtyřmi obránci a devíti útočníky. Když pak v průběhu první třetiny odstoupil ze zápasu Pavel Chocholoušek, odehrálo většinu střetnutí ve 12 hráčích v poli. I tak dokázalo ve Vimperku suverénně zvítězit. Základ položilo hned v první části, kterou ovládlo 4:1. Vimperk se v zápase prosadil jen v přesilovkách. V závěru pak domácí tým doplatil na nedisciplinovanost, když Milevsku umožnil sehrát všechny typy početních výhod, které hostující celek využil.

Stejně jako v Radomyšli mělo Milevsko znova skvělý vstup do zápasu. Od úvodu se vrhlo do útoku a na začátku 2. minuty otevřelo skóre. Sražené nahození Tomáše Vochozky se dostalo k Pavlu Chocholouškovi, jenž z nulového úhlu zaskočil brankaře Dvořáka v domácí brance. Po levé straně pak pronikl do útočného pásma Tomáš Vochozka, Dvořák tentokrát proti němu úspěšně zasáhl. Další útočný výpad táhla dvojice Tomáš Vochozka Jakub Suchan, ale druhý jmenovaný přečíslení nevyužil. Hra se pak postupně vyrovnala, ale nebezpečnější bylo stále Milevsko. Druhý gól zařídila třetí útočná formace. Michal Přívozník zavezl puk do pásma, předal jej za sebe Václavu Pouchovi, jehož střelu úspěšně bekhendem dorazil František Januška. Vimperku se pak povedlo snížit zásluhou využité přesilovky, když zpoza kruhu střílel Jiří Sitter a tečovaná střela si našla cestu za záda Michaela Pance v hostující brance. Milevsko však korigující gól nezaskočil. Hned po rozehrání dostal před branku přihrávku od zadního mantinelu Jakub Suchan, ale zblízka Dvořáka nepřekonal. Vimperk pak měl další početní výhodu. Nebezpečnější v ní však bylo Milevsko. Jakub Suchan po přihrávce Tomáše Vochozky pálil z kruhů nad branku. Ještě lépe si pak vedl Jan Janoch, který vystihl domácí rozehrávku a v nájezdu 2 na 1 ideálně načasoval přihrávku na skórujícího Matouše Masopusta. Navíc Vojtěch Krcho po svém návratu z trestné lavice našel od zadního mantinelu před brankou najetého Matouše Masopusta, jenž překonal Dvořáka počtvrté střelou pod horní tyč. Za Vimperk z kruhů neprostřelil Michaela Pance Kašpar. Do samostatného úniku se pak dostal Samohejl, ale ani on si na milevského brankaře nepřišel.

První možnost druhé části měl František Januška, Dvořák jeho střelu vyrazil. Vimperk poté snížil zásluhou druhé využité přesilovky. Z mezikruží vystřelil Vavřík a před brankou dorazil Paukner. Další možnost měl Vavřík, jenž dostal přihrávku zpoza branky. Michael Panec betonem vyrazil. Za Milevsko najížděl na soupeřovu branku Tomáš Vochozka, střílel z kruhu a Jakub Suchan neúspěšně dorážel. To další akce již Milevsku vrátila uklidňující třígólový náskok. Matouš Masopust nejprve z levého kruhu Dvořáka neprostřelil, ale pak dostal od Jana Janocha přihrávku před branku, kterou pohotově využil ve svůj třetí gól. V další domácí přesilovce zachytil Jakub Suchan domácí rozehrávku ve vlastním pásmu, zleva najížděl na brankaře, ale po kličce úspěšný nebyl. V dobré pozici pak neuspěl domácí Novotný, který přestřelil z levého kruhu. Na druhé straně neuspěl po průniku zprava František Januška. Autor druhého vimperského gólu dostal přihrávku přes brankoviště, ale Michal Panec se ve své brance roztáhl a úspěšně zakročil.

I v posledním dějství Milevsko častěji ohrožovalo domácí branku. Aktivní byl zejména Matouš Masopust, jenž nebezpečně pálil hned třikrát, ale Dvořák byl vždy připraven. Na hostující branku pak nahodil puk Kašpar a domácí se už radovali z gólu. Michael Panec však včas zasáhl a rozhodčí po poradě gól nezaznamenali. Vimperk hrál dvě třetiny bez vyloučeného hráče. V poslední desetiminutovce však obdržel hned dva tresty do konce utkání a Milevsko v početních výhodách trestalo. Nejprve ještě při hře 4 proti 4 se natlačil před milevskou branku Jiří Sitter, Michael Panec vyrazil. Na kruhách pak zůstal volný Samohejl, ale branku minul. Stejný hráč pak sekl do slabin hostujícího hráče a byl vyloučen do konce zápasu. Milevsko tak nejprve mělo početní výhodu 4 na 3, když Aleš Řezáč našel u tyčky Františka Janušku, který protečoval puk do branky. Po dalším domácím faulu mělo Milevsko přesilovku 5 proti 3, ve které Jakub Suchan nabil na protější tyč Františku Januškovi na jeho třetí gól. A Milevsko pak dokázalo využít i klasickou přesilovku, když se prosadil po utěšené kombinaci Vojtěch Krcho. Poslední možnost zápasu si vypracoval David Svoboda, který při útočném výpadu obešel obránce a z kruhu trefil tyčku.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Pavel Chocholoušek 1 0 1 1 0
Marek Janda 0 0 0 3 0
Jan Janoch 0 2 2 2 0
František Januška 3 0 3 2 0
Jan Kohout 0 0 0 2 0
Vojtěch Krcho 1 1 2 2 0
Matouš Masopust 3 1 4 3 0
Václav Pouch 0 1 1 1 0
Michal Přívozník 0 1 1 1 0
Aleš Řezáč 0 2 2 0 0
Jakub Suchan 0 1 1 1 0
David Svoboda 0 2 2 5 0
Tomáš Vochozka 0 2 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michael Panec 60 34 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání


2 : 8
(1:4, 1:1, 0:3)
Vimperk vs Milevsko
Krajská liga mužů,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 12. R. Sitter (Šafář, Samohejl), 25. Paukner (Vavřík, Kašpar) – 2. Chocholoušek (Vochozka, Svoboda), 10. Januška (Pouch, Přívozník), 15. Masopust (Janoch), 16. Masopust (Krcho, Svoboda), 28. Masopust (Janoch), 55. Januška (Řezáč), 57. Januška (Suchan, Vochozka), 58. Krcho (Masopust, Řezáč). Rozhodčí: Macháček – Loucký, Klimeš. Vyloučení: 2:6, navíc Turek a Samohejl (oba Vimperk) 5 minut + do konce. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 34:45 (11:15, 12:14, 11:16). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:8.

Sestavy

Vimperk

Dvořák – J. Předota, Horejš, Turek, Boška, Drabeš – Vavřík, R. Sitter, Kašpar, Samohejl, Šafář, J. Sitter, Koška, Paukner, Novotný

Milevsko

Panec - Kohout, Řezáč, Janda, Svoboda - Janoch, V. Krcho, Masopust - Chocholoušek, Suchan, Vochozka - Januška, Přívozník, Pouch