20. 10. 2011

Do Milevska přijede Klášterec

Druhá hokejová liga nabrala v říjnu vysoké tempo. Od počátku měsíce se hraje bez přestávky dvakrát týdně. A tak toto víkendové kolo odehrají týmy skupiny Západ již osmý zápas. HC Milevsko 2010 v něm přivítá na svém ledě v sobotu HC Klášterec nad Ohří.

Klášterec je, i vzhledem k loňským výsledkům, považován za jednoho z hlavních favoritů na prvenství ve skupině Západ. A tyto prognózy potvrzuje. V tabulce je sice na druhém místě, ale na vedoucí Řisuty ztrácí jen dva body a navíc má zápas k dobru. Jen v jediném z deseti dosud odehraných zápasů nezískal Klášterec ani bod. Dále třikrát dovedl utkání do nájezdů. Vždy to bylo za stavu 4:4. Dvakrát se v nájezdech radoval Klášterec, jednou soupeř. Všechny zbylé zápasy Klášterec vyhrál.

První čtvrtina

Klášterec má odehráno o zápas méně, neboť utkání 1. kola s Kobrou bylo po dohodě obou týmů odloženo. Letošní soutěžní premiéru si tak Klášterec odbyl až ve 2. kole v Benešově. Zde musel hned čtyřikrát dotahovat vedení domácího celku. Pokaždé to dokázal. Utkání se nerozhodlo ani v prodloužení a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich si bonusový bod a výhru 5:4 připsal Klášterec. V prvním domácím zápase si pak poradil s Milevskem 5:2. Následně Klášterec připravil výsledkem 6:2 Sokolovu jeho třetí domácí prohru. Sokolov dokázal zareagovat na soupeřovo vedení, ale další gól přidal až za stavu 1:6. Ještě výrazněji přehrál Klášterec v domácím prostředí Klatovy po výsledku 8:2. Klášterec v úvodních dvou částech vstřelil vždy tři góly, čemuž dokázaly Klatovy oponovat pouze jednou brankou. Pak přišla těsná výhra v Děčíně 3:2. Dvakrát dokázal Děčín vyrovnat klášterecké vedení, poprvé dokonce za 13 vteřin. Na hostující gól čtyři minuty před koncem už odpověď nenašel. Ve třetím zápase před vlastními fanoušky přišlo první klášterecké domácí zaváhání, když ve šlágru kola v přímém souboji o první příčku uspěly Řisuty v Klášterci 5:4 na nájezdy. Domácí tým se sice ujal poměrně brzy vedení, avšak na první přestávku šel s mankem 1:3. Ve druhé části stav srovnal a v poslední šel do vedení. Řisuty ale za dvě minuty odpověděly. Protože už žádný další gól nepadl ani v základní části, ani v prodloužení, musely o vítězi rozhodnout nájezdy. V těch byly Řisuty úspěšnější a odvezly si z Klášterce dva cenné body. To, že musely utkání Klášterce s Řisuty rozhodnout za stavu 4:4 až nájezdy, nebylo zas až takovým překvapením. Že však i následující střetnutí Klášterce doma s Bílinou skončilo i po prodloužení stejným výsledkem, čekal málokdo. Klášterec vyhrál první třetinu 2:0 a zdálo se, že si vítězství nenechá uniknout. Bílina však ve zbylých dvou třetinách manko smazala a musely znovu rozhodnout nájezdy. V těch byl tentokrát Klášterec úspěšnější. Sérii tří neplnobodujících zápasů završil Klášterec v Jablonci, kde poprvé odešel s prázdnou po vcelku jednoznačné prohře 2:6. Jablonec o své výhře rozhodl hned v první třetině, kterou vyhrál 3:0.

