5
1
14. 10. 2011

Startuje druhá čtvrtina

Druholigová soutěž skupiny Západ se přehoupne do druhé čtvrtiny základní části. Účastníci skupiny Západ ji zahájí bez přestávky hned o tomto víkendu. HC Milevsko 2010 přivítá na svém ledě v sobotu HC Klatovy.

Klatovy od zahájení soutěže pravidelně střídaly prohry s výhry, až poslední dva zápasy pro ně skončily oba vítězně, což je vyneslo na třetí místo tabulky. Klatovy jsou nejvíce skórujícím týmem skupiny Západ.

První čtvrtina

První kolo bylo pro Klatovy neúspěšné, když prohrály s Milevskem. Své úvodní zaváhání však napravily v Sokolově, kdy zvítězily 4:1. Na dvougólové hostující vedení dokázal Baník snížením odpovědět, ale v závěru zápasu inkasoval ještě dvě branky. Ani další domácí zápas Klatovům body nepřinesl, když podlehly Řisutum vcelku jednoznačně 1:5. Po jednobrankovém vedení v první části zvítězili hosté ve druhém dějství 3:1, čímž rozhodli. Až do třetice se Klatovy doma dočkaly poté, co smetly Děčín 7:1. Základ vítězství položil domácí tým v rozmezí šesti minut první třetiny, kdy hostujícímu celku nadělil čtyři branky. Šestigólová výhra však byla „vyrovnána“ hned v dalším kole, kdy Klatovy podlehly stejným rozdílem v Klášterci po výsledku 2:8. Klášterec v úvodních dvou částech vstřelil vždy tři góly, čemuž dokázaly Klatovy oponovat pouze jednou brankou. To rozhodlo. Následoval návrat na domácí led a divoký výsledek s Bílinou po výhře 10:5. Klatovy už po 11-ti minutách vedly 4:0. Soupeř se sice snažil gólově přiblížit, ale nejvíce se mu to povedlo o 3 góly. Klatovy i nadále pokračovaly v střídání bodových úspěchů a neúspěchů, což potvrdila prohra v Jablonci 4:6. Zde sice hosté vyhráli první třetinu 1:0, ale Jablonec v té druhé zcela otočil stav na 4:2 a své dvougólové vedení už uhájil. Další gólové představení ukázaly Klatovy doma s Kobrou. Znovu padlo 15 branek, byť tentokrát byl rozdíl ve skóre jen o 3 góly po domácí výhře 9:6. Až poslední kolo první čtvrtiny přineslo Klatovům ukončení série střídání výher a proher, když naplno bodovaly v Benešově, čímž vyhrály dvakrát za sebou.

První vzájemné měření

Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a Milevsko vzešlo ze zápasu vítězně po výhře 6:3. Na zamlženém klatovském stadionu vyšel Milevsku výborně vstup do zápasu, když ke konci 2. minuty během 10 vteřin dvakrát skórovalo. Domácí si poté vytvořili tlak, který korunovali snižujícím gólem. Na první přestávku však šlo Milevsko přeci jen s dvougólovým náskokem. V prostřední části oba celky zaznamenaly po dvou gólech, ale hosté si stále drželi dvoubrankový odstup. V poslední třetině ještě Milevsko svou druhou využitou přesilovkou dalo výsledku konečnou podobu.

Na čele dosud zaznamenaných týmových statistik je Jaroslav Hobl , který si v 8 zápasech připsal už 15 bodů za 7 gólů a 8 asistencí. Za ním následuje zkušený Ondřej Steiner s 12 body, jenž je s 10 asistencemi nejlepším nahrávačem týmu. Mezi obránci je nejlepší v bodování Lukáš Hauer. Ten sice začal nastupovat v klatovském dresu o něco později, ale přesto už v šesti odehraných zápasech vstřelil 5 gólů a k tomu přidal 2 přihrávky. V brance má nejvíce odchytáno Antonín Štelmach, který chytal hlavně v úvodních kolech. Ve třech zápasech ho však v brance nahradil na střídavé starty z extraligové Plzně v Klatovech působící Marek Mazanec, jenž vychytal výhru v minulém kole v Benešově. Dalším hráčem, který již nastoupil v extralize za Plzeň a jezdí vypomáhat do druhé ligy Klatovům je útočník Patrik Petruška.

Sestava Klatov z minulého kola ze zápasu v Benešově:
HC Klatovy : Mazanec - Hauer, Kašpar, Hucl, Kořínek, Pouska - Baxa, Topinka, Maxa, Vondryska, Steiner, Horejš, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban

V minulém kole si oba celky vedly rozdílně. Zatímco Klatovy vyhrály poprvé v sezóně druhý zápas v řadě, Milevsko poprvé ztratilo doma body. Klatovy zvítězily v Benešově 5:2. O vítězství rozhodly ve druhé části, když v rozmezí 34. až 38. minuty třikrát skórovaly. Po gólu v první třetině tak vedly již 4:0 a na to dokázal Benešov zareagovat už jen zkorigováním výsledku. Milevsku se v posledních zápasech výsledkově nedaří. Druhý zápas v řadě se nerozhodl v základní hrací době, ale Milevsko z každého z nich vytěžilo jen jeden bod. Celkově už tři utkání naplno nebodovalo. Přesto ve vyrovnané tabulce ztrácí na rozjeté Klatovy pouhý bod, který bude chtít v nadcházejícím střetnutí minimálně umazat. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Klatovy

Branky a nahrávky: 11. Kořánek (Urbanec), 11. Dušek (Kořánek, Květoň), 49. Květoň (Kořánek, Štych) – 20. Pavlis (Kocman), 25. Kocman (Švík). Rozhodčí: Vláčil - Chochola, Marek. Vyloučení: 8:11 navíc Kořínek (Klatovy) 10 minut OT . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:5, 7:7, 9:8. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Knap – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Čunát – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Kolomý, Heřmánek, Hájek - Novák, Nikodém, Mikeska