11. 10. 2011

První čtvrtinu zakončíme se Sokolovem

Druholigová skupina Západ bude mít odehranou první čtvrtinu základní části. V jejím posledním díle hostí ve středu HC Milevsko 2010 na svém ledě HC Baník Sokolov.

Sokolov v minulé sezóně obsadil po základní části šesté místo ve skupině Západ. Kolem poloviny pořadí figuroval i v bilanci domácích a venkovních utkání. V hodnocení domácích zápasů skončil na pátém místě se ziskem 34 bodů z 54 možných. Na ledech soupeřů pak získal 19 bodů, což mu stačilo na sedmé pořadí. V play-off Sokolov narazil na třetí tým v pořadí Klatovy. Soupeř splnil roli favorita a postoupil přes Sokolov výsledkem 2:1 na zápasy. Po úvodní jednogólové prohře v Klatovech se Sokolovu vydařila domácí odveta, když ani jednou nedovolil Klatovům skórovat a sám naopak dvakrát rozradostnil své fanoušky. Rozhodující utkání už ovládly Klatovy a celou sérii uzavřely vítězstvím 7:2.

Přípravné zápasy

V přípravě nastoupil Baník k sedmi zápasům. Dvakrát se střetl se svým přemožitelem z vyřazovacích bojů Klatovy a také s Kláštercem. Zatímco ve dvojzápasech Sokolova s Klatovy si oba celky uhájily domácí prostředí, Klášterec byl v obou střetnutích úspěšnější. Dalším soupeřem z druholigové skupiny Západ v přípravě byl její nováček Bílina. Na jeho ledě Sokolov po přestřelce vyhrál. Závěr přípravného období si Baník zpestřil s netradičními soupeři. Nejprve podlehl celku německé Oberligy Bad Neuhaim, pak si jednoznačně poradil s účastníkem krajské soutěže Ostrovem.

Výsledky přípravných zápasů Sokolova:
Klatovy - Sokolov 7:4
Bílina - Sokolov 6:8
Klášterec - Sokolov 5:2
Sokolov - Klášterec 2:7
Sokolov - Klatovy 5:4
Sokolov - Bad Neuhaim 1:4
Sokolov - Ostrov 10:4

Soupiska soupeře

Sokolov se oproti loňské sezóně musel vyrovnat s několika ztrátami. Tou nejcitelnější je odchod nejproduktivnějšího hráče Petra Kukly do Německa. Hned čtveřice hokejistů se přesunula do Klatov: brankař Antonín Štelmach, obránci Lukáš Hauer a Jakub Kořínek a útočník Jan Topinka. Tým opustil i pátý nejlepší hráč jeho loňských statistik Jakub Mareček. Náhrady hledal Sokolov hlavně v do první ligy postoupivším Mostu. Formou hostování nebo střídavých startů přišli postupně útočníci Jan Divíšek, Tomáš Přeučil a Jan Bíza nebo obránce Michael Šulc. Posledními posilami, kteří zamířily do Sokolova z prvoligového Mostu, jsou útočník Vladislav Vrtek a obránce Miroslav Kuncl. Již tradičně Baník spolupracuje z karlovarskou juniorkou, odkud přišli např. obránci Martin Funk a Christian Vilhelm nebo útočník Lukáš Baar.

Sestava Sokolova z minulého kola ze zápasu s Benešovem :
HC Baník Sokolov: P. Jakubal -Mudra, Kuncl, Funk, T. Jakubal, Diblík, Říha - Soukup, Divíšek, Dobřemysl, Sopr, Vrtek, Račanský, Nový, Závorka, Kašpar

Před zápasem

Vstup do soutěže se Sokolovu rozhodně nepovedl. Přestože začínal dvěma zápasy v domácím prostředí, ani jednou nebodoval. Na úvod podlehl v gólové přetahované Řisutům 3:5. Následovala prohra 1:4 s Klatovy. Na dvougólové hostující vedení dokázal Baník snížením odpovědět, ale v závěru zápasu inkasoval ještě dvě branky. Ani první zápas na venkovním hřišti v Děčíně Sokolovu body nepřinesl. Domácí se ujali vedení hned v první minutě, ale Sokolov za půlminutu vyrovnal. Góly však následně přibývaly hlavně na straně Děčína, který po dvou třetinách vedl 5:2. Baník v poslední části výsledek zkorigoval, i tak z toho byla prohra 5:7. Ani ve třetím domácím střetnutí body nezískal, když podlehl Klášterci 2:6. I tentokrát Sokolov dokázal zareagovat na soupeřovo vedení, ale další gól přidal až za stavu 1:6. První body získal Sokolov až v pátém kole, kdy si odvezl výhru z Bíliny. Sokolov se postupně dostal do vedení 4:1, které domácí nováček soutěže už jen snížil na konečných 3:4. Po bodech z venku se následně Sokolov radoval i z domácí výhry 5:2 nad Jabloncem. Do stavu 2:2 se oba týmy přetahovaly o vedení, pak už góly střílel jen Baník. Po dvou plnobodových zápasech vyšel Sokolov naprázdno na Kobře, kde podlehl 3:4. V posledním kole přivítal Sokolov na domácím ledě Benešov a poradil si s ním 6:3. Od začátku zápasu měl Baník utkání ve své moci. První třetinu vyhrál 3:0 a až do konce zápasu si udržoval bezpečný náskok.

Milevsko bylo v minulém kole poprvé od zahajovacího utkání alespoň částečně úspěšně ve venkovním zápase, když si odvezlo cenný bod z Řisut. Doma prozatím boduje naplno a tuto bilanci bude chtít udržet i ve střetnutí se Sokolovem. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 0 0 0 -1 0
Lukáš Dušek 1 0 1 -1 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Tomáš Hájek 1 0 1 -1 0
Jakub Hamerle 0 0 0 -1 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 -1 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Milan Kořánek 1 1 2 -2 0
Tomáš Květoň 0 1 1 -2 0
Ondřej Mikeska 0 0 0 -1 0
Jiří Müller 0 0 0 -1 0
Libor Nikodém 0 0 0 0 0
Ivo Novák 0 0 0 -1 0
Pavel Procházka 0 1 1 -3 0
Milan Silbernágl 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 1 0 1 0 0
Michal Štych 0 2 2 -3 0
Josef Urbanec 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 63 35 5 30 85,71 0 0

Ohlasy k utkání


4 : 5
(1:1, 1:1, 2:2 – 0:1)
Milevsko vs Sokolov
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 3. Dušek (Štych), 21. Kořánek (Urbanec, Květoň), 43. Hájek (Procházka, Štych), 44. Štěrba (Kořánek) – 8. Račanský (Vrtek, Funk), 34. Vrtek (Račanský), 53. Soukup (Vrtek), 59. Dobřemysl (Soukup, Kašpar), 63. Dobřemysl (T. Jakubal). Rozhodčí: J.Pražák - Mertl, Slavík. Vyloučení: 8:7 navíc Sopr a Kuncl (Sokolov) oba 5+OK. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:35 (18:7, 14:12, 14:14 – 4:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Čunát – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Hájek - Novák, Nikodém, Mikeska

Sokolov

P. Jakubal - Mudra, Kuncl, Funk, T. Jakubal, Diblík, Říha - Soukup, Divíšek, Dobřemysl - Sopr, Vrtek, Račanský - Nový, Závorka, Kašpar - Vilhelm