5
1
24. 2. 2023

První semifinále pro Soběslav

Milevsko v první semifinálové bitvě předvedlo málo vídaný kolaps, když utkání ztratilo navzdory tomu, že v zápase vedlo již 4:0. Byť Milevsko nijak Soběslav nepřevyšovalo, úspěšnějším proměňováním šancí postupně dospělo k vedení o čtyři góly po polovině zápasu. Soběslav vystřídala gólmana a třemi zásahy v posledních čtyřech minutách prostřední části se vrátila zpět do zápasu. Ve třetí třetině si Milevsko pečlivě hájilo těsný náskok a k ohrožení branky pouštělo Soběslav pouze při jejích přesilovkách. Dvě ubránilo, ale ta třetí vedla k vyrovnání. Zápas tak dospěl do prodloužení, kde Milevsko neproměnilo několik možností včetně přečíslení dvou na samotného brankaře a trestného střílení. A Soběslav trestala. Necelou minutu před koncem prodloužení se hostující Máca zasloužil o to, že Milevsko poprvé v sezóně na svém ledě prohrálo.

Úvod byl ve znamení opatrného začátku a vyčkávací taktiky a nic na tom nezměnila ani první soběslavská přesilovka. Až s návratem vyloučeného hráče přišla první možnost, když si na přihrávku Žákovského zpoza branky najel před ní Tržil a z kruhu trefil tyč. Milevsko mělo první možnost v 8. minutě, kdy vedl útok podél mantinelu Adam Eremiáš, přenechal puk za sebe Davidu Svobodovi, jehož střelu z prostoru kruhů vytěsnil hostující gólman Baloun mimo branku. Bohužel po střele byl David Svoboda nedovoleně atakován soběslavským Jakubem Šimákem, který za svůj faul byl potrestán jen dvouminutovým trestem. Pro Davida Svobodu tím skončil nejen zápas, ale dle předběžných vyšetření z nemocnice pravděpodobně i sezóna. Přesilovku si tak zahrálo i Milevsko. Po přihrávce přes pásmo pálil z levého kruhu Martin Hraňo, Baloun puk po jeho střele zastavil. Po dalším hostujícím přestupku si Milevsko zahrálo v početní výhodě pěti proti třem v délce 23 sekund a dokázalo toho využít, když se Petr Bouška z prostoru za kruhy trefil pod horní tyč. Druhou branku přidalo Milevsko v 16. minutě, když ve středním pásmu získal puk Jakub Suchan, po vjetí do pásma si počkal na najetí Adama Eremiáše, jenž sám proti brankaři nechal puk doklouzat podél jeho betonu do branky. V 17. minutě pronikl mezi obránci hostující Máca, Petr Bouška zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil hostující kapitán Žákovský, ale Michaela Pance překonat nedokázal. V závěru třetiny při hostující přesilovce pronikl před branku Přibyl, ale Michaela Pance neprostřelil a stejně si vedl hned vzápětí i u tyčky zapomenutý Oliver Pánek.

Ve druhé třetině mělo Milevsko příležitost hned v jejím začátku, když přečíslení zakončil z levého kruhu Eremiáš, Baloun střelu zastavil. Soběslav měla obrovskou možnost v 23. minutě, kdy se otevřel prostor před Kubešem, který popojel s pukem až před branku, ale Michael Panec dokázal jeho střelu vyrazit. V 24. minutě přidalo Milevsko další gól. Jiří Fořt zachytil soupeřovu rozehrávku, najížděl na branku z levé strany a na dvakrát gólmana překonal. V 27. minutě mělo početní výhodu Milevsko, propadlo však ve středním pásmu, Duben se ocitl sám před brankařem, ale gól z toho nebyl. V polovině třetiny ztratili Milevští puk na vlastní modré, hosté rázem byli dva proti jednomu a Kubeš trefil spojnici tyčí. Pak sám před Michaelem Pancem dorážel Přibyl, domácí gólman betonem vyrazil. A tak se znova radovalo Milevsko. Útok vedl zleva Václav Pouch. Když však viděl, že tudy cesta k brance nepovede, poslal puk k modré Josefovi Růžkovi, jenž střílenou přihrávkou našel u tyčky Radima Škrdletu, který jemnou tečí nasměroval puk do branky. Po tomto gólu odstoupil z hostující branky Baloun a nahradil jej Seliverstov, který již neinkasoval. Soběslav se poprvé radovala na konci 36. minuty, kdy vypálil od modré Hubáček a Šimák pohotově do branky umístil vyražený puk. První branka polila Soběslav živou vodou a do konce třetiny přidala ještě dva góly. Nejprve ještě Žákovský neproměnil svůj únik, když branku netrefil. Pak další Hubáčkova střela byla sražena přímo před Píhu, jenž zakončoval do odkryté brány. V poslední minutě obkroužil pásmo Přibyl a našel u protější tyčky zapomenutého Mácu, který zametl puk do branky.

