5
1
21. 10. 2010

Startuje druhá čtvrtina

Druholigová soutěž skupiny Střed se přehoupne do druhé čtvrtiny základní části. Milevsko ji zahajuje na ledě Jindřichova Hradce, kde se utká v jihočeském derby s místním týmem KLH Vajgar. Utkání začíná na jindřichohradeckém zimním stadionu v neděli od 18:00.

Vajgar patří k nejúspěšnějším druholigovým týmům v posledních letech. Daří se mu ve finiši sezóny, kde se ve vyřazovacích bojích hlavně v posledních dvou ročnících dostal hodně daleko. Naopak nemívá příliš oslnivé starty do sezóny. To se potvrdilo i v té letošní. Jindřichův Hradec svými výsledky v první čtvrtině překonal nejčernější představy svých fanoušků a je týmem, který asi nejvíce zůstal za očekáváním.

Vajgar odehrál první dva zápasy na ledech soupeřů. V Milevsku na úvod prohrál 3:1, v Trutnově v poslední minutě zásluhou proměněného trestného střílení dovedl utkání do prodloužení, ve kterém už po 14-ti vteřinách rozhodl o zisku bonusového bodu ve svůj prospěch. To však bylo pro Vajgar na dlouho poslední bodový zisk. V dalších čtyřech zápasech totiž nezískal ani bod a postupně se propadl v tabulce až na samé dno. Bodový půst byl ukončen až v 7. kole, kdy Hradec na svém ledě z pozice posledního týmu tabulky zdolal jejího leadera Benešov, pro který to byla první a doposud také jediná bodová ztráta. V následujícím kole prokázal Vajgar velkou bojovnost a odhodlání, když nepříznivě se vyvíjející skóre zápasu v Kolíně dokázal ze stavu 1:6 dotáhnout až k vyrovnání. Nakonec však odjel z Kolína s prázdnou poté, co 12 vteřin před koncem základní hrací doby obdržel rozhodující gól. Poslední příčku tabulky opustil Jindřichův Hradec až v minulém kole, ve kterém doma přehrál Kutnou Horu.

Jindřichův Hradec - Kutná Hora 5:1

Na nepříznivé výsledky reagovalo vedení Jindřichova Hradce průběžným posilováním týmu. V průběhu sezóny přibyli do sestavy ruský útočník Denis Maschanov a následně pak forwardi Tomáš Hájek a Michal Milotinský, jenž se vrátil z finského angažmá. Mezi nejčerstvější posily patří v Milevsku dobře známý ofenzivní obránce Robert Procházka, který působil doposud v Písku. K němu se tento týden přiřadil další zkušený obránce z písecké kabiny David Mazanec.

Sestava Jindřichova Hradce z minulého kola ze zápasu s Kutnou Horou:
Jindřichův Hradec: Kubeš - Procházka R., Chmel, Dvořák Mi., Tupý, Ištvánik, Heršálek - Bula, Kupec, Dvořák Ma. - Hájek, Milotinský, Skokan - Mazanec, Mařík, Dolina (30. - 40. min. Maschanov)

První letošní vzájemné měření o mistrovské body dopadlo lépe pro Milevsko. To zvítězilo v 1. kole doma nad Vajgarem 3:1. Hosté se sice v první třetině ujali vedení, ale Milevsko ještě v téže minutě vyrovnalo a o svém vítězství rozhodlo dvěma góly v krátkém sledu za sebou v prostřední části.

Rovněž Milevsko přivítalo ve svých řadách v posledních dnech nové hráče v podobě zkušených útočníků Petra Šulčíka a Rudy Suchánka. Naopak na nějaký čas přišlo o obránce Romana Štěrbu, který pro zranění bude scházet minimálně tři týdny.

Náš tým je momentálně v tabulce na 5. místě. Venku prozatím vůbec nebodoval a obtížně se bude k prvním venkovním bodům dostávat i na ledě posíleného Jindřichova Hradce.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 24. Procházka, 34. Skokan (Milotinský, Tupý), 36. Mařík (Skokan, Tupý), 41. Bula (Procházka), 56. Marek Dvořák (Kupec), 58. Skokan (Hájek, D.Mazanec), 60. Milotinský (D. Mazanec) - 29. Šulčík (Kořánek), 46. Heřmánek. Rozhodčí: Mertl – Ingriš, Vavruška. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:21 (5:8, 10:6, 13:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 7:2.