5
1
12. 3. 2023

Samson uspěl i v Milevsku

Samson zvládl i druhé finálové klání. V Milevsku mu k tomu pomohl brzký přesilovkou gól. Domácí tým na začátku prostřední části vyrovnal, ale dále se již prosazoval pouze Samson. Domácím nelze upřít snahu, ale hostující favorit je jednoznačně předčil v proměňování šancí. Rozhodujícím faktorem dosavadního průběhu finálové série je Martin Hanzal, který z dvanácti gólů Samsonu sedm vstřelil sám a na třech se podílel. Pokud chce Milevsko ještě vrátit sérii na svůj led, musí v úterý na Samsonu vyhrát.

Člen čtvrtého útoku Tomáš Bílek se při svém prvním finálovém pobytu na ledě provinil proti pravidlům a Samson se díky využité přesilovce brzo v zápase ujal vedení. Nejprve ještě sám před brankařem neuspěl Jiří Hanzal, ale puk se následně dostal k Nedorostovi, který z kruhů zamířil přesně. Milevsko bylo blízko vyrovnání v 8. minutě, kdy se hned dvakrát ocitl ve velmi dobré střelecké pozici Radim Škrdleta, ale jeho první střela skončila těsně vedle branky a druhou ze stejné pozice hostující brankař Ludvík vytěsnil mimo branku. V domácí přesilovce tečoval před brankou ránu od modré Jan Kohout těsně vedle branky. Milevsko mělo více ze hry a Samson spoléhal na protiútoky. Při jednom z nich po přečíslení Martin Hanzal sám proti brankaři mířil nad branku. Stejný hráč vedl hostující brejk v 16. minutě, u tyčky hledal Sičáka, který svoje zakončení mezi tři tyče nevměstnal.

Milevsku se na začátku prostřední části zaslouženě podařilo vyrovnat. Po vhazování v útočném pásmu poslal puk na branku Petr Bouška a Michal Přívozník jej protečoval mimo gólmanovi chrániče. Nerozhodný stav bohužel netrval dlouho. Nedorost se natlačil přes obránce, u tyčky ještě poslal puk za sebe, kde Martin Hanzal zakončoval do odkryté brány. V 26. minutě pronikl Tomáš Vochozka středem hřiště, předal puk do leva Matouši Masopustovi, jehož ránu z kruhu Ludvík s notnou dávkou štěstí vyrazil. V 28. minutě Jakub Suchan posílal puk zpoza branky před ní, kde zakončoval Adam Eremiáš, Ludvík na brankové čáře kotouč zastavil. Na druhé straně ujel milevské obraně Nedorost, Michael Panec v domácí brance stihl jeho zakončení vyrazit. Milevsko pak několikrát nebezpečně doráželo před brankou, ale všechny střely jen trefovaly hostujícího gólmana. Po polovině zápasu mělo Milevsko další početní výhodu. Matouš Masopust vystřelil hned po přejetí útočné modré, čímž notně překvapil Ludvíka, kterého zachránila horní tyč. Hostující Nedorost dokázal znova ujet i ve vlastním oslabení, kdy tentokrát branku přestřelil. Samson i svoji druhou početní výhodu využil. Martin Hanzal zůstal jen na chviličku volný, když přesně v tu chvíli dostal přesnou přihrávku od Vydareného na levý kruh, odkud procedil střelu mezi ruku a beton milevského gólmana. Definitivní uklidnění do hostujících řad přinesla 39. minuta, kdy Milevští propadli ve středním pásmu a Šulčík vyslal osamoceného Martina Hanzala proti brankaři. Ten svůj únik s přehledem zakončil střelou k tyči.

Stejný obraz hry pokračoval i v poslední třetině. Samson zastavoval jeden domácí útok za druhým a využíval každou příležitost k útočným výpadům Jeden z brejků vedl Martin Hanzal, do útoku se jej vydal podpořit Sičák, jenž ještě u protější tyče našel Koubu, jehož zakončením parádním zákrokem zastavil Michael Panec. V 47. minutě střílel z pravého kruhu Jakub Suchan. Ludvík znova vyrazil kotouč nad branku. V 50. minutě se pohlednou akcí prezentoval Martin Hanzal, jenž se natlačil přes obránce k brance a zamířil přesně pod horní tyč. Za Milevsko nabíjel zpoza branky Václav Pouch Radimu Škrdletovi, Ludvík jeho dobrou střelu stihl vyrazit. Poslední slovo zápasu si vzal hostující Nedorost, který pronikl mezi obránci a trefil přesně horní roh.

Milevsko vs Samson

Branky a nahrávky: 22. Přívozník (Petr Bouška, Škrdleta) – 5. D. Nedorost (K. Ťoupal), 25. M. Hanzal (D. Nedorost, R. Šulčík), 37. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 39. M. Hanzal (R. Šulčík, Vydarený), 50. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 57. D. Nedorost (M. Hanzal). Rozhodčí: Šperl, Vokoun - Dančišin, Diviš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 36:38 (14:12, 12:14, 10:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.

Panec (Prchlík) - Kohout, Řezáč, Košař, Janda, Šedivý, Petr Bouška, Růžek, Štekr - Eremiáš, Jak. Suchan, Nevšímal - Hraňo, Vochozka, Masopust - Škrdleta, Přívozník, Pouch - Radosta, Duda, Bílek