5
1
25. 11. 2011

Do druhé poloviny základní části vstoupí Milevsko v Klatovech

Druholigová soutěž skupiny Západ má za sebou první polovinu základní části. Víkendovými zápasy odstartuje její druhá polovina. Stejně jako tu první ji Milevsko zahájí na ledě týmu HC Klatovy. Utkání začíná na klatovském zimním stadionu v sobotu od 17:30.

Klatovy patří k týmům s poměrně rozpačitými výsledky. V první čtvrtině soutěže pravidelně střídaly prohry s výhry, až poslední dva zápasy pro ně skončily oba vítězně. To jim stačilo na třetí místo tabulky. Ve druhé čtvrtině se jim dařilo hůře. Bodovaly, často dovedly utkání do prodloužení nebo do nájezdů, ale za tři body vyhrály ve druhé části soutěže jen jednou. Po polovině soutěže jsou v tabulce na osmé příčce.

První čtvrtina

První kolo bylo pro Klatovy neúspěšné, když prohrály s Milevskem. Své úvodní zaváhání však napravily v Sokolově, kdy zvítězily 4:1. Na dvougólové hostující vedení dokázal Baník snížením odpovědět, ale v závěru zápasu inkasoval ještě dvě branky. Ani další domácí zápas Klatovům body nepřinesl, když podlehly Řisutum vcelku jednoznačně 1:5. Po jednobrankovém vedení v první části zvítězili hosté ve druhém dějství 3:1, čímž rozhodli. Až do třetice se Klatovy doma dočkaly poté, co smetly Děčín 7:1. Základ vítězství položil domácí tým v rozmezí šesti minut první třetiny, kdy hostujícímu celku nadělil čtyři branky. Šestigólová výhra však byla „vyrovnána“ hned v dalším kole, kdy Klatovy podlehly stejným rozdílem v Klášterci po výsledku 2:8. Klášterec v úvodních dvou částech vstřelil vždy tři góly, čemuž dokázaly Klatovy oponovat pouze jednou brankou. To rozhodlo. Následoval návrat na domácí led a divoký výsledek s Bílinou po výhře 10:5. Klatovy už po 11-ti minutách vedly 4:0. Soupeř se sice snažil gólově přiblížit, ale nejvíce se mu to povedlo o 3 góly. Klatovy i nadále pokračovaly v střídání bodových úspěchů a neúspěchů, což potvrdila prohra v Jablonci 4:6. Zde sice hosté vyhráli první třetinu 1:0, ale Jablonec v té druhé zcela otočil stav na 4:2 a své dvougólové vedení už uhájil. Další gólové představení ukázaly Klatovy doma s Kobrou. Znovu padlo 15 branek, byť tentokrát byl rozdíl ve skóre jen o 3 góly po domácí výhře 9:6. Až poslední kolo první čtvrtiny přineslo Klatovům ukončení série střídání výher a proher, když naplno bodovaly v Benešově, čímž vyhrály dvakrát za sebou.

