5
1
15. 10. 2022

I třetí domácí zápas vítězný

Milevsko rozhodlo o svém třetím domácím vítězství hned v první třetině a speciálně v její polovině, kdy během necelé minuty skórovalo hned třikrát. Ve zbývajícím průběhu Milevsko výrazně ubralo z nasazení. Více se to projevilo v prostřední části, kterou dokonce prohrálo. V posledním dějství Milevsko přeci jen zvýšilo aktivitu a nedovolilo soupeři zápas nijak zdramatizovat.

Strakonice se hned po úvodním vhazování usadily v útočném pásmu. Využily tak rozpačitou milevsko rozehrávku. Jakmile se však domácí celek vymanil z náporu, ihned gólově udeřil. Petr Bouška poslal od mantinelu střílenou přihrávku před branku, kde Martin Hraňo umně protečoval puk do branky. Milevsko pak bez úhony přežilo oslabení a naopak při své početní výhodě udeřilo podruhé. Nahození Petra Boušky od modré se zastavilo až v brance za zády hostujícího gólmana Myslivce. Milevsko i při plném počtu hráčů na ledě pokrčovalo v gólových úderech. Jonáš Adamec dostal puk na kruhy, odkud se trefil odrazem o tyč. Hrůznou hostující minutu pak dokonal Radim Škrdleta, jež se uvolnil na levém kruhu a u tyčky dostal puk do branky. Strakonicím se podařilo zkorigovat stav rovněž v početní výhodě. Dlouhý poslal puk před branku, kde trefil spoluhráče Jiřince, od něhož se puk odrazil do branky. Milevsko mohlo zvýšit stav v 16. minutě, kdy se dostalo do přečíslení 2 na 1. Matouš Masopust příkladně poslal puk před branku Martinu Hraňovi, jež však zblízka Myslivce nepřekonal.

Prostřední třetina ani zdaleka nepřinesla domácí aktivitu z úvodního dějství. Milevsko působilo hodně profesorsky a Strakonicím tato hra vyhovovala. V 26. minutě pronikl Matouš Masopust podél mantinelu až k brance, kde u tyčky puk do ní nedostal. Za hosty odpověděl Dlouhý, jehož ránu po vhazování zastavil Michael Panec v domácí brance. Před polovinou zápasu se podařilo Strakonicím snížit. Zbytečnou domácí ztrátu puku za brankou využil Dlouhý, našel před ní Šebestu, který po dlouhé kličce překonal domácího gólmana. Milevsko přeci jen inkasovaný gól donutil přidat. Michal Přívozník po vyjetí zpoza branky u tyčky gólmana nepřekvapil. Milevsko dále svíralo soupeře v útočném pásmu, čemuž hosté čelili jen za cenu několika zakázaných uvolnění. V 33. minutě hledal Tomáš Vochozka u protější tyčky Martina Hraňa, který puk do branky nedostal. Z protiakce před domácí brankou dorážel Jiřinec, Michael Panec dokázal puk zastavit. V 38. minutě v hostující přesilovce pálil těsně vedle branky strakonický Dlouhý. V poslední minutě poslal Martin Hraňo vysokým obloukem za obranu Matouše Masopusta, který svůj nájezd zakončil vedle branky.

Poslední část přeci jen Milevsko odehrálo lépe. Hned po minutě přinesl větší klid do domácích řad Matouš Masopust, který se uvolnil mezi kruhy a po jeho střele propadl puk gólmanovi do branky. V 46. minutě vystihl Jakub Suchan soupeřovu rozehrávku ve středním pásmu a uháněl sám na branku. Myslivec však jeho únik zastavil. Obdobnou možnost měl strakonický Januška, jenž se prosmýkl mezi obránci, ale na Michaela Pance si nepřišel. V polovině třetiny střílel Tomáš Vochozka, Myslivec zneškodnil jeho střelu i dorážku Matouše Masopusta. Na druhém konci po vhazování poslal puk na branku Januška, Michael Panec ramenem vyrazil. V 53. minutě se podařilo Strakonicím znovu snížit. Při hře ve čtyřech na obou stranách Kovář našel za obránci v posledním dějství velmi aktivního Janušku, který bombou z kruhu trefil přesně protější horní roh domácí branky. Milevsko však žádné zdramatizování zápasu nepřipustilo. Jakékoliv hostující snahy domácí tým překazil a necelé 2 minuty před koncem své vítězství potvrdil. Tomáš Vochozka dostal od Petra Boušky přihrávku za kruhy, odkud vystřelil a k úspěšné dorážce se protlačil Matouš Masopust.

Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 2. Hraňo (Bouška, Masopust), 10. Bouška (Hraňo, Vochozka), 10. Adamec (Tampier, Přívozník), 10. Škrdleta (Suchan, Štekr), 42. Masopust (Hraňo, Vochozka), 58. Masopust (Vochozka, Bouška) – 13. Jiřinec (Dlouhý, Hrubý), 30. Šebesta (Dlouhý, Hrubý), 53. Januška (Kovář). Rozhodčí: Poskočil - Dančišin, Ent. Vyloučení: 7:5 . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 41:35 (17:10, 12:13, 12:12). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Panec - Růžek, Štekr, Janda, Petr Bouška, Tampier, Hastrman - Škrdleta, Jak. Suchan, Bílek - Vochozka, Masopust, Hraňo - Adamec, Řezáč, Přívozník

Myslivec – Vaněček, Hrubý, Franta, Papež, Cibuzar, Kovář – Jiřinec, Dlouhý, Šebesta - Kouba, Hradský, Babor - Řehoř, Mikeš, Januška