5
1
14. 10. 2023

Milevsko udolalo Hlubokou v prodloužení

V přímém souboji o první místo Milevsko zdolalo Hlubokou. Zápas se přitom pro domácí tým nevyvíjel dobře, když první třetinu prohrál 0:2. Gólem v prostřední a na začátku třetí části se Milevsku podařilo srovnat. Hluboká šla znova do vedení pět minut před koncem základní hrací doby zásluhou využité početní výhody. Milevsko znova srovnalo a to při hře bez brankaře a v prodloužení strhlo využitím přesilovky výhru na svou stranu.

První příležitost měl domácí obránce David Svoboda, který si najel na kruhy, ale hostujícího brankaře Daška neprostřelil. To Hluboká svoji první možnost využila. Střelu Váchy z levého kruhu stihl ještě před domácím brankařem Michaelem Pancem tečovat Schmidmayer a puk obloučkem zapadl do branky. Stejný hráč Hluboké vstřelil i její druhý gól. Schmidmayer se rozjel podél pravého mantinelu, natlačil před branku a bekhendem překvapil milevského gólmana. Milevsko soupeřovo vedení poznamenalo a jen těžko se dostávalo k ohrožení jeho branky. Naopak další šanci měl hostující Bahula, ale jeho střelu z mezikruží Michael Panec vyrazil. Za Milevsko zahrozil aktivní František Januška, ale z kruhu minul protější horní roh. V 16. minutě mělo Milevsko přesilovku. Jan Janoch se zprava dostal až před branku, ale Dašek se štěstím vyrazil. V 19. minutě útočil po levé straně Tomáš Vochozka, našel před brankou Pavla Chocholouška, který mířil nad hostující branku. V závěru třetiny mělo Milevsko další početní výhodu, ale Jan Janoch před brankou neuspěl.

Přesilovku si Milevsko přineslo do druhé části a v ní Josef Krcho jen těsně minul. Už při plném počtu uháněl na hostující branku Jan Janoch, ale tísněn nedokázal Daška překonat. Milevsko přidávalo na aktivitě a vynucovali si hostující fauly. V další přesilovce pronikl až před branku Hluboké Tomáš Vochozka, ale mířil nad ní. Milevsko se pak prosadilo po nenápadné akci, když útok vedl podél levého mantinelu František Januška a nahozením z těžkého úhlu zaskočil brankaře Hluboké Daška, jenž si srazil puk do branky. Ještě jednu přesilovou hru Milevsko v druhé třetině mělo a v té i šanci po akci Pavla Chocholouška, který pronikl středem, předal puk na kruh Josefu Krchovi, jehož střelu Dašek zastavil.

Vyrovnat se Milevsku povedlo hned na začátku třetí části. Aleš Řezáč se prosmýkl podél pravého mantinelu, namířil si to k brance, když uviděl na protějším kruhu Františka Janušku, jehož střela skončila v protějším horním rohu. Hluboká po vyrovnání zvýšila tempo a také více vylezla z obranné ulity. To Milevsku vyhovovalo a dostávalo se tak více k útočným výpadům. Při jednom z nich Jan Janoch vyslal za obránce Tomáše Vochozku, který však sám proti brankaři neuspěl. Hluboká se do šancí dostávala hlavně v přesilovkách. V té střílel z kruhů z otočky Schmidmayer, Michael Panec vyrazil. Autor obou hlubockých gólů pak najížděl na Michaela Pance, byl sice tísněn, ale i tak dokázal nebezpečně zakončit. Domácí brankař špičkou betonu puk vyrazil. Oba týmy chtěly vyhrát. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, ale brankaři drželi nerozhodný stav. Další přesilovka posunula Hlubokou blíže k vítězství. Nedorost našel krosovým pasem na druhém kruhu Matyse, jenž trefil protilehlý horní roh. Milevsko se vrhlo do útoku ve snaze vyrovnat, ale defenziva Hluboké fungovala. Až v 59. minutě pronikl před branku Tomáš Vochozka, dorážet se snažil Pavel Chocholoušek, ale Dašek u tyčky puk udržel. Vhazovalo se v hostujícím pásmu a Milevsko po oddechovém čase přistoupilo ke hře bez brankaře. Nejprve pásmo neudrželo a puk se dokonce nebezpečně pohyboval blízko domácí opuštěné brány. Pak však Milevští získali puk v rohu, Vojtěch Krcho jej poslal na kruhy, kde na chvíli volný Matouš Masopust pohotovou střelou zamířil nad Daškův beton.

V závěru základní hrací doby fauloval Schmidmayer a Milevsko mělo v prodloužení početní výhodu, kterou využilo k zisku dalšího bodu. Pavel Chocholoušek se ve středním pásmu zbavil protihráče, vjel do útočné třetiny a přenechal puk za sebe Aleši Řezáčovi. Jeho střela z prostoru kruhů skončila přesně v horním rohu a odstartovala domácí vítěznou radost.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 29. Januška (Chocholoušek, Bouška), 42. Januška (Řezáč), 60. Masopust (Krcho, Vochozka), 62. Řezáč (Chocholoušek, Vochozka) – 6. Schmidmayer (Vácha, Miler), 11. Schmidmayer (Dohnal), 55. Matys (Nedorost). Rozhodčí: Vokoun - Hron, Bušta. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku:36:35 (12:11, 9:10, 12:13 - 3:1). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Panec - Kohout, Dvořák, Janda, D. Svoboda, Bouška, Hubáček - Janoch, V. Krcho, Masopust - Chocholoušek, Suchan, Vochozka - Januška, Řezáč, J. Krcho

Dašek – Škopek, Adam, Robin Rákosník, Roman Rákosník, Formánek, Dohnal – Schmidmayer, Miler, Vácha - Arnold, Melichar, Bahula - Matys, Nedorost, Kantor