5
1
28. 1. 2023

V derby Milevsko nadělilo Božeticím znova osmičku

Milevsko znova v derby splnilo roli favorita a i v druhém vzájemném měření vstřelilo Božeticím osm gólů. Dovolilo jim tentokrát dosáhnout jediného čestného úspěchu. V korektně hraném zápase, ve kterém byl na každé straně pouze jeden vyloučený, vynikli hlavně domácí brankař Jan Kolář, který uchránil svůj tým od vyšší porážky a v milevském dresu kapitán Jakub Suchan, jenž měl podíl na pěti domácích brankách.

Na první vážnější možnost se čekalo až do 7. minuty, ale za to byla hned gólová. Tomáš Vochozka našel před brankou volného Jana Dudu, který překonal domácího brankaře Koláře. Druhý gól přidalo Milevsko ve 12. minutě, kdy Jakub Suchan uvolnil na levém kruhu Jiřího Fořta, který trefil horní roh domácí branky. Potřetí se Milevsko radovalo ve 14. minutě, kdy Jakub Suchan přihrál před branku Jonáši Adamcovi, jenž sám proti brankaři umístil puk mezi jeho betony. Domácí tým zahrozil v 15. minutě, kdy si Michael Panec v milevské brance musel poradit jak s nebezpečnou střelou Reindla zpoza obránce, tak i s následnou dorážkou Rottenberga.

Velice blízko prvnímu gólu Božetic byl již v prostřední části Šašek, který po střele Urbance dorážel před brankou, ale ani nadvakrát nedokázal dostat do ní puk nad ležícím gólmanem. Milevsko zaznamenalo možnost z protiakce, kdy středem pronikl Jan Duda, poslal puk doprava Martinu Hraňovi, jehož střelu z kruhu Kolář vyrazil. Po buly objel branku Tomáš Vochozka a snažil se u tyčky zasunout puk do branky, Kolář mu v tom zabránil. V 26. minutě již se Božetice dokázaly prosadit, kdy nahození Urbance tečoval Staněk mezi brankařovi chrániče. Milevská odpověď přišla po 15 vteřinách. Po buly v útočném pásmu vystřelil Aleš Řezáč a Ivan Radosta úspěšně dorážel. V 27. minutě se Milevští dostali do přečíslení dvou na jednoho, Tomáš Vochozka přihrával, Martin Hraňo zakončoval a brankař Kolář stihl puk vytěsnit mimo branku. Podobnou možnost měl i domácí celek, ale Urbanec těsně minul. V 33. minutě při jediné hostující přesilovce pálil z prostoru kruhů Jakub Suchan, ale branku přestřelil. Popáté se Milevsko radovalo v 34. minutě, když Tomáš Vochozka u modré přenechal puk Petru Bouškovi, který se od mantinelu dostal až před branku a pověsil kotouč pod horní tyčku. V 36. minutě nahazoval před branku puk Jan Duda a Martin Hraňo tečí trefil jen gólmana. V předposlední minutě druhého dějství Jan Nevšímal přihrával zpoza branky Adamu Eremiášovi, jenž však zamířil nad.

N začátku poslední části si zahrály přesilovku také Božetice, ale příležitost v ní mělo hlavně Milevsko poté, co přečíslení zakončoval Jan Nevšímal, ale Kolář lapačkou puk zastavil. Již při plném počtu si poradil brankař domácích jak se střelou Eremiáše po průniku z prava, tak i s následnou dorážku Martina Hraňa. Za nedlouho se již Milevsko prosadilo. Jonáš Adamec se výborně uvolnil na kruhách a zamířil pod horní tyčku. Další útočný hostující výpad měl na svědomí Tomáš Vochozka, ale jeho střelu z mezikruží Kolář zastavil. Dobrou příležitost měl Martin Hraňo, avšak sám před brankou z otočky nastřelil pouze brankaře. Do konce zápasu se Milevsko prosadilo ještě dvakrát. Nejprve zůstal zapomenutý před brankou Jakub Suchan a po šikovné kličce nedal brankaři možnost zasáhnout. Na začátku poslední minuty pak utěšenou kombinaci po sérii pohotových přihrávek zakončil z mezikruží Martin Hraňo.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 26. Staněk (Urbanec, Reindl) – 7. Duda (Vochozka, Adamec), 12. Fořt (Jak. Suchan, Řezáč), 14. Adamec (Jak. Suchan, Eremiáš), 26. Radosta (Jak. Suchan, Řezáč), 34. Petr Bouška (Vochozka, Duda), 46. Adamec (Hastrman, Košař), 53. Jak. Suchan (Petr Bouška), 60. Hraňo (Jak. Suchan, Petr Bouška). Rozhodčí: Vavruška - Bušta, Hron. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 20:47 (8:13, 8:18, 4:16). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.