6. 10. 2011

Druhým venkovním soupeřem v řadě jsou Řisuty

Podruhé za sebou nastoupí HC Milevsko 2010 na ledě soupeře. Tentokrát zajíždí do Slaného, kde nastupuje ke svým druholigovým zápasům HC Řisuty. Utkání na zimním stadionu ve Slaném začíná v sobotu od 17:00.

Řisuty působí ve druhé hokejové lize již sedmou sezónu. Ta minulá patřila v jejich podání k těm lepším. Byť se Řisutum nepodařilo obhájit prvenství po základní části ze sezóny 2009/2010, zaujaly v předchozím ročníku solidní čtvrté místo v tabulce. Již tradičně se jim dařilo na domácím ledě, kde jen v šesti zápasech nebodovaly a patřila jim třetí příčka v hodnocení domácích zápasů. Své si však odehrály i na ledech soupeřů, kde obsadily čtvrté místo v tabulce s aktivním skóre. V play-off však řisutský tým zažil zklamání. Tradiční černý kůň vyřazovacích bojů tentokrát vypadl hned v prvním kole. Ve vyřazovací části narazily Řisuty na pátý tým tabulky Jablonec. Byť měly počáteční výhodu zahájit sérii doma, Jablonec si s nimi poradil 2:0 na zápasy. Řisuty taky byly jediným z lépe postavených týmů po základní části, který v play-off skupiny Západ neuspěl.

Přípravné zápasy

V přípravném období sehrály Řisuty šest zápasů. Ve dvojutkáních se střetly s místním účastníkem krajské soutěže Slaným a se dvěma druholigovými soupeři ze skupiny Západ Kobrou a nováčkem soutěže Bílinou. Jen jedinkrát poznaly Řisuty v přípravných zápasech hořkost porážky a to na ledě pražského týmu.

Výsledky přípravných zápasů Řisut:
Slaný - Řisuty 3:11
Kobra - Řisuty 6:5
Řisuty - Slaný 4:4
Bílina - Řisuty 2:2
Řisuty - Bílina 4:1
Řisuty - Kobra Praha 8:6

Soupiska soupeře

Hlavní opory našeho sobotního soupeře zůstaly v týmu vedeného Janem Novotným pohromadě. Ztrátou jsou jistě dva odchody zkušených obránců Tomáše Vyskočila a dlouholetého kapitána Michala Mádla, jenž se přesunul na post asistenta. Do Bíliny odešel brankař Jan Pospíšil. Novými tvářemi jsou například slovenský brankař Kornel Vincenc a obránce Jakub Šmíd, kteří působili vloni v pražské Kobře nebo dva loňští útočníci Roudnice Aleš Chamrád a Jakub Veselý.

Sestava Řisut z minulého kola ze zápasu v Klášterci :
HC Řisuty : Schwamberger – Kašák, Ton, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Slánský, Šmíd, Čížek, Landa, Kos, Veselý, Kraus, Vach, Procházka, Wolf, Záleský, Křepelka, Scherzl

Před zápasem

Start do letošní sezóny měly Řisuty výborný. Zahájily ji výhrou v Sokolově, kde po gólové přetahované zvítězily 5:3. Tuto výhru pak potvrdily v domácím prostředí, kde jim dokonale vyšla odveta za vyřazení v 1. kole play-off, když zdolaly vcelku jednoznačně po výsledku 5:1 Jablonec. Stejným výsledkem skončil i další zápas Řisut v Klatovech. Po jednobrankovém vedení v první části zvítězili hosté ve druhém dějství 3:1, čímž položili základ svému vítězství. Vítězný vstup do soutěže ukončila Řisutum až Kobra. V zápase týmů, které do té doby neztratily ani bod Řisuty na Kobru nestačily. Třikrát inkasovaly, aniž by alespoň jednou skórovaly a byl z toho výsledek 0:3. Z nečekané domácí prohry se však Řisuty rychle vzpamatovaly a hned v dalším kole si odvezly všechny body z Děčína. Na hostující vedení Děčín ještě vyrovnáním zareagoval. Pak však třikrát skórovali Řisutští a Děčín dokázal už jen upravit konečný výsledek na 2:4. Následně Řisuty zdolaly doma Benešov 6:3. Po polovině zápasu vedly už 4:0. I když Benešov dokázal v dalším průběhu skóre zkorigovat, na body to nestačilo. V posledním kole uspěly Řisuty ve šlágru kola v přímém souboji o první příčku v Klášterci 5:4 na nájezdy. Domácí tým se sice ujal poměrně brzy vedení, avšak na první přestávku šel s mankem 1:3. Ve druhé části stav srovnal a v poslední šel do vedení. Řisuty ale za dvě minuty odpověděly. Protože už žádný další gól nepadl ani v základní části, ani v prodloužení, musely o vítězi rozhodnout nájezdy. V těch byly Řisuty úspěšnější a odvezly si z Klášterce dva cenné body.
Milevsku se podobně jako v minulé sezóně nedaří na jejím začátku na ledech soupeřů. Hned v prvním kole sice zvítězilo v Klatovech, ale od té doby odešlo třikrát poraženo. Naposledy prohrálo v Benešově. S touto bilancí jede Milevsko na led vedoucího týmu tabulky v roli outsidera. Na druhou stranu však nemá co v utkání ztratit a může jen překvapit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 0 0 0 -1 0
Lukáš Dušek 0 0 0 1 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Tomáš Hájek 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 0 0 0 0 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 0 0
Michal Klíma 0 0 0 1 0
Milan Kořánek 0 2 2 2 0
Tomáš Květoň 0 1 1 2 0
Ondřej Mikeska 0 0 0 -1 0
Jiří Müller 0 0 0 1 0
Libor Nikodém 0 0 0 -1 0
Ivo Novák 0 0 0 0 0
Petr Schirmer 0 0 0 0 0
Milan Silbernágl 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 0 0 0 1 0
Michal Štych 0 0 0 1 0
Josef Urbanec 3 0 3 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 65 47 4 43 91,49 0 0

Ohlasy k utkání


4 : 3
(1:1, 2:1, 0:1 – 0:0 - 1:0)
Řisuty vs Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Kraus (Vach), 28. Kos (Landa, Scherzl), 40.Scherzl (Kašák), 65. rozhodující nájezd Kos – 11. Urbanec (Květoň), 30. Urbanec (Kořánek), 46. Urbanec (Kořánek). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:12 navíc Scherzl (Řisuty) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:34 (9:15, 18:9, 14:9 – 6:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Sestavy

Řisuty

Schwamberger - Kašák, Ton, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Slánský, Šmíd - Kos, Landa, Veselý, Kraus, Vach, Procházka, Wolf, Křepelka, Scherzl

Milevsko

Pipek – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Schirmer, Čunát – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Hájek - Novák, Nikodém, Mikeska