První vzájemné měření

Klášterec potvrdil v domácím prostředí roli favorita a jako první v soutěži připravil Milevsko o body po výhře 5:2. Hostující tým se sice ujal v zápase vedení, ale na první přestávku už šel Klášterec s jednogólovým náskokem. V prostřední části zvýšil domácí celek dvěma góly na pohodlných 4:1. Milevsko se sice v poslední třetině přiblížilo na rozdíl dvou branek, avšak Klášterec žádné zdramatizování nepřipustil. Neustále hrozil nebezpečnými brejky, z nichž jeden proměnil v pátý gól.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si prozatím v bodování vede Libor Řepík , jenž si v 8 zaznamenaných zápasech připsal už 10 bodů za 7 gólů a 3 asistence a je zároveň nejlepším střelcem týmu. Za ním následuje devítibodový (5 + 4) Jakub Mužík, kterému však na to stačilo jen 6 zápasů. Mezi obránci je nejlepší v bodování Jakub Loučka jenž v 8 zápasech vstřelil 2 góly a na 4 přihrál. Mezi brankaři má neotřesitelnou pozici Pavel Damašek, který nastoupil do všech utkání.

Sestava Klatov z minulého kola ze zápasu s Benešovem:
HC Klášterec : Damašek - Mašek, Kocek, M. Žižka, Řezníček, Loučka, Dostál, Koblitz, D. Žižka, Řepík, Kalinovič, Polanský, Miklovič, Kadlec, Pražák, Hartman, Toman, Jáchym, Ptáčník, Růžek, Hofmeister

Před zápasem

Ve druhé čtvrtině se však Klášterec opět naladil na vítěznou notu. Nejprve si odvezl tři body za výhru 5:3 z horké půdy na Kobře. Pražský celek třikrát dokázal dotáhnout hostující jednogólové vedení, ale na další dva soupeřovi góly už odpověď nenašel. V minulém kole měl Klášterec poměrně dost práce doma s Benešovem. Nakonec jej zdolal 4:3. První dvě třetiny skončily nerozhodně, když se oba týmy prostřídaly ve vedení. Nejprve skóroval Benešov, Klášterec dvěma góly otočil ve svůj prospěch, ale pak musel znovu dotahovat hostující vedení. Až poslední třetina přinesla rozuzlení a jediný gól v benešovské brance rozhodl o vítězi. I poslední zápas Milevska skončil výsledkem 4:3. Bohužel však v neprospěch našeho týmu. Milevsko tak nevylepšilo chabou bilanci z venkovních zápasů. Doma se mu poměrně daří, avšak tentokrát ho čeká soupeř nejtěžší. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 1 0 1 0 0
Lukáš Dušek 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 0 1 1 0 0
Jiří Heřmánek 0 1 1 0 0
Michal Klíma 1 0 1 1 0
Filip Kolomý 0 0 0 0 0
Milan Kořánek 0 0 0 1 0
Tomáš Květoň 1 1 2 0 0
Lukáš Matějka 0 0 0 0 0
Jiří Müller 1 0 1 1 0
Libor Nikodém 0 0 0 0 0
Ivo Novák 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 0 0 0 0 0
Filip Špánek 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 0 1 1 1 0
Michal Štych 0 1 1 0 0
Josef Urbanec 1 1 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 35 2 33 94,29 0 0

Ohlasy k utkání


5 : 2
(2:1, 1:0, 2:1)
Milevsko vs Klášterec
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 7. Květoň (Urbanec, Štych), 7. Urbanec (Květoň), 25. Müller (Štěrba), 51. Klíma (Hamerle), 52. Čunát (Heřmánek) – 2. Kadlec (Pražák, Řezníček), 56. Jáchym (Hartman). Rozhodčí: Hornáček - D. Štětina, J.Štětina. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:35 (14:12, 14:12, 12:11). Průběh utkání: 0:1,5:1, 5:2.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Čunát – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Kolomý, Heřmánek, Novák - Špánek, Nikodém, Matějka

Klášterec

Damašek - Mašek, D. Žižka, Řezníček, M. Žižka, Loučka, Dostál - Řepík, Kalinovič, Polanský - Miklovič, Kadlec, Pražák - Hartman, Růžek, Jáchym- Štelcich