5
1
3. 3. 2023

Milevsko vyhrálo v Soběslavi i druhý zápas a postupuje do finále

Zatímco v domácích střetnutích Milevsko dvakrát ztratilo čtyřgólový náskok a zápasy se proměnily v drama, utkání v Soběslavi měla pro Milevsko jednoznačnější průběh. První vyhrálo 4:1 a ještě dominantnější byl výsledek druhého zápasu, kterým semifinálová série skončila. Milevsko se ujalo vedení v první třetině. To Soběslav srovnala na začátku prostřední části. Rozhodující chvíle přišla v polovině zápasu, kdy Milevsko dvěma góly během 12 vteřin znova domácím odskočilo. Pak už náskok navyšovalo a když se domácím podařilo snížit na 2:5, hned do minuty inkasovali další gól.

Milevští začali čtvrté utkáni semifinále velmi zodpovědně. Hned v první minutě zahrozil Suchan, když si vzal puk ve vlastním pásmu a samostatný průnik zakončil pěknou střelou. Selivestrov však vytáhl pěkný zákrok, byl to však náznak, že utkání bude mít náboj. Domácí donutili Pance k zákroku koncem třetí minuty, když na něj vyslali tvrdou střelu z vrcholu kruhů. Koncem čtvrté minuty prohrál souboj za brankou domácích Bílek a Spartak rychle přešel do útoku a složitou situaci vyřešili milevští obránci. V polovině 7 minuty se nepodařilo Pouchovi vyvést puk ze třetiny, ale rychle jsme ho získali zpět a Radosta jej dostal do útočného pásma. Po střele Řezáče puk opustil hrací plochu a vhazovalo se po pravici Selivestrovova. Následovala strkanice před jeho brankou, rozhodčí ji vyřešil domluvou. Začátkem osmé minuty akci dobře sehráli Pouch s Přívozníkem a do zakončení se dostal Duda. Po zakázaném uvolnění domácích se vhazovalo v jejich pásmu, v čase 9,06 padla první branka utkání. Přihrávku z hole Suchana dostal do branky Škrdleta. Milevští v těchto chvílích byli aktivnější, domácí však hrozili rychlými protiútoky a tím velmi zaměstnávali obranu Milevska. V čase 14.34 zastavil průnik Eremiáše těsně za modrou faulem Martin Novák. Od rozhodčích dostal trest 5+OK. Přesilovku milevští neodehráli špatně, ale chyběl větší důraz a tlak do branky. Střely vyslané na gólmana Soběslavi nebyly tak nebezpečné, aby vedly ke vstřelení branky. Domácí se dokázali ubránit.

Druhá třetina začala se zpožděním, protože u branky kterou bude hájit gólman Spartaku stála voda. Opět jsme začali velmi aktivně. Suchanova střela šla opravdu velmi těsně kolem tyče. Začátkem třetí minuty přišlo zaváhání a Spartak srovnal skóre. Zakončoval Slabý. V čase 25,34 hákování Boušky dalo možnost domácím. Milevští však oslabení sehráli velmi dobře. Panec betonem zachránil nerozhodný stav. V polovině druhé třetiny a tím i utkání Přívozník využil přihrávku Radosty a vzal vedení na stranu svého týmu. Po patnácti vteřinách to bylo o dvě branky. Tentokráte puk do sítě tečoval Šedivý. Asistence právem byla připsána Radostovi a Suchanovi. Následovalo pěkné fair play gesto milevského obránce Štekra, když odvolal signalizovaný faul na něho. Jmenovaný byl u čtvrtého gólu Vochozky. Oba týmy měly ve druhé třetině po jedné přesilovce. Jak se ukazuje tento zápas nebude o využití přesilovek.

Třetí třetina začala změnou v brance Spartaku za stavu 1:4. Po dvou minutách přišel tak trochu zbytečný faul Fořta. Hosté sice v úvodu oslabení byli pod tlakem. Hru domácích velmi dobře přečetl Eremiáš a vyslal Vochozku do zakončení a bylo to 1:5. Oslabení jsme pak dohráli dobře, ale domácí využili špatný přechod na hru v plném počtu a podruhé skórovali. Branku dal opět Vojtěch Slabý. Milevští velmi rychle odpověděli a Eremiáš zužitkoval přihrávku z hole Boušky. V čase 54,05 vyslal od modré puk na branku Štekr a milevští vedli o pět branek. V závěru utkání došlo k vzájemnému vyloučení hráčů s číslem 23 na dresech. Domácí tým poslal do oslabení faul na Eremiáše. Na změně stavu to nic nepřineslo.

S závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího a zvukem sirény propukla velká radost nejen na ledě. Postup do finále slavila i velká skupina fanoušků Milevska. Vzhledem, že ve druhé sérii semifinále Jihočeské ligy si Samson poradil s Lokomotivou Veselí je Samson druhým finalistou. Série začíná v pátek 10. března na ledě týmu lépe postaveného v tabulce po základní část. Čas a zimní stadion v Českých Budějovicích dáme fanouškům na vědomí hned jak Samson dokončí svá jednání o místě finálových bojů. V Milevsku se sejdeme jistě v neděli 12. března od 17,00 hodin. Přijďte všichni kdo máte rádi hokej povzbudit milevský tým v boji o titul.

Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 23. Slabý (Pauš, Škoda), 47. Slabý (Matoušek, Pauš) – 10. Škrdleta (Jak. Suchan), 30. Přívozník (Radosta), 31. Šedivý (Jak. Suchan, Radosta), 39. Vochozka (Škrdleta, Štekr), 44. Vochozka (Eremiáš), 47. Eremiáš (Petr Bouška), 55. Štekr (Růžek). Rozhodčí: Šperl, Matoušek – Tuháček, Diviš. Vyloučení: 5:5, navíc Mart. Novák (Soběslav) 5 minut + do konce. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:7.