5
1
5. 11. 2022

Milevsko v derby splnilo roli favorita, ale druhou polovinu zápasu odevzdalo

Do poloviny zápasu plnilo Milevsko roli favorita a vybudovalo si v ní pohodlné vedení 7:1. Druhou půlku však pojalo až příliš exhibičně. Hráči se snažili vyšperkovat většinu akcí zakončením do prázdné brány, což však ke gólům nevedlo. Božetice využily bohorovného domácího přístupu a třemi využitými přesilovkami zkorigovaly domácí vedení a zabránily tak hrozícímu debaklu.

První velkou možnost ke skórování měl hostující Nevolný, který dostal přihrávku za obranu, ale v nájezdu na Jaroslava Prchlíka v domácí brance neuspěl. To Milevsko svoji první šanci proměnilo. Martin Hraňo zůstal volný u tyčky a z otočky překonal hostujícího brankaře Čunáta. Brzo poté dostalo Milevsko dvojnásobnou početní výhodu a rychle jí využilo. Aleš Řezáč zadovku našel před brankou Václava Poucha, jenž nasměroval puk do odkryté brány. V 10. minutě při další milevské přesilovce pálil z prostoru kruhů Matouš Masopust, Čunát tentokrát puk zastavil. V 16. minutě přidalo Milevsko třetí gól. Radim Škrdleta se prodral přes obránce a poslal puk k protější tyči Tomáši Vochozkovi, který zamířil za záda bezmocného gólmana. Za Božetice najížděl z levé strany na domácí bránu Šťastný, ale Jaroslav Prchlík dobře zasáhl.

Prostřední třetinu zahájilo Milevsko velmi aktivně. Hned po vhazování se zleva tlačil na branku Jakub Suchan, Čunát vyrazil. Další útočný výpad již ke gólu vedl. Jakub Suchan tentokrát na místo zakončení volil zpětnou přihrávku zpoza branky na Radima Škrdletu, který trefil odkrytou bránu. Za minutu přidalo Milevsko další gól a znovu měl zakončující hráč před sebou zívající bránu. Petr Bouška popojel od modré na pravý kruh, naznačil střelu a poslal pas na protější kruh Martinu Hraňovi, jenž pohodlně zakončil. Pátý gól připravil milevský kapitán Jakub Suchan Václavu Pouchovi, když jej našel nepokrytého před brankou a ten zblízka Čunáta prostřelil. Rozezlený hostující gólman poté zamířil na střídačku, ale po minutě se do brány vrátil. To povzbudilo jeho spoluhráče a začali se dostávat do té doby k ojedinělým útočným výpadům. První varování vyslal Urbanec, který se přiřítil na domácí bránu z pravé strany, Jaroslav Prchlík špičkou betonu jeho střelu vyrazil. Pak mělo Milevsko další přesilovou hru 5 proti 3. Gól z ní nevytěžilo a naopak při jednoduché přesilovce inkasovalo. Domácím znova ujel Urbanec a tentokrát svůj útočný výpad zakončil bekhendem k tyči. Milevsko rychle zareagovalo. Jan Kohout ještě zblízka branku minul, ale pak Jáchym Štekr poslal od mantinelu puk na kruhy, odkud Radim Škrdleta povedenou střelou zamířil pod horní tyč. Tímto gólem bohužel milevské gólové představení skončilo. Domácí tým měl i nadále velkou převahu. Často svíral hosty v jeho pásmu, ale finální fázi řešil až příliš exhibičně. Snad pod dojmem několika gólů vstřelených do téměř prázdné brány se hráči předháněli ve vymýšlení složitých koncovek, kdy z dobrých pozic ještě hledali spoluhráče, který byl však zablokován.

Na začátku poslední části předvedl svůj tradiční útočný výpad obránce Petr Bouška. Projel celým hřištěm až před brankaře, ale překonat jej nedokázal. Milevsko pak muselo čelit hostující početní výhodě a inkasovalo v ní podruhé. Špánek dostal od Bartůňka přihrávku na kruh, odkud se pohotově trefil k tyči mimo dosah přemisťujícího se brankaře. Hned po rozehrání ujel hostující obraně Martin Hraňo, ale Čunáta neprostřelil. Pak se Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1, které Jakub Suchan zakončil jen do brankařova betonu. Z pod něj jej vydoloval Václav Pouch a přidal svůj třetí gól. I další božetická přesilovka byla úspěšná. Urbanec sice sám před brankařem neuspěl, ale pak poslal puk k protější tyči Šťastnému, který puk do branky dostal. Milevsko ve své přesilové hře pak mělo smůlu, když nejprve trefil tyč Michal Přívozník a po něm i Petr Bouška po bombě zpoza kruhu. V 56. minutě Martin Hraňo vybídl Matouše Masopusta, jehož rána z kruhů skončila nad brankou. Michal Přívozník pak po rychlém brejku počkal na najetí Aleše Řezáče, který sám proti brankaři po bekhendové kličce nedal. Milevský útočník se pak však provinil proti pravidlům a Božetice jeho vyloučení potrestaly třetí využitou přesilovkou. Po zmatcích objel domácí branku Staněk a Komma se trefil k tyči dříve, než se k ní dostal milevský brankař. V poslední minutě zápasu měly Božetice ještě jednu početní výhodu, ale mohly v ní inkasovat. Hned dvojici milevských hráčů ujela hostům, Radim Škrdleta byl k puku blíže a tak najížděl osamocen na brankaře, kterého však neprostřelil.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 4. Hraňo (Bednář, Vochozka), 5. Pouch (Řezáč, Jak. Suchan), 16. Vochozka (Škrdleta, Masopust), 21. Škrdleta (Jak. Suchan, Vochozka), 22. Hraňo (Petr Bouška, Vochozka), 24. Pouch (Jak. Suchan, Škrdleta), 31. Škrdleta (Štekr), 46. Pouch (Jak. Suchan) – 29. Urbanec (Adamec), 44. Špánek (Bartůněk, Rottenberg), 50. Šťastný (Urbanec), 58. Komma (Staněk, Adamec). Rozhodčí: Vokoun - Tuháček, Mička. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Střely na branku: 58:23 (21:7, 22:5, 15:11). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:4.

Prchlík - Růžek, Štekr, Janda, Petr Bouška, Kohout, Bednář - Škrdleta, Jak. Suchan, Pouch - Vochozka, Masopust, Hraňo - Adamec, Přívozník, Řezáč - Bílek