5
1
23. 9. 2023

Milevsko v derby deklasovalo Božetice

Ustálené rčení, že derby nemá favorita, v Milevsku neplatilo. Milevsko v roli hostujícího týmu zcela v zápase dominovalo. Případné pochybnosti vyvrátilo hned v první minutě, ve které vstřelilo dva góly. Další pak přidávalo s neutuchajícím zápalem, čehož výsledkem bylo rekordní skóre, přičemž domácím nedovolilo ani jednou skórovat.

Už po 27 vteřinách hry šlo Milevsko do vedení. Vojtěch Krcho vystřelil z mezikruží a Jan Janoch brankařem Čunátem vyražený puk dorazil. Těsně před skončením první minuty Milevsko přidalo druhý gól. František Januška po vyjetí z rohu útočného pásma zamířil přesně na gólmanovo rameno. Z další akce trefil Jan Kohout horní tyč. Sám před hostujícím brankařem neuspěl Matouš Masopust. V 6. minutě už to bylo o 3 góly. Aleš Řezáč vyjel podpořit útok, před branku dostal přesnou přihrávku od Tomáše Vochozky a trefil se pod horní tyč. V 11. minutě mělo Milevsko dvojnásobnou přesilovku, kterou využilo poté, co se od modré trefil Matouš Masopust. V 15. minutě se Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1, kdy Jan Březina zakončil přesně k tyči po přihrávce Tomáše Vochozky a vyhnal domácího brankaře Čunáta z branky. Jeho náhradník Prchlík se ani nestačil rozkoukat a už lovil puk ze své sítě. Pavel Chocholoušek vyjel od mantinelu a bekhendem zamířil mezi gólmanovi chrániče. Milevsko pak mělo do konce povedené úvodní třetiny ještě dvě šance. Vojtěch Krcho vyslal do samostatného úniku Matouše Masopusta, ale ten trefil jen horní tyč. V 17. minutě se šikovně protáhl od mantinelu až před brankaře František Januška, Prchlík jej dokázal zastavit.

I v prostřední části pokračovalo Milevsko ve své převaze a brzy přidalo další gól. Jan Březina pronikl po pravé straně, mezi kruhy našel Tomáše Vochozku, jenž zamířil do horního rohu branky. Další útočný výpad vedl František Januška. Před brankou našel Pavla Chocholouška, jenž ani nadvakrát nepřehodil brankařův beton. Stejný hráč se však přeci jen vzápětí prosadil. Na kruhy poslal kotouč Adam Eremiáš a Pavel Chocholoušek prostřelil vše před sebou. Obdobně si počínal Radim Škrdleta. Nejprve ještě v dobré možnosti přestřelil, ale pak v přečíslení, kdy už se zdálo, že celou akci zabrzdil, vystřelil z otočky z prostoru kruhů a puk pronikl až do branky. V 34. minutě se blýskl povedenou individuální akcí Jakub Suchan, který v přesilovce projel celým hřištěm a svojí povedenou akci i povedeně zakončil. Druhou desítku načal David Svoboda, který si najel na kruhy na pas Jana Janocha.

Ani ve třetí části Milevsko nepolevilo. Už po minutě a půl zůstal u tyčky po přihrávce Tomáš Vochozky osamocen Jakub Suchan a bez potíží dostal puk do branky. V dalších dvou příležitostech pak Jakub Suchan neuspěl. Po akci Aleše Řezáče Prchlíka neprostřelil a neuspěl ani v samostatném nájezdu po parádním pasu od Jana Kohouta. Branku netrefil ani Radim Škrdleta poté, co jej osamoceného před brankou našel Adam Eremiáš. Pak se povedenou individuální akcí předvedl Jan Janoch. Po návratu z trestné lavice se zmocnil puk, dostal se s ním do útočného pásma, od mantinelu vyjel přes protihráče před branku, kde si položil gólmana a nezadržitelně skóroval. V 52. minutě průnik Matouše Masopusta podél levého mantinelu zakončoval ranou z první z kruhů Vojtěch Krcho, Prchlík vyrazil a Matouš Masopust se protlačil k dorážce. Domácí hráči jej však nakonec dostali z brankové čáry mimo ohrožení. Za minutu se dva Milevští řítili na osamoceného brankaře. Jan Březina po přihrávce Matouše Masopusta však branku netrefil. Puku se ale zmocnil, objel branku a u tyčky z mnohem nevýhodnější pozice brankaře prostřelil. Poté Michal Přívozník přihrával zpoza branky na kruhy, odkud František Januška netrefil. Domácí brankař Prchlík následně zastavil i přečíslení 2 na 1, kdy po pasu Radima Škrdlety u tyčky neuspěl Jakub Suchan. Pak David Svoboda chytře našel u tyčky Vojtěch Krcha, který nasměroval puk do branky, ale Prchlík se bleskově stihl přesunout. Milevský hokejista se však vzápětí přeci jen prosadil. Další gólovou akci rozjel Michal Přívozník. Vyměnil si puk s Františkem Januškou po průniku do pásma a vyzval ke vstřelení branky útok podporujícího Filipa Hubáčka. Konečnou podobu výsledku dal Jakub Suchan, který před brankou dorazil akci dvojice přihrávající Josef Růžek a zakončující Adam Eremiáš.

Božetice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 1. Janoch (Masopust, V. Krcho), 1. Januška (Chocholoušek, Hubáček), 6. Řezáč (Vochozka, Březina), 11. Masopust (Janoch, Vochozka), 15. Březina (Vochozka), 15. Chocholoušek (Eremiáš), 22. Vochozka (Březina, Kohout), 28. Chocholoušek (Eremiáš), 32. Škrdleta (Eremiáš, Přívozník), 34. Suchan (Svoboda), 37. Svoboda (Janoch, V. Krcho), 42. Suchan (Vochozka, Kohout), 52. Janoch, 53. Březina (Masopust, Svoboda), 57. V. Krcho (Masopust, Janda), 59. Hubáček (Přívozník, Januška), 59. Suchan (Eremiáš, Růžek). Rozhodčí: Vavruška - Velíšek, Mašek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 23:60 (10:21, 7:16, 6:23). Průběh utkání: 0:17.