Druhá čtvrtina

Vstup do druhé čtvrtiny byl pro Klatovy opět ve znamení prohry s Milevskem. Ani následující domácí střetnutí se Sokolovem vítězství Klatovům nepřineslo. Hostující Sokolov celý zápas dotahoval domácí náskok, ale nakonec si odvezl dva body za výhru v prodloužení 4:3. V Řisutech Klatovy podlehly jednoznačně 2:7, když domácí tým utkání rozhodl hned v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Pak přišly pro Klatovy hned tři zápasy za sebou, které se nerozhodly v základní hrací době. V Děčíně vedly Klatovy 2:0 po první třetině. Domácí celek však v dalších dvou částech vstřelil po gólu a nakonec i v prodloužení získal bonusový bod pro sebe po výhře 3:2. V domácím duelu podlehly Klatovy Klášterci až na nájezdy 1:2. V základní části i v prodloužení dokázaly oba týmy jen jednou skórovat. Soupeř se ujal na konci druhé třetiny vedení, ale Klatovy na začátku třetí vyrovnaly. Utkání tak dospělo až do hostujících úspěšných nájezdů. I další zápas Klatov se rozhodoval až v nájezdech. Hrálo se v Bílině, tentokrát se šťastnějším koncem pro Klatovy po výhře 6:5. Po gólové přetahované se domácí tým v dramatickém závěru ujal dvě minuty před koncem vedení, ale Klatovy stihly vyrovnat a v nájezdech rozhodnout. Jedinou výhru za tři body ve druhé čtvrtině předvedly Klatovy doma s Jabloncem po výsledku 4:2. Poslední dvě utkání první poloviny soutěže Klatovům nevyšly. V obou inkasovaly čtyři góly, přičemž dokázaly dát v prvním případě jeden, ve druhém dva. Na Kobře se Klatovy brzy ujaly vedení, ale byl to jejich jediný gólový úspěch. Doma s Benešovem Klatovy rychle dokázaly odpovědět na hostující vedení. Pak se však Benešov prosadil ještě třikrát, proti jediné brance domácích.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a Milevsko vzešlo ze zápasu vítězně po výhře 6:3. Na zamlženém klatovském stadionu vyšel Milevsku výborně vstup do zápasu, když ke konci 2. minuty během 10 vteřin dvakrát skórovalo. Domácí si poté vytvořili tlak, který korunovali snižujícím gólem. Na první přestávku však šlo Milevsko přeci jen s dvougólovým náskokem. V prostřední části oba celky zaznamenaly po dvou gólech, ale hosté si stále drželi dvoubrankový odstup. V poslední třetině ještě Milevsko svou druhou využitou přesilovkou dalo výsledku konečnou podobu.
Odveta v Milevsku byl mnohem vyrovnanější, ale Milevsko znovu dokázalo zvítězit, tentokrát 3:2. Domácí tým dobře začal a v 11. minutě se během půlminuty dostal do dvoubrankového vedení. Klatovy snížily v poslední minutě první třetiny a v prostředním dějství po hrubce milevské obrany vyrovnaly. Čekání na rozhodující gól utnulo Milevsko dvanáct minut před koncem, kdy využilo dvojnásobnou přesilovku. Pak už svůj jednogólový náskok uhájilo a to i v závěrečné hostující hře bez brankaře.

Na čele dosud zaznamenaných týmových statistik je Jaroslav Hobl , který si v 16 zápasech připsal 21 bodů za 7 gólů a 14 asistencí. Za ním následuje zkušený Ondřej Steiner s 20 body (8+12). Mezi obránci je nejlepší v bodování Lukáš Hauer. Ten sice začal nastupovat v klatovském dresu o něco později, ale přesto už v jedenácti odehraných zápasech vstřelil 5 gólů a k tomu přidal 3 přihrávky. V brance má nejvíce odchytáno Marek Mazanec, jenž má do Klatov vyřízené střídavé starty z extraligové Plzně. Na počátku sezóny nejvíce chytal Antonín Štelmach. V posledních zápasech však dostávají v brankovišti příležitost dva devatenáctiletí gólmani Ladislav Hubáček a René Vachoušek.

Sestava Klatov z minulého kola ze zápasu s Benešovem:
HC Klatovy : Hubáček - Mrázek, Zeman, Hauer, Hucl, Bernard, Pouska, Topinka, Maxa, Petráček, Kolařík, Hošťálek, Steiner, Flek, Pavlis, Švík, Hobl, Kocman, Čuban

Zatímco Klatovům dvě poslední kola nepřinesla žádný bodový zisk, Milevsko si ve dvou předchozích zápasech připsalo čtyři body. Domácí ztrátu s Řisuty Milevsko nahradilo výhrou v Sokolově. Klatovy se v tabulce propadly až na hranici zajišťující play-off a nutně potřebují bodovat. Navíc budou chtít po dvou prohrách Milevsko tentokrát ke všemu v domácím prostředí porazit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klatovy vs Milevsko

Branky a nahrávky: 9. Pavlis (Švík), 35. Topinka (Steiner), 46. Steiner (Mrázek), 49. Hobl (Pavlis), 59. Hobl (Zeman) - 4. Novák (Fořt, Kolomý), 18. Kořánek, 39. Urbanec (Sýbek), 60. Klíma (Procházka). Rozhodčí: S.Mertl, Vavruška, Slavík. Vyloučení: 4:8 navíc Hamerle (Milevsko) 10 OT . Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:25 (9:8, 15:7, 10:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4.