5
1
10. 11. 2011

V 15. kole na Kobru

Víkendovými zápasy ukrojí druholigová skupina Západ už patnáctý díl své základní části. HC Milevsko 2010 v něm zavítá na led pražského týmu HC Kobra. Utkání na zimním stadionu Kobry začíná v sobotu od 18:00.

Svými letošními výsledky dala Kobra rychle zapomenout na svoji minulou neúspěšnou sezónu, kdy se až po administrativním odpočtu bodů České Lípě vyhnula baráži o zachování druholigové příslušnosti. V dosavadním průběhu soutěže se Kobra pohybuje ve středu tabulky a trvale atakuje spíše její horní příčky. Většinu bodů sice získala v domácím prostředí, ale přesto jí v tabulce hodnocení venkovních zápasů patří třetí pozice.

První čtvrtina

Hlavně vstup do soutěže se pražskému týmu vydařil. Utkání 1. kola v Klášterci bylo po dohodě obou týmů odloženo a tak si soutěžní premiéru odbyla v domácím prostředí s nováčkem Bílinou. Úvod to byl nakonec vítězný, ale bodový zisk se nerodil lehce. Po první třetině totiž hosté vedli dvoubrankovým rozdílem, to však bylo z jejich strany vše. Kobra jedním gólem ve druhé a třemi v závěrečné třetině ukořistila vítězství 5:3 pro sebe. Pak Kobra zajížděla ke dvěma těžkým střetnutím na led soupeřů a v obou překvapivě naplno bodovala. V Jablonci Kobra nezachytila počáteční domácí nápor, když už po 21 vteřinách prohrávala. Pak ale ovládla druhou část, ve které zvítězila 4:0 a položila tak základ svému vítězství. Jablonec se v závěru snažil dotahovat, ale na lepší výsledek než 3:5 to nestačilo. Ještě větší překvapení se zrodilo v Řisutech, které do té doby neztratily ani bod. Na Kobru však nestačily. Třikrát inkasovaly, aniž by alespoň jednou skórovaly a byl z toho výsledek 0:3. Až čtvrté kolo přineslo Kobře první ztrátu. Nestačila doma na Benešov po výsledku 5:7. Kobra ani jednou v zápase nevedla. Dvakrát dokázala soupeřův náskok srovnat a nedovolila mu výrazně gólově odskočit, ale bodového zisku nedosáhla. Následovala těsná prohra v Milevsku 3:4. Stejný výsledek se zrodil i následujícím zápase Kobry, tentokrát však se šťastným koncem pro pražský celek, když 4:3 zdolal Sokolov. V dalším kole zajížděla Kobra do Klatov, a byť zde šestkrát dokázala skórovat, neodvezla si ani bod po divoké prohře 6:9. Návrat na domácí led přinesl Kobře znovu plný bodový zisk po výhře nad Děčínem 6:4. Na domácí dvougólové vedení přitom dokázal Děčín zareagovat ještě do konce první třetiny třemi brankami a otočil skóre ve svůj prospěch. Druhou třetinu však prohrál 3:0 a tím zápas ztratil. Aby byl výčet první čtvrtiny úplný, nutno započítat i dohrávku 1. kola v Klášterci, byť se uskutečnila až mezi 12. a 13. kolem. Klášterec zdolal Kobru bez problémů 7:3, když základ vítězství položil už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Po dvou třetinách už vedl o šest gólů a až v poslední části se Kobře podařilo odvrátit hrozící debakl.

První vzájemné měření

První letošní vzájemný duel skončil vítězstvím domácího Milevska poměrem 4:3. Po první třetině se zdálo, že si Milevsko připíše klidnou výhru. Domácí tým měl jasnou převahu, vybudoval si dvougólový náskok a řadu příležitostí neproměnil. Od prostřední části se výkon Kobry zlepšil. Po polovině zápasu snížila, a byť Milevsko do minuty odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, na poslední třetinu se šlo s jednogólovým rozdílem. Milevsko necelých deset minut před koncem znovu zvýšilo, ale Kobra se ještě nevzdala. Půlminuty před koncem snížila v přesilovce a dostala se i ke hře bez brankaře. Milevští však dokázali své vítězství uhájit.

