5
1
24. 10. 2022

Cenné body ze Soběslavi

Milevsko sice po první třetině ztrácelo na domácí dvě branky. Vstřelením kontaktní branky, ubráněním oslabení 3:5 a brankou do šatny srovnalo nejen krok, ale i skóre. Využitím přesilovky dotáhli Milevští utkání do prodloužení, Suchan potrestal faul a vystřelil bod navíc.

Milevští odjížděli do Soběslavi s cílem navázat na předchozí výsledky a na ledě tak silného soupeře urvat co nejlepší výsledek. Hostům se však nepovedl začátek utkání. Domácí ukázali své umění v celé kráse. Hosté se nedokázali dostat do tempa a prohrávali velké množství osobních soubojů. V čase 8,09 byl vyloučen soběslavský Chocholoušek. Milevští se sice usadili v útočném pásmu, ale pak přišla přihrávka na modrou, kdy se obránci nedokázali domluvit za ponechaný puk na modré získal Šimák, jeho samostatný nájezd Panec vyrazil, ale Píha z druhé vlny puk za záda Pance dorazil. Zbytek přesilovky byl ze strany Milevských velmi rozpačitý. Po sedmi minutách přišlo druhá sprcha na milevský tým. Domácí dokázali využít početní výhodu při vyloučení Boušky. Za stavu 2:0 šly týmy do šaten. V tuto chvíli to s milevským týmem moc dobře. Úvod druhého dějství ještě patřil domácím. Milevští se začali zlepšovat, soupeři začali nechávat méně prostoru na rozehrávku, začalo se dařit i při vhazování. Milevští začali více střílet na branku a hlavně o nastřelené puky v předbrankovém prostoru bojovat. Ve dvacáté šesté minutě se hosté dostali do hry, kdy Bouška přesně trefil a tím zakončil pěknou akci Masopust - Vochozka. Milevští následně museli čelit tlaku domácích pouze ve třech hráčích. Tato herní situace v trvání 1,40 stále hodně sil. Milevští se dokázali ubránit a nepovolili domácím zvýšit svůj náskok. Koncem druhé třetiny byl domácí Kanov potrestám dvouminutovým trestem za podrážení. Milevští dokázali srovnat na 2:2 brankou Poucha za asistence Suchana. Druhá třetina vyzněla pro milevské barvy velmi dobře. Třetí třetinu milevští hráči začali velmi aktivně. Velmi pěknou střelou od modré provětral lapačku Balouna Bouška. Aktivitu zastavilo vyloučení Boušky za sporné nedovolené bránění. Domácí svoji početní výhodu dokázali využít a vzali si vedení zpět. v čase 54,18 fauloval kolenem Kubeš. S faulovaným Dudou to nevypadalo dobře, jeho rameno po nekontrolovaném pádu na led nedovolilo hráči pokračovat v utkání. Avizovaný vyšší trest hlavní rozhodčí změnil na dvouminutový. Milevští po necelé minutě opět srovnali skóre. Trefil se Hraňo po přihrávce z hole Suchana. Domácí přitvrdili, ale Milevští dokázali do konce třetiny nerozhodný stav udržet. Šlo se do prodloužení. Jako první nastoupila trojice Suchan - Škrdleta - Řezáč. Střídala Bouška - Masopust - Vochozka. v čase 62,43 přišel faul domácích a Milevsko hrálo pátou přesilovku v utkání. Druhý bod v čase 63,53 vystřelil Suchan, právem byla asistence připsána oběma spoluhráčům na ledě Škrdletovi a Růžkovi. Milevsko ze Soběslavi odvezlo velmi cenné dva body, po výkonu od začátku druhé třetiny, kdy srovnalo hru, řekl bych zaslouženě. Po prohrané úvodní třetině se tým dokázal zvednout a dokázal, že v letošní sezóně chce bojovat na špičce tabulky. Dobrá zpráva přišla večer od Dudy, že jeho rameno bude ještě pár dnů bolet, ale jinak je bez vážného zranění.

Je třeba vyzdvihnou stoprocentní výkon gólmana Pance. Několika super zákroky podržel svůj tým a byl jeho oporou i v tomto nelehkém souboji. Milevské čeká dvoukolo, nejprve v sobotu na domácím ledě narazí na Střelce Jindřichův Hradec a v neděli je čeká duel ve Vimperku. Přijďte na milevský zimák tým podpořit.

Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 9. Píha (Šimák), 16. Chocholoušek (Kanov, Šimák), 50. Máca – 26. Petr Bouška (Vochozka, Masopust), 40. Pouch (Suchan), 56. Hraňo (Suchan), 64. Suchan (Škrdleta, Růžek). Rozhodčí: Hamr - Bušta, Hron. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 550. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4