5
1
10. 3. 2023

První finálový zápas získal Samson

Před solidní diváckou kulisou, na které se značnou měrou podíleli fanoušci Milevska, Samson na úvod série splnil roli favorita a udělal první krok k obhajobě titulu. Milevsko však neprodalo svoji kůži lacino. Hned dvakrát si v utkání vybojovalo dvougólový náskok, který však Samson v obou případech dokázal srovnat a na druhou přestávku šel již s jednogólovým náskokem. Ten navíc stvrdil pět minut před koncem, kdy leader domácích Martin Hanzal dokonal hattrick. Finálové klání bude pokračovat nedělním střetnutím v Milevsku.

Na úvodní gól finále se nečekalo příliš dlouho. První vážnější možnost měl domácí Nedorost, který pronikl po levé straně, ale Michael Panec jeho pokus zastavil. To Milevsko ze své první příležitosti hned vytěžilo gól. V přečíslení 2 na 1 Michal Přívozník předložil puk Václavu Pouchovi, který se trefil nad rameno gólmana domácích Svobody. Za necelé dvě minuty už vedlo Milevsko o dvě branky. Tomáš Vochozka zachytil v útočném pásmu soupeřovou rozehrávku a zamířil přesně pod horní tyč. Samson se snažil rychle odpovědět, když před brankou dorážel Šulčík, milevský brankař puk vytěsnil do bezpečí. Pak se do další šance řítil znova Tomáš Vochozka po průniku z leva, ale branku minul. Z protiakce Samson korigoval stav. Za vyhozeným pukem ujel Šulčík a přesnou ranou k tyči snížil. Když se domácím nedařilo skóre srovnat, přispěchali s tradiční pomocí rozhodčí. Adama Eremiáše vyloučili na 5 minut a do konce zápasu, když jeho čisté vypíchnutí puku překvalifikovali na faul kolenem. K tomu poslali na trestnou lavici ještě Josefa Růžka a tak měl Samson rázem dvojnásobnou přesilovku v délce celých 2 minut. Dlouho se Milevští úspěšně bránili, ale s návratem druhého vyloučeného domácí vykombinovali bránící trojici a Vydarený umístil puk do odkryté brány. V závěru třetiny ještě nebezpečně vypálil zpoza obránce Tomáš Vochozka, Svoboda tentokrát dokázal puk vyrazit.

Na začátku prostřední třetiny mělo naopak dvojnásobnou početní výhodu Milevsko. Ani jemu se nejprve hra nedařila. Pak však Aleš Řezáč od modré poslal puk do leva na kruh, odkud jej Jan Kohout napálil do brankařova protipohybu. Milevsko pokračovalo v klasické přesilovce a Jan Kohout dostal nabito na stejné místo. Znova mířil přesně, ale Svoboda tentokrát lapačkou vytěsnil kotouč na tyčku. Pak měl znova početní výhodu Samson, ale Milevsko se dokázalo prosadit i v oslabení. Matouš Masopust získal puk na vlastní modré, unikl podél levého mantinelu a trefil se k protější tyči. Po tomto gólu nahradil Svobodu v domácí brance Ludvík. A Samson ještě stihnul v přesilovce snížit. Nejprve ještě sám před brankou neuspěl Vydarený. Pak však po střele Martina Hanzala Michael Panec vyrazil puk před sebe a nedůrazně pokrytý Heřman se z točky trefil. Zároveň byl signalizován další trest pro hosty a tak rozhodčí darovali domácím další dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Tu se milevským podařilo ubránit, když v největší šanci u tyčky dorážející Suchánek Michaela Pance neprostřelil. V 33. minutě však Samson znova srovnal. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil od modré Sičák a Martin Hanzal ukázal, v čem je jeho největší přednost, která ho zdobila celou kariéru. Šikovná teč mimo dosah brankaře. V 37. minutě Michael Panec zneškodnil střelu Heřmana po průniku po pravé straně. Další domácí přesilovka přinesla Samsonu jeho první vedení v zápase. A byla to obdoba předchozího gólu. Střela od modré a další gólová teč Martina Hanzala.

Třetí část přinesla nejméně pohledný hokej. Samson si zkušeně hlídal vedení a do šancí Milevsko příliš nepouštěl. Navíc vícekrát dokázal hosty uzavřít v jeho pásmu. V 46. minutě musel Michael Panec likvidovat střelu Martina Hanzala z kruhu. Z tlaku podniklo Milevsko útočný výpad a byla to jeho největší příležitost posledního dějství. Matouš Masopust křížnou přihrávkou vyslal na zteč po levé straně Tomáše Vochozku, který však ani nadvakrát Ludvíka neprostřelil. Martin Hanzal pak od mantinelu našel na kruhu Nedorosta, Michael Panec chytil. Hostující brankař pak zastavil i únik Martina Hanzala. Pět minut před koncem zápasu však vystřelil Nedorost, k odraženému puku se dostal Martin Hanzal a střelou k bližší tyči přinesl definitivní klid do vlastních řad. V samém závěru ještě milevskou branku ohrožoval Mrkvička, milevský brankař stihl jeho střelu vyrazit.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 9. R. Šulčík (M. Hanzal), 17. Vydarený (J. Hanzal, Sičák), 27. Heřman (M. Hanzal, Sičák), 33. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 39. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 55. M. Hanzal (D. Nedorost, Vydarený) – 5. Pouch (Přívozník), 6. Vochozka, 22. Kohout (Řezáč), 26. Masopust . Rozhodčí: Trnka, Vavruška - Dančišin, Soukup. Vyloučení: 7:6 navíc Eremiáš (Milevsko) 5 minut + do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 48:34 (16:12, 18:11, 14:11). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 6:4.