5
1
27. 10. 2011

Poprvé do Bíliny

HC Milevsko 2010 v dalším kole základní části premiérově zavítá na led druholigového nováčka HC Draci Bílina. Utkání na bílinském zimním stadionu začíná v sobotu od 17:30.

Bílinu po odkoupení druholigové licence čekaly před sezónou typické nováčkovské problémy. I vzhledem ke spolupráci s prvoligovým Mostem se nováčkovy soutěže podařilo na druhou ligu sestavit velmi zkušený kádr. Přesto všechno však Bílinu provázejí nevyrovnané výkony a v současné době se krčí na posledním místě tabulky.

První čtvrtina

Do soutěže vstoupila Bílina domácí prohrou s Jabloncem. Hostům vyšel úvod zápasu, když se dostali do dvoubrankového vedení. To Draci dokázali v samém konci třetiny srovnat, ale ve druhé části nechali Jablonec znovu utéct o dva góly. Tento stav už dokázala Bílina jen zkorigovat jediným gólem v poslední třetině k výsledku 3:4. Ani v druhém kole Bílina body nezískala. Na ledě pražské Kobry přitom k němu měla nakročeno velmi dobře. Po první třetině totiž vedla dvoubrankovým rozdílem, to však bylo z její strany vše. Kobra jedním gólem ve druhé a třemi v závěrečné třetině ukořistila vítězství 5:3 pro sebe. Až ve třetím mistrovském utkání Draci body získali. V divokém zápase se nejprve zdálo, že domácí celek ztratí utkání již v úvodní části, kterou prohrál 1:4. V prostřední třetině však přišel nečekaný obrat. Draci v ní vstřelili šest gólů, aniž by inkasovali. Benešov se sice z tohoto direktu vzpamatoval a dvěma slepenými góly se přiblížil na jednobrankový rozdíl. Bílina si však už bodový zisk utéct nenechala a radovala se z výhry 9:6. Ani premiérová výhra Bílinu nenastartovala k lepším výsledkům a přišla naopak série tří proher v řadě. Nejprve po boji 6:5 v Milevsku. Následovala domácí prohra se Sokolovem, pro který to byly vůbec první body v soutěži. Sokolov se postupně dostal do vedení 4:1, které domácí nováček soutěže už jen snížil na konečných 3:4. Série tří porážek byla završena divokou prohrou 5:10 v Klatovech. Klatovy už po 11-ti minutách vedly 4:0. Soupeř se sice snažil gólově přiblížit, ale nejvíce se mu to povedlo o 3 góly. Z dvojciferného přídělu se však Draci překvapivě snadno vzpamatovali a hned v dalším kole dosáhli svého nejvyššího vítězství 8:3 nad Děčínem. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas. Děčín opět musel dotahovat náskok soupeře a dvakrát se mu to povedlo. Minutu před koncem prostřední části však inkasoval Děčín gól na 2:3 a v posledním dějství zcela propadl, když jej prohrál 1:5. Konec první čtvrtiny byl ve znamení dvou soubojů s celky z čela tabulky. Nejprve Bílina překvapivě obrala o bod domácí Klášterec, když prohrála až po nájezdech 4:5. Klášterec vyhrál první třetinu 2:0 a zdálo se, že si vítězství nenechá uniknout. Bílina však ve zbylých dvou třetinách manko smazala a musely rozhodnout nájezdy. V těch byl Klášterec úspěšnější. V posledním zápase první čtvrtiny nestačila Bílina doma na Řisuty 3:5. V zápase se sice ujala vedení, ale pak se hned čtyřikrát prosadil soupeř. Bílina se přiblížila na rozdíl gólu, ale vyrovnat již nedokázala a v závěru inkasovala při hře bez brankaře.

První vzájemné měření

První letošní vzájemný souboj vyhrálo Milevsko po těsném výsledku 6:5. Milevsko bylo od počátku zápasu aktivnějším týmem, ale přesto gólově na svého soupeře ztrácelo. Bílina sázela na nebezpečné brejky a skvěle využívané přesilovky. Milevsko sice dokázalo srovnat hostující dvougólové vedení i další odskok Bíliny na 2:3. V závěru prostřední části však Bílina využila dvě přesilovky a na závěrečnou třetinu šla s vedením 3:5. Milevsko se ale nevzdalo. Během osmi minut posledního dějství třemi góly otočilo skóre ve svůj prospěch a jednobrankové vedení už do konce hrací doby uhájilo.

Nejlépe si v bodování Draků vede extraligou protřelý útočník Vladimír Machulda, přestože oproti svým spoluhráčům nastoupil k méně zápasům. Má jich na svém kontě 7, ale už v nich zaznamenal 16 bodů za 6 gólů a 10 asistencí. V těsném závěsu za ním je nejlepší střelec Vladimír Kýhos . Ten má na svém kontě v 11-ti zaznamenaných zápasech 9 branek a k tomu přidal 6 přihrávek. Mezi obránci je prozatím nejúspěšnějším v bodování Josef Müller , když v 11 zápasech vstřelil 3 góly a na 4 z nich přihrál. Mezi základní obranné pilíře patří další hokejista s bohatými extraligovými zkušenostmi Jan Hranáč , jenž posílil Bílinu v průběhu sezóny z Mostu. Z brankařů má nejvíce odchytáno Jan Pospíšil .

Ve druhé čtvrtině mají týmy za sebou tři odehraná kola. Bílina v nich dvakrát shodně prohrála ve venkovních zápasech 2:6. V jediném domácím zvítězila nad Kobrou 4:3. V prvním zápase v Jablonci domácí tým sice inkasoval gól hned v první minutě, ale po první třetině už vedl nad Bílinou 3:1 a své vedení v dalším průběhu ještě navýšil. V zápase s Kobrou dosáhla Bílina svého třetího vítězství v soutěži. Když na začátku druhé třetiny vedli domácí Draci 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Kobra se však nevzdala a až do konce zápasu držela domácí celek v napětí o výsledek. V minulém kole neuspěla Bílina na ledě Benešova, tedy týmu v tabulce těsně před sebou. Benešov měl od začátku utkání ve své moci. Postupně si vybudoval čtyřgólový náskok, který sice Bílina dvěma slepenými góly po polovině snížila, ale v poslední třetině ještě dvakrát inkasovala. I Milevsko sbírá své body hlavně v domácím prostředí. Potvrzuje to i ve druhé čtvrtině, kdy oba své domácí zápasy vyhrálo, kdežto z jediného venkovního si odvezlo prohru. Jestli dokáže tuto bilanci napravit, ukáže sobotní střetnutí v Bílině.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Bílina vs Milevsko

Branky a nahrávky: 2. Nedrda (Příhoda, Švácha), 37. Salač (Urban), 39. Urban (Jirkovský), 45. Machulda (Hranáč) – 5. Procházka (Hájek), 30. Urbanec (Hamerle), 35. Kořánek (Matějka), 60. Hamerle (Matějka), 63. Kořánek (Klíma, Urbanec). Rozhodčí: Vláčil - Sentenský, Šulo. Vyloučení: 12:14 navíc Krátký, Havlůj (Bílina) a Procházka, Štěrba (Milevsko) všichni 5+OK, Hájek (Milevsko) 10 minut OT . Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:34 (12:14, 14:10, 11:8 – 4:2). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.