5
1
11. 2. 2023

Vítězstvím se tým do zítra posunul na čelo tabulky.

Milevští ve Veselí ukázali svoji sílu a kvalitu. Až na drobná zaváháni tým odehrál jeden z nejkvalitnějších zápasů. Tým se minimálně do zítra usadil na čelo tabulky.

Milevští odjížděli k poslednímu utkání základní části v plné sestavě. Do kádru se vrátili všichni nemocní hráči. Do Veselí odjížděl tým s cílem potvrdit vítězství z domácího utkání, které Milevsko vyhrálo 4:3. Význam utkání potvrdil i soupeř svoji plnou nominací. Do utkání vstoupili domácí trochu aktivněji k tomu napomohla i jejich přesilovka hned v úvodu utkání. Milevští však velmi dobře bránili. Obraně se povedlo několikrát získat puk a vyhodit ho z obranného pásma. Velmi dobře zahrál Suchan, po získání puku zajel až za branku soupeře a tam získal mnoho důležitých vteřinek. Když se domácí dostali ke střele „Pino“ držel. Pak však přišla drobná chyba v obraně a domácí se brankou svého kapitána dostali do vedení. Z branky se však domácí neradovali dlouho. Za držení byli potrestání dvouminutovým trestem. Přesilovka trvala pouhých třicet vteřin a Košař srovnal skóre za asistence Masopusta a Hrani. Po vstřelené brance Milevští přebrali iniciativu a herně se podstatně zlepšili. Vytvořili si několik šancí, ale v těchto minutách domácí držel Dvořák v brance. V čase 12,17 byl potrestán Bárta za hru vysokou holí 2+2. Druhou dvouminutovku si však nedoseděl. Podruhé dostal puk za záda gólmana Košař. Po dvou minutách dostali domácí možnost srovnat skóre při přesilovce. Milevští však opět odvedli dobrou práci. Masopust – Vochozka i v oslabení předvedli svůj um a velmi vážně zahrozili před brankou domácích. Střelu z mezikruží obrana vytečovala do sítě za Pancem.

Druhou třetinu začali lépe Milevští. Tentokráte spolupráce Masopust – Vochozka skončila brankou. Za tohoto stavu se trochu přitvrdilo, domácí tak trochu místo hokeje začali vyhledávat možné dohrávky a začalo vyhovovat milevským hráčům. Po vzájemném vyloučení, při hře 4:4 Milevští zvýšili náskok. Podruhé se trefil Vochozka. Následovala přesilovka hostů vylepšená o jednoho hráče navíc. Čistý hattrick zaznamenal Vochozka, parťáci Masopust a Svoboda nemohli chybět. Po této brance došlo ke střídání gólmanu domácích. Za stavu 5:1 z pohledu Milevska se šlo do kabin.

Do třetího dějství nastupovali Milevští s cílem dotáhnout zápas do vítězného konce. Ve svém první střídáním ve třetí třetině předvedla troj Pouch – Suchan – Radosta krásnou hokejovou akci jen škoda že Plecer byl proti tomu, aby puk skončil v jeho síti. Proti střele Boušky v čase 44,16 než nemohl zasáhnout. O dvou minutách akci Suchan – Radosta zakončil Pouch. Domácímu Kratochvílovi se podařilo skórovat v čase 48,49 Při hře 4 na 4 nejprve vstřelit svoji třetí branku domácí, ale po vyhraném vhazování akci zakončil ukázkovým blafákem Suchan. V závěru utkání upravil skóre Škrdleta.

Milevští poslední utkání zvládli na vyznamenání. Velmi dobře bránili oslabení. Zodpovědně hráli dozadu. V útoku opět ukázali svoji sílu a hlad po brankách. V brance podat Panec svůj letošní super výkon. Tým v něm má velkou oparu a klidněji se hraje. Velkou pochvalu zaslouží milevský fan klub. Dokázali o omezeném počtu fanoušků vytvořit super kulisu utkání.

Tým po zaslouženém vítězství bude minimálně do zítřejšího večera na čele tabulky. Zítřejší zápasy nám určí pořadí a tím budou dány dvojice pro play off.

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Mikeska (R. Benda, Marcilis), 49. D. Kratochvíl, 58. Mikeska (Mich. Bláha, Popelka) – 11. Košař (Masopust, Hraňo), 16. Košař (Hraňo, Vochozka), 22. Vochozka (Masopust), 32. Vochozka (Masopust, Svoboda), 35. Vochozka (Masopust), 45. Bouška (Řezáč, Suchan), 47. Pouch (Radosta, Suchan), 58. Suchan (Řezáč, Bouška), 60. R. Škrdleta (Eremiáš, Duda).. Rozhodčí: Hamr, Kraval – Bušta, Soukup.. Vyloučení: 9:9.. Využití:  0:3. V oslabení: . Diváci: 176. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 3:7, 3:9.