5
1
26. 2. 2023

Semifinále pokračuje za stavu 1:1

Milevští na soběslavském zimním stadionu odčinili domácí porážku. Stav série je 1:1 a pokračuje utkáním v úterý od 19,00 hodin na zimním stadionu v Milevsku.

Milevští odjížděli do Soběslavi s cílem napravit čtyřminutový herní výpadek v pátečním utkání. V Soběslavi tým musel vyhrát, aby si moc nezkomplikoval cestu semifinálem. Hned v prvním střídání zahrozil útok Suchan, Eremiáš s Řezáčem. V prvních minutách byli Milevští o toru lepším týmem. Domácí však velmi rychle přecházeli do protiútoku a obrana měla co dělat. Koncem 5. minuty po ofsajdu domácích milevští vyhráli buly a Vochozka zavezl puk do pásma a dostal se k zakončení. Domácí gólman Seliverstov musel vytáhnout zákrok lapačkou. Hned od úvodu navázal na svůj výkon z předchozího zápasu. V polovině šesté minuty přišel trest pro Košaře za nedovolené bránění. V oslabení ujel Suchan a Vochozkou, ale soběslavský brankář vyjel až na vrchol kruhů a puk před útočníky Milevska stačil odehrát. Při oslabení velmi dobře milevští hráči četli rozehrávky a nedali mnoho času pro dobré zakončení. Domácí po skončení své přesilovky ještě chvilku zaměstnávali milevskou obranu, tento tlak přerušil Škrdleta, který zavezl puk a dostal se do zakončení bekhendem. Při závaru před Pancem v 10. minutě vytáhl puk od brankové čáry Šedivý. Z rychlého protiútoku zavezl puk Pouch a Adamec zakončoval. V čase 15,10 přišel faul Fořta a rozhodčí mu udělil trest 5+do konce utkání. Milevští pětiminutovou přesilovku přestáli, velmi dobře zapracoval Suchan s Hastrmanem. Štekr dokázal velmi dobře zablokovat střelu a následně vyhodit puk až za branku domácích. Osmnáct vteřin před první sirénou se vhazovalo ještě jednou po pravici Pance.

Druhou třetinu začali domácí dohrávkou své pětiminutové přesilovky. Signalizovaný faul Milevska byl odvolán, protože hokejka zasáhla domácího hráče po střele a svezla se po hokejce domácího hráče, toto podle nových pravidel není hra vysokou holí. Následnou střelu směrem na branku vytečoval mimo kluziště Duda. V čase 21,48 se milevští poprvé radovali. Duda zužitkoval souhru s Pouchem a Štekrem. Oběma po zásluze byla připsána asistence. Po dvou minutách skóroval Masopust za asistence svých parťáků Vochozky a Hraňa. Na druhou branku domácí bleskově odpověděli po drobném zaváháni Milevských. Puk za záda Pance dostal Šrubař. Bouška a Vochozka darovali domácím dvou násobnou přesilovku. Domácí sice vyslali několik nepříjemných puků směrem Pancovi, ale žádný neskončil za jeho zády. Po vypršení trestů se Milevští dostali opět na puk a dalšího útoku Vochozka vstřelil třetí branku Milevska. Velký podíl na brance měl Eremiáš a Škrdleta. Domácí tým zaskočila čtvrtá branka, tentokrát z hole Přívozníka za asistence Poucha a Šedivého.

Třetí třetina začala za stavu 1:4. Hosté jistě mysleli na vývoj utkání v Milevsku. Snažili se nepustit domácí do tlaku a ohrožení své branky. Velmi dobře bránili a soupeře napadali, nenechávali moc času a místa a rozehrávku. Ve 45. minutě Přívozník našel Poucha a ten velmi dobře zakončil, ale soběslavský gólman puk stačil betonem puk vytěsnit mimo svoji klec. Ve 47. minutě Panec se štěstím vytěsnil puk ramenem. V čase 49,17, bylo Milevsko potrestáno za podrážení menším trestem. V oslabení se do zakončení dostal Škrdleta. Přesilovka domácí povzbudila a několikráte vystřeli vcelku nebezpečně. Pino byl na svém místě a tým opět podržel. Pár vteřin ubránil Pouch, když se s pukem dostal za branku domácích a tam o něj urputně bojoval. V závěru utkání dostal trest 2+2 domácí Píha. Bombu Boušky od modré zastavil gólman maskou.

Milevští soupeři vrátili porážku a vracejí sérii na Milevska za stavu 1:1. Dnes tým utkání odmakal. Velkou pochvalu zaslouží milevští fandové. Přijděte v úterý kluky podpořit, semifinále pokračuje třetím utkáním.

Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 25. Šrubař (Máca ml.) – 23. Duda (Pouch, Štekr), 24. Masopust (Vochozka, Hraňo), 31. Vochozka (Škrdleta, Eremiáš), 38. Přívozník (Pouch, Šedivý).. Rozhodčí: Matoušek, Šperl – Lang , Hron.. Vyloučení: 3:4, navíc Fořt (Mil) 5+OK. Využití: 0:0. Využití:0:0. V oslabení:0:0 . Diváci: . Střely na branku:32:38 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4