5
1
22. 11. 2011

Končí první polovina základní části

Osmnáctým kolem bude odehrána první polovina základní části druhé ligy skupiny Západ. Milevsko v něm zajíždí na led HC Baník Sokolov. Utkání začíná na sokolovském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Sokolov se oproti loňské sezóně musel vyrovnat s oslabením kádru a to se na jeho výsledcích negativně projevuje. V tabulce zaujímá poslední místo. Vůbec se mu nedaří v domácím prostředí, kde vyhrál pouze dvě utkání a je suverénně nejhorším týmem. Venku získal o dva body více, což mu stačí na střed tabulky v hodnocení zápasů na ledech soupeřů.

První čtvrtina

Už vstup do soutěže se Sokolovu rozhodně nepovedl. Přestože začínal dvěma zápasy v domácím prostředí, ani jednou nebodoval. Na úvod podlehl v gólové přetahované Řisutům 3:5. Následovala prohra 1:4 s Klatovy. Na dvougólové hostující vedení dokázal Baník snížením odpovědět, ale v závěru zápasu inkasoval ještě dvě branky. Ani první zápas na venkovním hřišti v Děčíně Sokolovu body nepřinesl. Domácí se ujali vedení hned v první minutě, ale Sokolov za půlminutu vyrovnal. Góly však následně přibývaly hlavně na straně Děčína, který po dvou třetinách vedl 5:2. Baník v poslední části výsledek zkorigoval, i tak z toho byla prohra 5:7. Ani ve třetím domácím střetnutí body nezískal, když podlehl Klášterci 2:6. I tentokrát Sokolov dokázal zareagovat na soupeřovo vedení, ale další gól přidal až za stavu 1:6. První body získal Sokolov až v pátém kole, kdy si odvezl výhru z Bíliny. Sokolov se postupně dostal do vedení 4:1, které domácí nováček soutěže už jen snížil na konečných 3:4. Po bodech z venku se následně Sokolov radoval i z domácí výhry 5:2 nad Jabloncem. Do stavu 2:2 se oba týmy přetahovaly o vedení, pak už góly střílel jen Baník. Po dvou plnobodových zápasech vyšel Sokolov naprázdno na Kobře, kde podlehl 3:4. V posledním kole první čtvrtiny přivítal Sokolov na domácím ledě Benešov a poradil si s ním 6:3. Od začátku zápasu měl Baník utkání ve své moci. První třetinu vyhrál 3:0 a až do konce zápasu si udržoval bezpečný náskok.

První vzájemné měření

I v Milevsku Sokolov ukázal, že se mu na ledech soupeřů daří více než doma a byl prvním týmem a do minulého kola též jediným, který Milevsko obral doma o body, když vyhrál v prodloužení 5:4. Čtyřikrát v zápase Milevsko vedlo, na začátku třetí části dokonce o dva góly, ale nakonec získalo pouze bod. Domácí tým měl výborné vstupy do třetin, když na jejich začátcích vždy skóroval. Přes velké množství šancí však Milevsko nedokázalo utkání rozhodnout a Sokolov trestal. Po vyrovnávacích gólech v prvních dvou částech dohnal i dvoubrankovou ztrátu v té třetí poté, co vyrovnal ve hře bez brankaře. V prodloužení pak přestál milevský tlak a z rychlého protiútoku rozhodl.

Na čele bodových statistik je dlouholetý sokolovský harcovník Václav Dobřemysl. Ten v 17-ti zápasech nasbíral 20 bodů za shodný 11 gólů a 9 asistencí. Za ním následují patnáctibodoví Jan Bauer, který však již tým opustil a Petr Račanský , který má na svém kontě 6 gólů a 9 přihrávek. Mezi obránci je na tom nejlépe Jiří Mudra, jenž 3 góly vstřelil a u 6 z nich si připsal asistenci. V posledních dvou zápasech nastoupil v obraně Sokolova milevský odchovanec Jan Tomeček, jinak hráč Karlových Varů. Z brankařů má více odchytáno v Milevsku dobře známý Pavel Jakubal , za něhož nejvíce zaskakuje Tomáš Makarovič. V posledním duelu však za Sokolov nastoupil na výpomoc z prvoligového Mostu přicházející Lukáš Melichar .

