5
1
28. 10. 2010

V sobotu se Žďárem

M i l e v s k o - Minulou neděli odstartovala druhá liga skupiny Střed odvetné zápasy. V týdnu se nehrálo a tak na její další pokračování mohou fanoušci přijít tento víkend. Milevsko v sobotním zápase hostí SKLH Žďár nad Sázavou.

Žďár prochází letošním ročníkem poměrně úspěšně. Převážně se pohybuje v horní polovině tabulky, byť jeho výsledky někdy připomínají houpačku. Sezónu sice odstartoval prohrou na ledě Kutné Hory po gólové přestřelce. V následujících třech zápasech však bodoval naplno. Postupně zdolal Milevsko a dvakrát za sebou vyhrál na soupeřově ledě, v Jindřichově Hradci a v Trutnově. Poté však následovala nečekaná domácí prohra s Nymburkem, jenž do té doby bodoval pouze jednou, když domácí odchovanec v barvách soupeře brankař Blažíček nedovolil žďárským hráčům ani jednou skórovat. Žďáru se pak nevydařilo ani derby Vysočiny, kdy na ledě Pelhřimova smůlovatě prohrál poté, co inkasoval rozhodující gól sedmnáct vteřin před koncem. Dvouzápasový bodový půst ukončil Žďár domácí výhrou nad Chotěboří. V dalším kole tým z Vysočiny notně potrápil vedoucí tým soutěže Benešov na jeho ledě. Vyhrál první a druhou třetinu shodně 1:2. V poslední části ale neodolal benešovskému tlaku a nakonec si odvezl prohru 6:4. Poslední utkání první čtvrtiny a první zápas druhé čtvrtiny odehrál Žďár doma. Obě střetnutí však skončily notně rozdílným výsledkem. V prvním zápase sice domácí Plameny vyhrály úvodní třetinu, ale v dalších dvou inkasovaly celkem sedm gólů, což znamenalo prozatím nejvyšší prohru v soutěži. Začátek druhé čtvrtiny zvládl Žďár lépe, když zdolal Kutnou Horu 2:1. Utkání mělo opačný průběh než předchozí duel s Kolínem. Žďár první třetinu prohrál, ale ve druhé a třetí dokázal vstřelit po jednom gólu a otočit skóre ve svůj prospěch.

Žďár n/S - Kutná Hora 2:1

V sestavě Žďáru nedošlo od začátku sezóny k příliš velkým změnám. Tým byl však i díky absenci některých hráčů základní sestavy doplněn o mladíky Dana Kotlíka a Luďka Dvořáka (oba z Jihlavy) a žďárského odchovance Davida Vítka z Třebíče.

Sestava Žďáru z minulého kola ze zápasu s Kutnou Horou:
SKLH Žďár nad Sázavou: Kousal - Smejkal, Souček, Doležal, Fibikar, Pleva, Sobotka R. - Kunstmüller, Sobotka M., Vránek - Janda, Bukáček, Dítě - Dobiáš, Vítek, Kotlík - Havelka, Kočan

V prvním letošním střetnutí obou týmů byl úspěšnější domácí Žďár, když rozhodl o svém vítězství v prostřední části. Milevsko šlo v průběhu první třetiny dvakrát do vedení, ale Žďár ve druhém dějství otočil skóre ve svůj prospěch. Milevsko v poslední třetině v přesilovce vyrovnalo, ale rovnoměrný stav nevydržel ani dvě minuty. Na další žďárský gól už hosté odpověď nenašli. Definitivní podobu výsledku dali domácí až v závěrečné hře Milevska bez brankaře.

Milevsku se stále nedaří na soupeřových kluzištích. Po minulé vysoké prohře v Jindřichově Hradci se ve vyrovnané tabulce propadl na 8. místo, což je jeho zatím nejhorší umístění. Žďár je v pořadí o tři místa výše, ale bodů má jen o dva více než Milevsko. I to dokazuje pro oba celky důležitost jakéhokoliv bodového zisku. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 1. Šulčík, 10. Květoň (Šulčík, Klíma), 48. Klíma (TS) - 50. Kunstmüler (M. Sobotka, Koželuh), 55. Janda (Dítě). Rozhodčí: Jiří Pražák, Jiří Hák, Michal Zíka. Vyloučení: 9:12 navíc domácí 5 + OK (Dvořák), hosté 10 + OK (Souček). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:28 (9:12, 6:6, 10:10). Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Pipek – Klíma, Dvořák, Štych, Cirulis, Tollinger, Škulina – Šulčík (od 50. Matějka), Květoň, Kořánek – Urbanec, Suchánek, Fořt – Nikodém, Heřmánek, Hamerle