5
1
18. 10. 2011

Milevsko cestuje do dalekého Děčína

Ke svému nejvzdálenějšímu soupeři se vypraví tuto středu hokejisté HC Milevsko 2010, když zavítají na led týmu HC Děčín. Utkání na děčínském zimním stadionu začíná ve středu od 18:00.

Nad výkony Děčína v dosavadním průběhu soutěže spíše převládá zklamání. Hrubě se mu nedaří hlavně na ledech soupeřů. Všech svých doposud získaných devět bodů vybojoval v domácím prostředí. Naopak z venku nepřivezl jako jediný tým skupiny Západ ještě ani bod. Na cizích kluzištích vstřelil jen devět gólů, ale třicet už jich inkasoval.

První čtvrtina

Soutěž zahájil Děčín před svými fanoušky a byl to vstup úspěšný. Poradil si doma s Benešovem po výhře 3:1. Základ k vítězství položil domácí tým na přelomu první a druhé třetiny, když otevřel skóre 11 vteřin před první přestávkou a hned v první minutě po ní přidal v přesilovce druhý gól. I na druhý odchod do šaten přibalil Děčín Benešovu gól, tentokrát pouhou vteřinu před koncem třetiny. Benešovu se nulu na kontě soupeře podařilo smazat až dvě minuty před koncem. Poprvé vycestoval Děčín do Milevska a odvezl si prohru 0:2. Že se bude Děčínu více dařit na svém ledě, potvrdil i druhý domácí zápas, ve kterém Děčín zdolal Sokolov 7:5. Domácí se ujali vedení hned v první minutě. Sokolov sice za půlminutu vyrovnal, ale góly následně přibývaly hlavně na straně Děčína, který po dvou třetinách vedl 5:2. Hostující Baník v poslední části už jen výsledek zkorigoval. Pro Děčín pak přišla černá série čtyř zápasů bez bodu. Jako první to byla vysoká prohra v Klatovech. Ty se až ve třetím domácím zápase dočkaly výhry poté, co smetly Děčín 7:1. Základ vítězství položil domácí tým v rozmezí šesti minut první třetiny, kdy hostujícímu celku nadělil čtyři branky. Děčín pak dvakrát za sebou nastoupil doma. Byť to bylo proti dvěma nejlepším týmům tabulky, nulový bodový zisk se přeci jen nečekal. Prohry to byly těsné, ale to na jejich důsledku nic nemění. Nejprve si z Děčína odvezly všechny body Řisuty. Na hostující vedení Děčín ještě vyrovnáním zareagoval. Pak však třikrát skórovali Řisutští a Děčín dokázal už jen upravit konečný stav na 2:4. S Kláštercem byla prohra ještě o gól těsnější po výsledku 2:3. Dvakrát dokázal Děčín vyrovnat klášterecké vedení, poprvé dokonce za 13 vteřin. Na hostující gól čtyři minuty před koncem už odpověď nenašel. Pro Děčín pak následoval výprask v podobě prohry 3:8 na ledě nováčka soutěže Bíliny. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas. Děčín opět musel dotahovat náskok soupeře a dvakrát se mu to povedlo. Minutu před koncem prostřední části však inkasoval Děčín gól na 2:3 a v posledním dějství zcela propadl, když jej prohrál 1:5. Řadu čtyř proher ukončil Děčín až doma s Jabloncem, když jej po tuhém boji zdolal 4:2. Góly začaly padat až v druhé polovině zápasu. Vedení se ujal Jablonec, ale odpověď domácích byla blesková. Na začátku poslední třetiny šel do vedení Děčín. To ztratil 11 minut před koncem. V poslední pětiminutovce se však děčínští hráči prosadili dvakrát a na to už soupeř odpověď nenašel. První čtvrtinu zakončil Děčín prohrou na Kobře 4:6. Na domácí dvougólové vedení přitom dokázal Děčín zareagovat ještě do konce první třetiny třemi brankami a otočil skóre ve svůj prospěch. Druhou třetinu však prohrál 3:0 a tím zápas ztratil.

První vzájemné měření

První letošní střetnutí dopadlo lépe pro domácí Milevsko po výsledku 2:0. Po dvě třetiny nedovolilo Milevsko Děčínu téměř nic. Bylo po aktivnějším týmem, soupeře drželo v dostatečné vzdálenosti od své branky, samo naopak v každé z úvodních dvou částí zaznamenalo po jednom gólu. Až v závěrečné dvacetiminutovce se obraz hry změnil. Děčín však ani jednu příležitost ke skórování nevyužil a odjel z Milevska bez bodu i vstřeleného gólu.

Týmovým statistikám vévodí první útočná formace ve složení Zika, Oliverius, Filipovský. V dosud zaznamenaných zápasech je na tom bodově nejlíp Michal Oliverius, který si v 7 zápasech připsal 10 bodů za 3 góly a 7 asistencí. Nejlepším střelcem je Jan Filipovský se 7 góly ve stejném počtu zápasů. Naopak tradiční kanonýr Lukáš Zika se zatím střelecky trápí. V bodování obránců si vede nejlépe Milan Stezka se 4 body (2+2) v 5 zápasech. V brance má prozatím nejvíce odchytáno z 3 nastoupivších gólmanů Lukáš Lavinger. V prvním zápase v Milevsku hájil hostující branku ústecký junior Michal Petrásek.

Sestava Děčína z minulého kola ze zápasu v Benešově:
HC Děčín : Petrásek (31. Lavinger) - Filipovský, Stezka, Kaltenböck, Místecký, Molnár, Mizera, Vávra, Oliverius, Zika, Šnajdr, Baránek, Böhm, Stibor, Řídel, Vacek, Myšík

Na první zápas druhé čtvrtiny vycestoval Děčín na led Benešova a opětovně potvrdil, že na ledech soupeřů se mu nedaří, když prohrál jednoznačně 1:7. Domácí celek šel od začátku nezadržitelně za výhrou. První třetinu vyhrál 3:0 a Děčínu dovolil skórovat až za stavu 6:0 ke konci druhé části. I Milevsku se mnohem více daří doma. Ztratilo zde pouze dva body a naposledy po tuhém boji zdolalo Klatovy. Po třech zápasech tak znovu naplno bodovalo a ve vyrovnané tabulce se vrátilo do první čtyřky. Děčín se krčí na předposledním místě a jistě bude chtít tuto pozici co nejdříve vylepšit, nejlépe už v utkání s Milevskem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Děčín vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Böhm (Oliverius, Zika), 7. Oliverius (Sádovský, Kaltenböck), 10. Zika (Oliverius, Vávra), 24. Zika (Vávra, Oliverius) - 21. Urbanec, 32. Müller (Hájek, Kolomý), 46. Květoň (Kořánek). Rozhodčí: Hlinka - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:31 (18:10, 10:11, 5:10). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.

Děčín

Zámostný - Kaltenböck, Sádovský, Hříbal, Místecký, Molnár, Mizera, Stezka - Vávra, Oliverius, Zika, Filipovský, Baránek, Böhm, Keltner, Myšík, Racek, Stibor, Řídel, Vacek

Knap (10. Pipek) – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Schirmer – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Kolomý, Heřmánek, Hájek - Matějka, Nikodém, Novák