Sestava Sokolova z minulého kola ze zápasu v Benešově:
HC Sokolov : Melichar - T. Jakubal, Říha, Diblík, Šulc, Tomeček, Formánek - Soukup, Dobřemysl, Račanský, Sopr, Carvan, Mudra, Baar, Kašpar, Nový, Závorka, Chodounský

Ve druhé čtvrtině se dosud Sokolovu daří ještě hůře. V sedmi zápasech vydoloval pouhé tři body za výhru a prohru v prodloužení. Všechny jsou z venkovních zápasů, doma ve druhé části ještě nebodoval. Začal ji dvojzápasem na ledech soupeřů. Nejprve přišla těsná prohra 2:4 v Řisutech. Utkání se rozhodovalo na rozmezí 52. – 55. minuty, kdy padly čtyři góly. Do té doby vedly Řisuty 1:0. Ty nakonec vyšly z brankové přetahované s jednogólovým náskokem, který pak pojistily gólem do prázdné brány. Z druhého zápasu si Sokolov odvezl dva body za výhru v prodloužení v Klatovech 4:3. Sokolov celý zápas dotahoval domácí náskok, ale nakonec získal i bod navíc. Následovala domácí prohra s Děčínem 3:4, pro který ty byly vůbec první body z venku. Hosté se brzy po zahájení ujali vedení. To Sokolov ještě v první části vyrovnal a dvěma v poslední minutě druhé třetiny šel do vedení. To však v posledním dějství ztratil, prohrál ho 0:3 a vyšel ze zápasu s prázdnou. V derby pak Sokolov trpěl debakl na ledě Klášterce 2:11. Baník udržel s domácím favoritem krok jen v úvodní třetině, kterou prohrál 2:3. V dalších dvou částech však inkasoval vždy po čtyřech gólech. Následovala domácí prohra s Bílinou, která po gólové přetahované zvítězila v Sokolově 6:4. V Jablonci, který doma body neztrácí, se podařilo Sokolovu urvat alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení. Dvakrát se hostům podařilo srovnat domácí vedení, naposledy minutu před koncem. V prodloužení už byl šťastnější domácí tým. Další gólovou přestřelku předvedl Sokolov v domácí duelu s Kobrou, pro něj opět s neúspěšným výsledkem, tentokrát 5:7. Domácí měli výborný úvod a rychle se dostali do dvougólového vedení. Pak však čtyřikrát udeřila Kobra. Sokolov ještě dokázal vyrovnat, ale na další hostující gólový trhák už síly nenašel. V minulém kole Sokolov neuspěl na ledě Benešova 1:4. Výsledek se jeví jako jednoznačný, ale poslední dva góly Sokolov inkasoval až při hře bez brankaře. Milevsku také v minulém kole nevyšel konec zápasu, když přišlo dvě minuty před koncem o vedení a stejně jako v domácím duelu se Sokolovem ztratilo zápas v prodloužení. To může Milevsko napravit v sokolovské odvetě. Tým však trápí rozsáhlá marodka a tak bude každý bodový zisk úspěchem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Sokolov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 7. Soukup (Výrut), 39. Sopr (Kašpar, Nový), 40. Soukup (Funk, Račanský), 58. Závorka (Soukup), 60. Soukup (Funk) - 13. Kolomý (Štěrba), 36. Štěrba (Heřmánek), 36. Procházka (Kolomý), 38. Hamerle (Müller, Kořánek), 42. Nikodém (Sýbek, Procházka), 50. Hamerle (Müller, Kořánek), 55. Fořt (Procházka, Novák), 59. Sýbek (Urbanec). Rozhodčí: Dundr - Andrejsek,Vlasjuk. Vyloučení: 4:8 navíc Nový (Sokolov) a Pipek (Milevsko) 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:40 (10:14, 8:12, 8:14). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:7, 4:7, 4:8, 5:8.