5
1
19. 8. 2010

V Pelhřimově Milevsko neskórovalo

Středeční podvečer patřil opět pelhřimovskému hokeji. Spartak přivítal na svém ledě HC Milevsko 2010 a opět předvedl pohledný hokej plný šancí. Milevští ovšem působili spíše odevzdaným dojmem, a když už si nějakou šanci vypracovali, tak ztroskotali na skvěle chytajícím pelhřimovském brankáři Janu Čekalovi. Spartak na rozdíl od soupeře dokázal mířit přesně a zaslouženě vyhrál 5:0.

Utkání začalo šancí Plachého, jenž zleva sám najížděl na brankaře Milevska Myslivce, ale bránu netrefil. Pelhřimov měl od začátku převahu, ale zatím se nedokázal střelecky prosadit. To platilo i po šanci Hubaty, který si najel do prostoru mezi kruhy a střelou švihem provětral gólmanovi hostí lapačku. Milevští poprvé zahrozili v 10. minutě, když Müller z levého křídla otestoval reakce brankaře Čekala a ten jeho střelu vytlačil na tyč. Ještě větší šanci měl při přesilovce milevský Novák, který netrefil z boku poloodkrytou svatyni domácích a nastřelil pouze boční síť. Poté konečně přišla chvíle Spartaku. Marián Havel v 16. minutě napřáhl a jeho dělovku zastavila až síť v brance hostí. V 19. minutě poté ještě Votápek nastřelil břevno. Po první dvacetiminutovce šli tedy domácí do kabin s jednobrankovým vedením.

Pelhřimov dokázal vstoupit do druhé třetiny ještě aktivněji než do té první, ale Hadrava ovšem přestřelil poloprázdnou bránu. Milevští v 31. minutě vystřídali brankaře a hned první střela na nového brankaře skončila gólem. Tomáš Plachý se prokličkoval celou útočnou třetinou, naznačil bekhendový blafák a nakonec zasunul forhendem puk pod bezmocného brankáře Pance. Za tři minuty se po vydařené akci zapsal na střeleckou listinu Hubata a tím definitivně odrazil odpor týmu z Milevska. Od té doby Spartak dominoval na ledě a tříbrankový náskok si tým udržel až do třetí třetiny.

Milevští do poslední periody vstoupili aktivně i díky faulům domácích, ale všechny střely dokázal zlikvidovat bezchybný brankař Čekal. I v další fázi utkání byli aktivnější hokejisté Pelhřimova. Votápek a poté Hubata se ocitli sami před strážcem milevské branky, ale své šance nevyužili. Napotřetí se před brankařem Pancem sám objevil Hrbatý a s ledovým klidem zasunul kotouč do brány. Minutu před konce ujel ve vlastním oslabení Jiří Kubát a stanovil tak konečné skóre 5:0. Zaznamenal tak 20. gól svého týmu v přípravných utkáních. Brankař Čekal udržel letošní první čisté konto a velmi tak podpořil cestu za vítězstvím.

5 : 0
(1:0, 2:0, 2:0)
Pelhřimov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 16. Havel (Dostál), 32. Plachý (Plch), 34. Hubata (Hadrava), 53. Hrbatý (Roháčik), 59. Kubát (Havel) . Vyloučení: 6:7 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 120. Průběh utkání: 4:0.