5
1
4. 10. 2011

Dvakrát za sebou na led soupeřů

HC Milevsko 2010 má před sebou dva zápasy na ledech soupeřů. Jako první zamíří na led týmu HC Benešov, kde mu ve středečním utkání budou soupeřem místní Vodní Lvi. Utkání na benešovském zimním stadionu začíná od 18:00.

Benešov patří v posledních letech k nejčastějším soupeřům Milevska. V minulé sezóně se oba soupeři potkali hned osmkrát! Dvakrát v přípravě, čtyřikrát v základní části a dvakrát v play-off. Benešov byl, stejně jako Milevsko, přeřazen oproti předchozímu ročníku do skupiny Západ. V minulé sezóně si ještě ve skupině Střed počínal skvěle. Po většinu soutěže vévodil tabulce, když byl před koncem kalendářního roku jen na jedno kolo sesazen z prvního místa Kolínem. Až v samém závěru základní části Benešov neodolal náporu mohutně finišujícího Jindřichova Hradce. Po 33. kole mu přepustil první příčku a už se na ní nedokázal vrátit. V tabulce po základní části skončil na 2. místě. Hlavně první čtvrtina soutěže vyšla Benešovu na výbornou. Ztratil v ní pouze jediný zápas, když v 7. kole překvapivě neuspěl na ledě v té době posledního týmu tabulky Jindřichova Hradce. Jinak všechna ostatní střetnutí vyhrál, z toho jen jediný o gól. Zbylé zápasy skončily větším brankovým rozdílem. Ve vzájemných soubojích v základní části dosáhlo Milevsko s Benešovem vyrovnané bilance. V prvních dvou střetnutích uspěl Benešov, v dalších dvou naopak Milevsko. V prvním kole vyřazovacích bojů narazil Benešov na Trutnov. Byla to série divoká s řadou zvratů. Vše začalo hned úvodním duelem, ve kterém Trutnov ještě 7 minut před koncem vedl na soupeřově ledě 6:2. Domácí tým pak nevídaným finišem otočil průběh na konečný stav 8:6. Odveta v Trutnově se naopak zpočátku lépe vyvíjela pro Benešov. Ten vyhrál první třetinu 2:0. Od druhé části však opanoval hru domácí tým. Prostřední třetinu vyhrál 4:0 a v poslední části přidal Benešovu ještě další 3 góly. Rozhodující duel ovládl Benešov. V zápase sice jako první inkasoval, ale na první přestávku už šel s gólovým náskokem a nakonec uštědřil Trutnovu porážku 7:1. V 2. kole play-off na sebe narazili právě Milevsko a Benešov. HC Milevsko 2010 na favorizovaný Benešov nestačilo, když mu podlehlo v obou střetnutích po výsledcích 2:5 a 3:6. Bylo však Benešovu více než vyrovnaným protivníkem, když jej v obou zápasech výrazně přestřílelo, ale právě v zakončení se nejvíce projevila menší zkušenost milevského týmu. Ve finále play-off skupiny Střed pak Benešov podlehl Jindřichovu Hradci 3:0 na zápasy.

Přípravné zápasy

I letos už mají oba celky za sebou dva vzájemné duely. Potkaly se tradičně již v přípravných zápasech. V obou zvítězilo Milevsko. Nejprve doma 2:0 a pak i v odvetě v Benešově 4:1. Celkově má Benešov za sebou nevydařené přípravné období. Ze sedmi zápasů jen dva vyhrál, oba shodně s účastníky krajských soutěží. Z přípravných střetnutí s druholigovými soupeři dokázal Benešov uhrát jen remízu na Kobře, zbylé souboje prohrál.

