5
1
28. 11. 2022

Milevsko zakončilo dvoukolo vítězstvím v Českém Krumlově.

Milevsko po vítězství nad Samsonem navázalo na výkon a z Krumlova přivezlo plný počet bodů. K vítězství pomohl výkon gólmana a produktivita při přesilovkách, v utkání využilo tři, ale i velmi dobrá, zodpovědná práce při oslabení, když tým ubránil pět přesilovek domácích.

Milevští odjížděli do Krumlova po úspěšném utkání se Samsonem. Panovaly obavy zda tým bude mít dostatek sil vzdorovat soupeři, který měl den mezi zápasy. Krumlov do utkání vlétl neskutečným způsobem. Ke vstřelení první branky utrkání stačilo Haklovi pouhých 16 vteřin. Milevští se však velmi rychle dostali do zápasového tempa a koncem druhé minuty skóre srovnali. Perfektně se trefil Hraňo po moc hezké hokejové akci této pětky. Ve třetí minutě měl dost práce Panec se střelou Berného. Milevští však začínali přebírat taktovku hry. Slibnou příležitost měl Přívozník, ale Spáčila nepřekonal. Koncem sedmé minuty předvedli pěknou souhru Řezáš - Suchan a zakončující Škrdleta. V první třetině měli ještě Milevští minimálně tři tutovky, ale k navýšení vedení nedosáhli. Krumlovští měli opět raketový nástup do druhé třetiny. Tentokrát potřebovali 44 vteřin na vstřelení vyrovnávající branky. Vedení na stranu domácích vystřelil Gallisti, když využil dvounásobnou výhodu. Pokračující přesilovku Medvědů milevští hráči zvládli velmi dobře a již moc prostoru soupeři na skórování nenechali. Po necelých dvou minutách hráli přesilovku hosté. První přesilovku v utkání bleskurychle využil Vochozka za asistence Hraňa a Masopusta. Domácí se se stavem nechtěli vyrovnat a začali opět velmi nebezpečně dotírat na branku, kterou hájil velmi dobře chytající Panec. Domácí se opět ujali vedení po drobném zaváhání Milevska. Již to vypadalo, že druhou třetinu domácí vyhrají. V závěru přišel faul domácího obránce a Přívozník dostal puk za záda Spáčila 19 vteřin před sirénou. Domácí cosi reklamovali u rozhodčích, ale branka platila. Velký podíl na srovnání skóre měl Vochozka a Masopust a tak právem jim byla připsána asistence. Milevští si nástup do posledního dějství zápasu pohlídalo a domácím nedali prostor zopakování začátků předchozích třetin. Při přesilovce domácích Pancovi po střele vypadl puk pod nohy, ten však velmi rychle zareagoval a puk přikryl před dotírajícími Medvědy. Milevští v první polovině třetí třetiny měli více ze hry také díky tomu, že Gallisti šel třikrát za sebou za katr. Milevští nekázali využít vypracované příležitosti. O zisku třech bodů opět rozhodla přesilovka. v čase 57,01 se trefil Vochozka. Akci začal Hraňo přihrávkou na Masopusta, ten vyzval spoluhráče k zakončení a ten se nemýlil. Závěr zápasu byl dramatický, protože tento konečný stav soupeř nechtěl připustit. Milevští však závěr zvládli a Slavoj Český Krumlov porazili rozdílem jedné branky.

Nad zápasem dalšího kola zatím visí otazníky. Hluboká by měla začít tento týden mrazit a tak uvidíme jak jim bude počasí nápomocno.

Český Krumlov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 1. Hakl (Svoboda, Lamač), 21. Lamač (Svoboda, Michalec), 23. Gallistl (Michalec, Svoboda), 27. Krcho (Klíma, Kadlec) – 2. Hraňo (Masopust, Vochozka), 7. Škrdleta (Suchan, Řezáč), 25. Vochozka (Hraňo, Masopust), 40. Přívozník (Masopust, Vochozka), 58. Vochozka (Masopust, Hraňo). Rozhodčí: Vokoun - Lounský, Kubeš. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.