5
1
1. 10. 2022

S Hlubokou bez inkasovaného gólu

Milevsko položilo základ vítězství v první desetiminutovce, kterou vyhrálo 3:0. Hluboká po oddechovém čase hru vyrovnala a v dalším průběhu zápasu si vytvořila několik velkých možností ke skórování. Skvělého Michaela Pance však nedokázala překonat ani jednou. Milevsko naopak vedení navyšovalo, kdy si další tři góly rozložilo do zbylých dvou částí. V korektně hraném utkání byli na každé straně jen tři vyloučení a to ještě ne vždy za fauly.

Hned po úvodním vhazování se Hluboká usadila v útočném pásmu a zle zatápěla domácím. Ti se ubránili a z prvního útoku udeřili. Tomáš Vochozka pronikl výpad po pravé straně a procedil puk mezi chrániči hostujícího gólmana Daška. Odehráno bylo 45 vteřin. Druhý gól přidalo Milevsko po necelých pěti minutách hry. Václav Pouch vybojoval puk v rohu, poslal jej na modrou Petru Bouškovi, který našel na protějším kruhu Jakuba Suchana. Ten z první posunul puk před branku Radimu Škrdletovi, jenž bekhendem přelstil Daška. Na druhé straně zahrozil Robin Rákosník, jenž si najel k tyči, Michael Panec mu zkorigovat stav nedovolil. A tak přišel další milevský úder. Radim Škrdleta vyslal mezi obránce najetého Jakuba Suchana, který svůj únik zakončil střelou k tyči. Hostující trenér Filip Hejda si vyžádal oddechový čas. Hluboké to pomohlo. Hra se vyrovnala a dokonce třetiny hrozila hlavně ona. Ve 12. minutě se v úvodní přesilové hře ocitl sám před brankařem Bahula, Michael Panec zastavil jeho střelu i následnou dorážku Korytara. V 18. minutě se dostal do dobré střelecké pozice Schmidmayer, domácí gólman nadvakrát jeho možnost zlikvidoval. V samém závěru třetiny tečoval před brankou zapomenutý Miler těsně nad.

Hned v první minutě prostředního dějství nebylo Milevsko znova daleko od gólu. Václav Pouch u tyčky proti Daškovi neuspěl. Hostující brankař si v 27. minutě poradil i s nájezdem Jakuba Suchana zprava, Tomáš Vochozka ve stejné minutě zblízka přestřelil. Pak nepovedenou střelu Václava Poucha tečoval Radim Škrdleta, Dašek včas zasáhl. V 32. minutě Matouš Masopust nabil po objetí branky mezi kruhy Petru Bouškovi, který trefil jen brankaře. V 34. minutě se osmělili také hosté, kdy teč Korytara skončila vedle branky. Z protiakce Milevsko přidalo čtvrtý gól. Jan Tampier vyslal dlouhým pasem Jonáše Adamce, který ač tísněn dokázal dostat puk do branky. Na opačném konci poté předvedl svůj brankařský um Michael Panec, který v krátkém sledu pokryl několik soupeřových střel a chytil i zakončení u tyčky volného Milera. Konec druhé třetiny byl ve znamení hostující početní výhody, kdy Milevsko bylo potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Do šance se ale dostal Radim Škrdleta, jenž nejprve vystřelil zpoza obránce a dokázal se protlačit i k dorážce. Dašek oba jeho pokusy zastavil.

Do první příležitosti poslední části se dostal Aleš Řezáč, ale zpoza kruhů Daška neprostřelil. Jeho další akce už gól přinesla, když se k dorážce jeho střely dostal Jonáš Adamec. Třetí milevská formace se pak prosadila i při svém dalším pobytu na ledě. Michal Přívozník poslal puk na kruh najetému Jáchymu Štekrovi, který ještě vylepšil akci přihrávkou k protější tyči volnému Alešovi Řezáčovi, který zakončoval do odkryté brány. I nadále třetí domácí útok hýřil aktivitou. V 47. minutě neproměnil přihrávka Jana Tampiera u tyčky nepokrytý Jonáš Adamec. Stejný hráč pak nevyužil přihrávku Michala Přívozníka zpoza branky, kdy jej Dašek vychytal efektním zákrokem lapačkou. V 51. minutě chyboval ve vlastním pásmu Petr Bouška, Arnold jeho zaváhání díky Michaelu Pancovi nepotrestal. V poslední minutě utkání v početní výhodě vybídl Jakub Suchan pasem přes útočné pásmo ke střele Tomáše Vochozku, Dašek však další gól nepřipustil.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 1. Vochozka (Hraňo), 5. Škrdleta (Jak. Suchan, Petr Bouška), 10. Jak. Suchan (Škrdleta), 34. Adamec (Tampier, Hamerle), 42. Adamec (Řezáč, Hamerle), 44. Řezáč (Štekr, Přívozník). Rozhodčí: Hamr - Dančišin, Mička. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 49:32 (17:12, 16:9, 16:11). Průběh utkání: 6:0.

Panec - Růžek, Štekr, Janda, Petr Bouška, Tampier, Hamerle - Škrdleta, Jak. Suchan, Pouch - Hraňo, Masopust, Vochozka - Adamec, Přívozník, Řezáč

Dašek - Roman Rákosník, Škopek, Žlůva, Robin Rákosník, Formánek, Melichar – Schmidmayer, Miler, Vácha - Korytar, Moudrý, Bahula - Maurenz, Arnold, Michel