Soupiska soupeře

V sestavě Benešova došlo před sezónou jen k dílčím změnám. Největší ztrátou je zcela jistě odchod Davida Jonáše, jenž si vybojoval místi v prvoligovém Havlíčkově Brodě. Tím odešel jeden z členů loňské elitní formace Jonáš, Kaňka, Jágr. Z dalších hráčů v týmu po sezoně skončil např. obránce Michal Kouba nebo útočník Zdeněk Burda, jenž působí v Kutné Hoře. Nejznámější posilou je zkušený obránce Zdeněk Toužimský, který minulý ročník odehrál za Chrudim. Dále byl tým doplněn o několik mladíků. Z nich se nejvíce dokázali do sestavy prosadit obránci Mikhail Jaškin, loňský junior Slavie, Jan Fišera, loni bek Valašského Meziříčí. Z útočníků pak junior Velkých Popovic David Decsy, z juniorky Kladna Patrik Medřický a Michal Šrámek nebo Ondřej Fedoročko.

Sestava Benešova z minulého kola ze zápasu v Řisutech :
HC Benešov : Meravý (od 30. Holánek) - Fišera, Toužimský, Jaškin, R.Verbík, J.Verbík, Dvořák, Zeman – Decsy, Kaňka, Jágr, Šrámek, Vacek, Holánek, Drda, David, Medřický, Strnad, Fedoročko

Tak jak měl Benešov vloni výborný vstup do soutěže, letos by si představoval jistě lepší. Pouze v jediném ze šesti odehraných kol totiž dokázal bodovat naplno. V 1. kole podlehl na ledě Děčína 3:1 Základ k vítězství položil domácí tým na přelomu první a druhé třetiny, když otevřel skóre 11 vteřin před první přestávkou a hned v první minutě po ní přidal v přesilovce druhý gól. I na druhý odchod do šaten přibalil Děčín Benešovu gól, tentokrát pouhou vteřinu před koncem třetiny. Benešovu se nulu na kontě soupeře podařilo smazat až dvě minuty před koncem. V domácí soutěžní premiéře obral Benešov jako dosud jediný z týmů skupiny Západ o bod Klášterec. Ten musel hned čtyřikrát dotahovat vedení domácího celku. Pokaždé to dokázal. Utkání se nerozhodlo ani v prodloužení a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich si bonusový bod připsal Klášterec. Na body nedosáhl Benešov ani v Bílině. Přitom úvodní třetinu vyhrál 4:1. V prostřední třetině však přišel nečekaný obrat. Draci v ní vstřelili šest gólů, aniž by inkasovali. Benešov se sice z tohoto direktu vzpamatoval a dvěma slepenými góly se přiblížil na jednobrankový rozdíl. Bílina si však už bodový zisk utéct nenechala a radovala se z výhry 9:6. Naopak v domácím střetnutí s Jabloncem Benešov první část promarnil, když po 15 minutách prohrával 0:4. Benešov se sice jedním gólem v první a jedním ve druhé třetině Jablonci přiblížil, ale i tak se na třetí část šlo s hostujícím vedením o 3 góly. V závěru základní hrací doby však Jablonec nedokázal odolat mohutnému náporu domácích a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se Jablonec prosadil hned v první minutě, kdy využil početní výhodu a odvezl si z Benešova dva body po výhře 5:6. Až v následném střetnutí si Benešov připsal plný bodový zisk po vítězství na Kobře 7:5. I další utkání odehrál Benešov na ledě soupeře. V minulém kole zavítal do Řisut a dovezl si prohru 6:3. Po polovině zápasu prohrával Benešov už 4:0. I když dokázal v dalším průběhu skóre zkorigovat, na body to nestačilo.
Milevsko získalo o sedm bodů více než Benešov. Jen tři z nich jsou však z venkovních zápasů. Tuto bilanci bude chtít Milevsko vylepšit na ledě svého nejbližšího soupeře v Benešově. Domácí celek bude naopak chtít před vlastními fanoušky poprvé naplno bodovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Benešov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 22. Strnad (Fišera), 28. Havlíček (Kaňka, Toužimský), 38. Fišera (Decsy), 55. Jágr (Vacek) - 24. Fořt (Hamerle. Rozhodčí: T. Würtherle - Kotek, Žídek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:24 (6:6, 14:12, 15:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.