5
1
30. 9. 2023

Vítězná premiéra v nových dresech

Milevsko nastoupilo v čerstvě vyrobených nových dresech, které zažily vítěznou premiéru. Domácí tým se od začátku zakousl do soupeře. Brzy si z tlaku vynutil faul a hned první přesilovku využil. Pak se střelecky odmlčel, ale v rozpětí 16. a 18. minuty skóroval hned třikrát. Postupně v dalším průběhu Milevsko navýšilo své vedení na 7:0. Jindřichův Hradec dvěma góly stav zkorigoval, ale v závěru ještě dvakrát inkasoval.

Milevsko nastoupilo do zápasu aktivně. Od začátku se usadilo v soupeřově pásmu a ke konci 3. minuty si vynutilo hostující faul. První přesilovková formace sice ostřelovala hostujícího brankaře Váchu, ale gól přinesla až druhá speciální řada, když se Jakub Suchan rozjel z vlastního pásma a projel až před gólmana, podél kterého zasunul puk do branky. Další možnost mělo Milevsko v 9. minutě, když Vojtěch Krcho našel před brankou Matouše Masopusta, ale Vácha jeho střelu zastavil. Góly přibyly až v 16. minutě. Po komplikovaném přechodu do útočného pásma Vojtěch Krcho předal puk Matouši Masopustovi, jenž zamířil přesně k tyči. Hned po rozehrání se Milevští znova dostali do útočné třetiny, od modré pálil Filip Hubáček a Matouš Masopust pohotově dorazil. Za další minutu a půl následoval čtvrtý domácí gól. Jakub Suchan našel u tyčky Jana Janocha, který z těžkého úhlu puk do branky nedostal. Ten se však poté dostal k Tomáši Vochozkovi, jenž už mohl skórovat do odkryté brány.

V prostřední části připravil první příležitost Václav Pouch, když přihrával od tyčky před branku na zakončujícího Adama Eremiáše, jehož střelu brankař Vácha vyrazil. Pak zahrozili také hosté. Před branku se natlačil Egert, ale mezi tři tyče puk nedostal. V 27. minutě pronikl Michal Přívozník po levé straně, předal puk za sebe Pavlu Chocholouškovi, ale Vácha jeho střelu zastavil. Za minutu zamířil v brejku z kruhu těsně nad branku Tomáš Vochozka. Pak mělo Milevsko možnost dvojnásobně početní výhody a dokázali ji využít, když Matouš Masopust napálil puk zpoza kruhu k tyči. V 34. minutě se parádní akcí prezentoval Pavel Chocholoušek, kdy prokličkoval od mantinelu až před branku, kde nezištně našel u tyčky Michala Přívozníka, který měl před sebou již jen prázdnou bránu.

Gólový účet posledního dějství brzo načal Jakub Suchan, který si to namířil od mantinelu před branku a znovu umístil kotouč podél brankaře. Za minutu se poprvé prosadili také hosté, když nahození Pundy tečoval před Michaelem Pancem v domácí bráně Štrajt. Milevsko mohlo odpovědět v 45. minutě poté, co Petr Bouška vyslal dlouhým pasem Jana Janocha, ten nasměroval puk před branku na Vojtěcha Krcha, jenž těsně minul. Pak mělo Milevsko přesilovku, při které chybovalo na útočné modré a do úniku se dostal Šimek, Michael Panec si s jeho nájezdem dokázal poradit. V 50. minutě přihrával Vojtěch Krcho od zadního mantinelu na kruh Matouši Masopustovi, Vácha ramenem vyrazil. V hradecké přesilovce se dostali do přečíslení 2 na 1 domácí, Jakub Suchan vzal zakončení na sebe, ale brankaře neprostřelil. V 54. minutě unikl po pravé straně hostující Drbal, ale branku netrefil. Podél mantinelu se prodral Bastl a poslal puk před branku na dojíždějícího Ištvánika, od kterého se puk dostal až za záda domácího gólmana. Milevská odpověď byla rychlá. Jakub Suchan získal sražený puk, objel branku a zametl puk k tyči. V samém závěru přidalo Milevsko ještě jeden gól, když do pasu Jakuba Suchana před branku srdnatě vlétl Pavel Chocholoušek a dostal puk do ní.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 5. Suchan (Chocholoušek, Svoboda), 16. Masopust (V. Krcho, Růžek), 16. Masopust (Hubáček, V.Krcho), 18. Vochozka (Suchan, Janoch), 33. Masopust (Vochozka, Janoch), 34. Přívozník (Chocholoušek, Bouška), 42. Suchan (Vochozka, Janda), 57. Suchan (Vochozka, Chocholoušek), 60. Chocholoušek (Suchan, Vochozka) – 43. Štrajt (Punda), 56. Ištvánik (Bastl). Rozhodčí: Jílek - Lang, Lutovský. Vyloučení: 2:5 navíc Kubín (Jindřichův Hradec) 5 minut + do konce. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 47:29 (18:8, 12:10, 17:11). Průběh utkání: 7:0, 7:2, 9:2.

Panec - Bouška, Hubáček, Janda, D. Svoboda, Kohout, Řezáč, Růžek - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Přívozník, Januška - Pouch, Eremiáš