5
1
21. 10. 2023

Z Radomyšle s výhrou a rozšířenou marodkou

Milevsko vstoupilo do utkání v Písku, kde hraje své zápasy Radomyšl, výborně. Prosadilo se hned v první minutě a krátce po polovině třetiny vedlo již 3:0. Domácí tým ke konci první části snížil v přesilovce. Po bezbrankové druhé třetině začaly padat góly až v poslední desetiminutovce. Milevsko znovu zvýšilo na rozdíl tří branek. Radomyšl však za minutu znova korigovala a usilovala o zdramatizování zápasu. Další kontaktní gól však již nepřidala a to ani při hře bez brankaře, při které inkasovala popáté. Stínem zápasu je zranění hned čtyř milevských hráčů, přičemž tři z nich utkání nedohráli.

Milevsko se prosadilo hned při své druhém střídání. Vhazování v útočném pásmu vyhrál Jakub Suchan, Pavel Chocholoušek posunul puk za kruh na Tomáše Vochozku, který prostřelil vše před sebou. Další útočný atak vedl Václav Pouch, jenž po objetí branky minul. Radomyšl se snažila odpovědět. Průnikovou akci Sýbka zastavil David Novák v hostující brance. K zásahu ho donutil i Hohenberger po uvolnění přes obránce. Milevsko pak využilo svoji druhou početní výhodu. Nejprve ještě v dobré střelecké pozici neuspěl Tomáš Vochozka, pak po vyhraném vhazování vystřelil z levého kruhu David Svoboda a trefil mezeru v postoji domácího gólmana Korytara. Po vyhraném souboji za brankou dvojice Václav Pouch a Radim Škrdleta dostal přihrávku před branku Jakub Suchan, ale brankaře nepřekonal. Milevsko se pak dostalo do přečíslení 2 na 1, které gólově vyřešila dvojice přihrávající Tomáš Vochozka a zblízka zakončující Pavel Chocholoušek. První domácí přesilovku Milevsko nejprve bez potíží bránilo a naopak se dostávalo do brejků. Těsně před jejím skončením však od modré vystřelil Košař a brankařem vyražený puk poslal do odkryté brány nepokrytý Gába. Do dvou dalších šancí se pak dostal milevský Tomáš Vochozka, ale v přečíslení ani po buly úspěšný nebyl.

Na začátku prostřední třetiny mělo Milevsko další početní výhodu. Využít jí nedokázalo, ale hned po jejím skončení našel Jakub Suchan mezi kruhy Aleše Řezáče, který ale Korytara nepropálil. Další útočný výpad vedl Tomáš Vochozka, na protějším kruhu uviděl Jakuba Suchana, který hledal ještě u tyčky Pavla Chocholouška, jenž do polo odkryté branky puk nedostal. V přesilovce prosvištěl celým hřištěm Matouš Masopust, ale na brankaře si nepřišel. Stejný hráč pak dostal od Vojtěcha Krcha přihrávku od zadního mantinelu, ale znovu mezi tyče nezamířil. Již při plném počtu hráčů na ledě se útočným pásmem prokličkoval domácí Sýbek, David Novák jeho střelu vyrazil. Puku se chopil Vojtěch Krcho a poslal jej za obránce Matouši Masopustovi, který však sám proti brankaři neuspěl. Pak se na modré zbavil protihráče Tomáš Vochozka, poslal puk na kruh, odkud z první pálil František Januška, Korytar dokázal prostor u tyčky utěsnit.

Na začátku závěrečného dějství nepotrestal hostující chybu při založení útoku Volf, který volný u tyčky nedal.Na druhé straně neprostřelil Korytara z pravého kruhu Tomáš Vochozka. V další milevské přesilovce dostal puk mezi kruhy Matouš Masopust, ale brankaře neprostřelil. Na rozdíl tří gólů zvýšilo Milevsko v 51. minutě opětovně po úspěšně zvládnutém vhazování. Jan Janoch vyhrál buly pro Matouše Masopusta a následně jeho střelu úspěšně dorazil. Po rozehrání táhl další útok Tomáš Vochozka, bekhendem Korytara nepřekonal a neujala se ani dorážka Pavla Chocholouška. Z protiakce domácí Sýbek obešel milevského obránce a prostřelil i brankaře. Bylo to tak opět o dva góly. Milevsko mohlo rychle znova zvýšit, avšak Matouš Masopust i svůj druhý samostatný únik v gól nepřetavil. Milevsko pak muselo čelit domácí přesilovce. Dostalo se v ní do přečíslení 2 na 1, Aleše Řezáče vychytal Korytar. Z protiútoku zahrozil Slavík, David Novák v milevské brance s přehledem puk vyrazil. Vzápětí měl štěstí, když se nahození Kurfürsta zastavilo až na tyčce. Už při plném počtu hráčů na ledě Radomyšl získala útočné vhazování, vzala si oddechový čas a odvolala brankaře. Milevsko první i druhé buly vyhrálo. Poprvé mířil pokus přes celé hřiště mimo prázdnou branku. Podruhé Jan Janoch z otočky zamířil přesně. Závěr zápasu odehrálo Milevsko v početní výhodě. Vojtěch Krcho zakončoval u tyčky po křížné přihrávce, Korytar se dokázal včas přemístit.

Radomyšl vs Milevsko

Branky a nahrávky: 19. Gába (Košař, Hřebíček), 52. Sýbek (Slavík) – 1. Vochozka (Suchan, Chocholoušek), 10. Svoboda (Vochozka, V.Krcho), 13. Chocholoušek (Vochozka, Suchan), 51. Janoch (Masopust), 58. Janoch (V.Krcho). Rozhodčí: Vokoun – Mašek, Vavruška. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 32:43 (13:17, 8:11, 11:15 ). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.