5
1
21. 1. 2023

Vimperk se prosadil až v poslední desetiminutovce, Milevsko se o body obrat nenechalo

Milevsku se v prvních dvou třetinách podařilo vždy dvakrát skórovat, a když na začátku třetí třetiny zvýšilo už na stav 5:0, vypadalo na to pohodlnou výhru. Vimperk se však v poslední desetiminutovce přeci jen vzepřel a třemi góly se domácím přiblížil. Milevsko však již žádné zdramatizování zápasu nepřipustilo. Svůj náskok si již bezpečně pohlídalo a hostující pokus o hru bez brankaře okamžitě ztrestalo šestým gólem. Velkou zásluhu na domácí výhře měl autor hattricku Matouš Masopust.

Milevsko nastoupilo do zápasu se čtyřmi útoky a chvíli mu trvalo, než se dostalo do zápasového tempa. Vimperk toho mohl využít, když ve 3. minutě Šaršok obešel Aleše Řezáče, ale sám proti Michaelu Pancovi v domácí bráně trefil spojnici tyčí. V 6. minutě se ocitl v dobré střelecké pozici mezi kruhy hostující Korous, Michael Panec jeho střelu vyrazil. Za Milevsko zavelel k prvnímu vážnějšímu ohrožení branky novic v domácím dresu Jan Nevšímal, ale z pravého kruhu vimperského gólmana Dvořáka neprostřelil. Pak měl Vimperk přesilovou hru, ale k ohrožení domácí branky se vůbec nedostal. Spíše mohl inkasovat, když se Matouš Masopust dostal do úniku po levé straně, snažil se najít ještě lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka byla sražena vracejícím se obráncem Vimperka. Ve 14. minutě už se Milevsku skórovat povedlo. Martin Hraňo přihrával od zadního mantinelu a Matouš Masopust z kruhů prostřelil vše před sebou. Pak mělo početní výhodu i Milevsko. Jakub Suchan projel přes všechny hráče až před brankaře, ale zblízka jej překonat nedokázal. V 19. minutě po chybě Petra Boušky zůstal sám před domácím brankařem Koška, Michael Panec včas zasáhl. A tak trestalo Milevsko. Útočný výpad dvou mladíků při jejich milevské premiéře vedl Jan Nevšímal a úspěšně zakončoval Adam Eremiáš.

Do prostřední části si Milevsko přineslo pokračování přesilové hry a hned v první minutě této třetiny jí dokázalo využít. Po přihrávce Martina Hraňa přes šířku útočného pásma napálil Matouš Masopust puk pod horní tyčku hostující branky. Další útočnou domácí akci vedl Michal Přívozník zprava, našel u protější tyčky Jonáše Adamce, proti kterému se Dvořák včas přemístil. Po polovině zápasu se Martin Hraňo v přesilovce neprosadil u levé tyčky. V hostující početní výhodě nebezpečně pálil Šaršok, Michael Panec předvedl perfektní rozštěp a puk zastavil. V 35. minutě Tomáš Vochozka po přejetí útočné modré našel chytrou přihrávkou před brankou najetého Matouše Masopusta, jenž prostrčil puk mezi gólmanovými chrániči a skóroval potřetí. Stejná dvojice se k ohrožení hostující branky dostal znova v 18. minutě, kdy tentokrát Tomáš Vochozka pronikl po levé straně a Matouš Masopust přestřelil.

I v poslední třetině pokračovalo Milevsko v aktivní hře. Svého protivníka přehrávalo a ten hrozil z protiútoků. K jednomu z nich napomohl ztrátou puku Matouš Masopust, ale unikajícího Radka Sittera ještě stihl dobruslit a puk mu sebrat. Následnou střelu dojíždějícího vimperského hráče Michael Panec zastavil. V 42. minutě prošel Petr Bouška přes bránícího hráče, ale mířil nad branku. Zanedlouho mělo Milevsko dvojnásobnou početní výhodu a dokázalo jí využít, když David Svoboda střelou od modré prostřelil brankaře Dvořáka. V další domácí přesilovce zívala na u tyčky zakončujícího Martina Hraňa již jen z poloviny odkrytá brána, trefil však pouze držadlo brankařské hole. Již při plném počtu hráčů táhl další útok Adam Eremiáš a zakončoval z kruhu Jan Nevšímal, Dvořák stihl vyrazit. Pak naopak unikl podél levého mantinelu Jan Nevšímal a Tomáš Bílek dorážel jeho střelu před brankou jen do gólmanových chráničů. V 50. minutě ještě hostující Holub se zakončením před brankou neuspěl, pak však šikovně do brankařova protipohybu tečoval střelu Topinky a Vimperk se radoval poprvé. Milevsko se znova vrhlo do útoku. Nezachytilo však vimperský útočný výpad, do úniku se dostal Jan Předota a s přehledem jej zakončil bekhendovým blafákem. Milevsko pak mělo další přesilovku. Sami před brankařem postupně neuspěli Martin Hraňo, Adam Eremiáš a Matouš Masopust. Po dvou domácích přestupcích proti pravidlům se před Vimperkem otevřela dvojnásobná přesilovka. V té ještě hosté neuspěli, ale klasická početní výhoda už jim gól přinesla. Střelu Jana Předoty od modré stihl Michael Panec ještě vyrazit, ale na dorážku Radka Sittera už byl krátký. Milevsko pak přeci jen ustoupilo od svého útočného snažení a začalo se více soustředit na udržení náskoku. Definitivu vítězství mohl dát Ivan Radosta, který dostal před branku přihrávku po průniku Jakuba Suchana, ale Dvořáka neprostřelil. Hosté ještě sáhli ke hře bez brankaře, ale současně s naskočením šestého hráče dostal Jakub Suchan přihrávku do jízdy od Radima Škrdlety a bezpečně zamířil do prázdné brány. Hned poté byl nebezpečně atakován hostujícím Janem Předotou, za což si vimperský obránce vysloužil mstu Václava Poucha, překvapivě však nikoliv trest do konce zápasu od hlavního rozhodčího. Pouze dvouminutové vyloučení už Milevsko nedokázalo využít.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 14. Masopust (Hraňo, Vochozka), 19. Eremiáš (Nevšímal, Adamec), 21. Masopust (Hraňo, Svoboda), 35. Masopust (Vochozka), 43. Svoboda (Masopust, Vochozka), 59. Jak. Suchan (Škrdleta, Řezáč) – 50. Holub (Topinka, Novotný), 51. J. Předota (Korous), 56. R. Sitter (J. Předota, J. Sitter). Rozhodčí: Šperl - Ent, Lang. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 44:36 (13:7, 16:12, 15:17) . Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3.

Panec - Růžek, Svoboda, Petr Bouška, Řezáč, Hastrman, Šedivý - Hraňo, Masopust, Vochozka - Radosta, Jak. Suchan, Škrdleta - Adamec, Eremiáš, Nevšímal - Bílek, Přívozník, Pouch