Statistikám Kobry dominuje Jiří Jakeš. Ten patří tradičně k lídrům bodování, ať už působil v jakémkoliv druholigovém týmu. V zaznamenaných 13-ti zápasech už nasbíral 24 bodů za 17 gólů a 7 asistencí. Hlavně jeho gólová bilance je úctyhodná. Krok s ním drží jeho nejčastější spoluhráč z útoku Martin Kocman, jenž má na svém kontě ve 13-ti zápasech 15 bodů (4+11) a dále dlouholetá opora Kobry Martin Paris. Druhý nejlepší střelec týmu dal 7 gólů a k nim přidal 5 asistencí. Hned za ním figurují dva obránci s totožnou bilancí 2 góly a 8 přihrávek ve 13-ti zápasech. Oba posílili Kobru před letošní sezónou a ukazují právoplatnost označení posila. Výrazně zkušenější z nich je Jan Boháček, ale i Miloslav Cafourek se může chlubit bohatými druholigovými statistikami. Z gólmanů se nejčastěji postavil do branky Ondřej Malík , za něhož nejvíce zaskakuje Pavel Krch.

Druhou čtvrtinu zahájila Kobra dvěma prohrami. Nejprve prohrála doma s Kláštercem 3:5, když třikrát dokázala srovnat hostující vedení, ale na další dva góly už odpověď nenašla. Pak podlehla 4:3 na ledě Bíliny. Když na začátku druhé třetiny vedli domácí Draci 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Kobra se však nevzdala a až do konce zápasu držela domácí celek v napětí o výsledek. Ve třetím utkání druhé čtvrtiny si Kobra doma poradila s Jabloncem 6:4. Po bezgólové první třetině se v té druhé roztrhl s brankami pytel. Skončila výhrou Kobry 5:3, když už vedla 3:0 a 4:1. V poslední třetině už oba celky přidaly jen po gólu. Pak přišla prohra v Klášterci v dohrávaném střetnutí 1. kola v Klášterci, ale v dalším domácím duelu dosáhla Kobra stejného výsledku, jako v tom předchozím, tedy 6:4. Poraženým týmem byly tentokrát Řisuty a Kobra ukázala, že letos na Řisuty umí. Po počáteční gólové přetahované si Kobra postupně vybudovala náskok 5:2. Řisuty se dokázaly přiblížit na rozdíl jediné branky, Kobra si ale závěr pohlídala a do prázdné branky pojistila své vítězství. V minulém kole si Kobra po delší době přivezla body z venku, když zvítězila 6:5 po prodloužení v Benešově. V zápase se sice ujala vedení, ale domácí bleskově odpověděli a do poloviny zápasu si vypracovali vedení 4:1. Kobra však po několikáté v sezóně ukázala, že se jen tak lehce nevzdává a dotáhla utkání do prodloužení s úspěšným koncem. Milevsko čeká na Kobře další těžký zápas. Pražský tým v domácím prostředí pouští body jen zřídka, když jen dvakrát prohrál. Oba soupeře dělí ve vyrovnané tabulce dvě příčky, ale jen stejný počet bodů. V případě výhry může Kobra svého soka přeskočit, v opačném případě se Milevsko naopak může Kobře bodově vzdálit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Kobra Praha vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Boháček (Jakeš), 36. Žáček (Bárta, Borovanský), 38. Paris (Borovanský, Bárta), 51. Paris (Borovanský), 53. Jakeš (Slanina) – 4. Klíma (Urbanec, Müller), 58. Procházka(Urbanec). Rozhodčí: Hlinka - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:5 navíc Jakeš (Kobra) 10 minut OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:35 (15:14, 12:9, 14:12). Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.