1
19. 2. 2023

Milevsko slaví postup.

Milevští dokázali druhé utkání čtvrtfinále urvat v samostatných nájezdech.

Milevští odjížděli do Strakonic k druhému utkání čtvrtfinále s cílem udělat maximum a pokusit se ukončit boj ve dvou utkání. Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně, Panec musel po 3o vteřinách zakročit lapačkou. Milevští se dostali do pásma až skoro po dvou minutách hry a hned provětral výstroj Myslivce Košař pěknou střelou od modré. Milevští se dostávali pod tlak na často se museli bránit za cenu zakázaného uvolnění. Koncem 5. minuty vystřelil po buly Šebesta, ale Pance nenachytal nepřipraveného. Domácí měli sice více ze hry i díky přesilové hře. Milevští však velmi dobře ubránili a po přesilovce udeřili. Masopust dokázal překonat Myslivce. Na brance měli velký podíl Vochozka a Eremiáš. V polovině 11. minuty měl Panec velké štěstí střela Zralého z mezikruží těsně míjela tyč. Milevští pod tlakem opět dvakrát za sebou museli vyhodit puk i za cenu zakázaného uvolnění. Konce 14 minuty stálo štěstí na druhé straně. Milevští se pokoušeli na několikrát dostat puk za záda Myslivce, ale tentokrát situaci dokázal vyřešit. Při přesilovce hezky vystřelil Vochozka, ale Myslivec vytečoval puk do sítě. V závěru zahrozil domácí Januška.

Druhou třetinu začali milevští podstatně lépe. Hned po úvodní buly našel Masopust Vochozku v prostoru před brankou, ale jeho teč těsně minula. Koncem 22.minuty dobře přečetl rozehrávku Svoboda puk zavezl do útočného pásma a dostal se až do zakončení. Střelu Řezáče strakoničtí obránci dokázali srazit do sítě. Milevští se ujali dvoubrankového vedení po akci Duda - Pouch a střelec Šedivý. Vzápětí trestal hlavní rozhodčí Svobodu a domácí v přesilovce několikráte zahrozili. Panec ale držel. Po dvou minutách hry v plném počty přišel opět hvizd hlavního a na trestnou šel opět milevský Bouška. Tentokráte se hosté neubránili a po minutě hry v oslabení inkasovali. V poslední minutě druhé třetiny přišlo opět vyloučení na milevské straně.

V úvodu posledního dějství pokračoval přesilová hra domácích. Strakoničtí faulovali a milevští přesilovku dokázali využít. Akci Svoboda - Masopust zakončil Hraňo. Domácí však rychle skórovali a opět se dostali do zápasu. Dvoubrankové vedení si na stranu Milevska vzal Suchan po akci Řezáč - Bouška. Po faulu na pronikajícího milevského útočníka bylo nařízeno TS. Masopust však Myslivce nedokázal přelstít. Pouch byl potrestán za vyhození puku při signalizovaném ofsajdu domácích. Šebesta druhým gólem přesilovky využil. V čase 53,12 byl potrestán opět milevský hráč, tentokrát šel za katr Růžek za podražení. Skóre srovnal druhý dvoubrankový hráč v utkání Hollar. V závěru třetí třetiny fauloval Ciburaz, ale milevští přesilovku nedokázali využít. Třetí třetina skončila za stavu 4:4.

Po krátké přestávce začalo prodloužení bez úpravy ledu. Po 35 vteřinách fauloval Hrubý a milevští nedokázali tuto příležitost využít k ukončení zápasu. Další velkou šancí bylo TS po faulu hrajícího trenéra Kamila Šťastného. Branka v prodloužení nepadla a o osudu zápasu museli rozhodovat samostatné nájezdy. Bohužel strakoničtí ledaři hrubě nezvládali přípravu hřiště na jejich provedení. Po dvou pokusech, když se rolbař musel vrátit a led upravit dle pravidel. Nájezdy začali domácí Janochem. Panec připraven. Suchana Myslivec vychytal. Ani v druhé sérii nebyli exekutoři úspěšní (Šťastný - Bouška). Třetí začínal Šebesta, ale Panec se nenechal překvapit. Hraňo však puk za záda Myslivce dostal. A Milevsko bylo opět krůček od postupu. Dlouhý ani Masopust ve čtvrté sérii nebyli úspěšní. Když Hollar svůj pokus neproměnil vypukla na milevské střídačce ohromná radost. S týmem slavila i velmi početná skupiny milevských fanoušků, která byla po celé utkání hnacím motorem pro tým.

Jisté je, že v úterý má tým pouze trénink a soupeře se dozvíme patrně až ve středu. Druhá známá je fakt , že semifinále začínáme opět na domácím ledě a to v pátek od 19,00. Přijďte kluky povzbudit.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky:39. P. Šebesta (Janoch, Cibuzar), 48. Hollar (Šťastný), 52. P. Šebesta (Myslivec), 55. Hollar (A. Mikeš) – 9. Masopust (Eremiáš, Vochozka), 32. Šedivý (Pouch, Duda), 44. Hraňo (Masopust, Svoboda), 48. Suchan (Řezáč, Bouška), rozh. nájezd Hraňo. Rozhodčí: Poskočil, M. Matoušek – Votruba, Tuháček. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci:530. Střely na branku: 40:46. Průběh utkání: .