5
1
4. 12. 2022

Cenné body z Budějovic

Mladší žáci vyloupily "Budvar arenu". V utkání na tréninkové ploše ve velmi dramatickém utkání zdolali Motor. Kluky přišel povzbudit i milevský Vojta Tomeček, hráč A týmu Motoru.

Milevští mladší žáci se potýkali s marodkou a neprospěla i kolize se zápasem čtvrtých tříd, takže k utkání s Motorem odjel tým v deseti hráčích do pole. Domácí se ujali vedení ve dvanácté minutě. Milevští velmi rychle odpověděli vyrovnávací brankou Koutníka po samostatné akci. Domácí se v úvodu druhé třetiny opět ujali vedení, ze kterého se opět dlouho neradovali. Milevští ve 26. minutě předvedli pěknou hokejovou akci Prášek - Koutník a zakončovala Kolihová. V závěru druhé třetiny opět Adéla Kolihová dokázala překonat domácího gólmana a milevští se dostali do vedení. Milevští po celou třetí třetinu vzdorovali tlaku domácích a drželi jednobrankové vedení. Domácí v 58. minutě mohli skóre srovnat, když bylo za faul nařízení trestné střílení (v soutěži mladších žáků TS je místo dvouminutového trestu). Domácí TS neproměnili a drama vrcholilo s ubývajícími vteřinami utkání. Tlak domácích byl velký. Trenér v závěru pomohl týmu nabrat poslední síly oddechovým časem. Domácí dohrávali bez brankáře. Závěrečné siréna Milevské vysvobodila z tlaku domácích. Milevští padli na led únavou ale i velkou radostí. Mladší žáci odehráli druhé utkání s úžasným nasazením a krásným výsledkem.

České Budějovice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 12. Turek, 22. Tvaroh (Knap) – 13. Koutník, 26. Kolihová (Koutník, Prášek), 38. Kolihová (Kodad). Rozhodčí: Roučková - Klimeš. Vyloučení: 1:1 - TS. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 43. Střely na branku: . Průběh utkání: .