Jak se zdálo v polovině zápasu rozhodnuto, rázem bylo ve třetí třetině o co hrát. Milevsko v jejím začátku mělo přesilovou hru, ve které zakončoval z otočky Martin Hraňo a Seliverstov špičkou betonu vyrazil. Soběslav pak měla opticky více ze hry, ale Milevsko jí zodpovědnou obranou do šancí nepouštělo. Naopak se snažilo vyrážet do brejků. Jeden z nich vedl Matouš Masopust a z kruhů po jeho přihrávce zakončoval Košař, Seliverstov vyrazil. Jediné co otvíralo milevskou obrannou ulitu, byly soupeřovi přesilovky. Jediným milevským vyloučeným hráčem byl Jáchym Štekr, zato se na trestné lavici ve třetí třetině ocitl hned třikrát. Při svém prvním návratu obral o puk váhajícího Seliverstova v rohu, poslal jej na kruhu Janu Dudovi, Seliverstov se stihl do branky vrátit a puk vyrazit. Bohužel třetí hostující přesilovka této části již byla využita. Od modré nahodil puk na branku Kanov, kotouč vypadl k tyči na Olivera Pánka, který z dorážky vyrovnal. Do konce zápasu chyběly necelé dvě a půl minuty. Milevsko v samém závěru mohlo ještě strhnout výhru na svou stranu. Petr Bouška střílel zpoza kruhu a brankařem vyražený puk se snažil umístit do branky Jakub Suchan. Byl přitom atakován na hranici pravidel a v dorážce mu bylo zabráněno.

V prodloužení si nejprve puk pro sebe uzmula Soběslav, ale k ohrožení branky se nedostala. Pak už začalo řádit Milevsko. Adam Eremiáš získal kotouč a společně s Jakubem Suchanem se dostali do nájezdu na samotného brankaře. Ke gólu to bohužel nevedlo. Jakub Suchan se však k puku dostal v rohu, poslal jej na kruh Petrovi Bouškovi, jenž naznačil střelu, avšak přihrál k tyči Adamovi Eremiášovi, který odkrytou bránu netrefil. Pak po výjezdu zpoza branky u tyčky neuspěl Matouš Masopust a brankaře nepřekonal ani sám před ním Tomáš Vochozka. Adamu Eremiášovi se pak znova podařilo dostat za protihráče. Píha jej zastavil nedovoleně a tak mělo Milevsko možnost rozhodnout z trestného střílení. Martin Hraňo si však s kličkou na brankaře nepřišel. Z poslední minutou prodloužení si hostující Máca na pravé straně obhodil protihráče a povedenou střelou pod horní tyč odstartoval soběslavskou euforii. Milevsko rozhodně musí mrzet ztracený zápas. Série však pokračuje a přesouvá se do Soběslavi.

Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 10. Petr Bouška (Vochozka, Masopust), 16. Eremiáš (Jak. Suchan), 24. Fořt (Řezáč), 33. Škrdleta (Růžek, Pouch) - 36. Šimák (Hubáček, Píha), 39. Píha (Hubáček, Šimák), 40. Máca (Přibyl, V. Pánek), 58. O. Pánek (Kanov, Přibyl), 65. Máca (Slabý, Kubeš). Rozhodčí: Poskočil, Vavruška – Knor, O. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 47:35 (12:9, 15:14, 15:9 - 5:3). Průběh utkání: .

Panec - Petr Bouška, Řezáč, Košař, Svoboda, Růžek, Štekr, Šedivý - Radosta, Jak. Suchan, Eremiáš - Hraňo, Vochozka, Masopust - Škrdleta, Přívozník, Pouch - Adamec, Duda, Fořt