5
1
6. 9. 2022

Další prohra v přípravě

V zápase bohatém na góly tahalo Milevsko z většiny za kratší konec. Po prohrané úvodní třetině sice na začátku prostřední části otočilo skóre ve svůj prospěch, ale z vedení se neradovalo dlouho. Poté už byl ve vedení Písek. Milevsko sice dokázalo vyrovnat, Písek však znova brankově odskočil. Domácí tým se v dalším průběhu přiblížil na rozdíl jednoho gólu, srovnat se mu však již nepovedlo.

První možnost v zápase měl Písek, když Hrakholski z mezikruží napálil tyč domácí branky. V 9. minutě se probil mezi protihráči před branku hostující Novotný, Jaroslav Prchlík v domácí brance jeho průnik zastavil. Na druhé straně se prohnal kolem obránce Michal Přívozník, hostující Kadlec jeho zakončení vytěsnil mimo tyče. V 12. minutě Aleš Řezáč vyslal za obránce Radima Škrdletu, jenž sám proti brankaři přestřelil. Pak nahození Josefa Růžka ze středního pásma propadlo hostujícímu gólmanovi, ale puk se zastavil na horní tyčce. Neprosadil se ani Aleš Řezáč bekhendovým zakončením z kruhu a tak udeřilo na druhé straně, když bezbrankové skóre prolomil Hollar.

Do druhé třetiny si Milevsko přineslo přesilovku a těsně před jejím skončením vyrovnalo, když po přihrávce Jakuba Suchana zpoza branky protlačil u tyčky puk branky Martin Hraňo. Další možnost měl Jakub Suchan, kterého do samostatného úniku vyslal Jan Kohout, domácí kapitán přestřelil. V 26. minutě měl Písek přesilovku, ale z gólu se radovalo Milevsko. Michal Přívozník získal puk na vlastní modré a svůj únik úspěšně zakončil. Bylo to jediné vedení Milevska v zápase a nemělo dlouhého trvání. Tutéž přesilovku ještě Písek dokázal využít. Po křížné přihrávce Chába zakončoval z kruhu Hrakholski, Jaroslav Prchlík vyrazil, ale na druhou střelu téhož hráče již nedosáhl. V 28. minutě našel Václav Pouch přihrávkou od zadního mantinelu před brankou Jonáše Adamce, Kadlec puk zastavil. To Písek byl v zakončení úspěšnější. Po chybě v domácí rozehrávce zakončoval zpoza kruží Zátopek a trefil horní roh branky. Další píseckou možnost měl u tyčky dorážející Novotný, na domácího gólmana si nepřišel. Ke konci třetiny znova ujel hostující obraně Michal Přívozník, byl v zakončení faulován a tak dostal možnost reparátu v podobě trestného střílení. Po kličce však neuspěl.

Nejvíce gólů přinesla třetí třetina. Milevsko jí znova začalo dobře, když sice Václav Pouch svůj průnik gólově nezakončil, Martin Hraňo však dokázal puk dostat do branky. Vyrovnaný stav vydržel pouhé dvě minuty. Pak šel znovu do vedení hostující tým. Ve snaze zastavit hostující brejk se domácí hráči až příliš zaměřili na Pouzara, jenž poslal puk před branku, kde zcela osamocený Hrakholski pohodlně zamířil do odkryté brány. Obdobná situace nastala i u dalšího píseckého gólu, kdy po přihrávce od zadního mantinelu zůstali volní před domácí brankou hned dva hosté a Hrakholski měl znova usnadněnou pozici. Na opačném konci Jaroslav Suchan získal puk u mantinelu, poslal jej na protější kruh Tomáši Bílkovi, jehož zakončení z první Kadlec dokázal zastavit. V 53. minutě Milevsko rychle využilo početní výhodu, když od modré střílel Jan Kohout a sražený puk skončil za zády hostujícího gólmana. Písek mohl brzo vedení znova navýšit, ale Zátopek sám před brankařem neuspěl. To se povedlo až jeho spoluhráči Pouzarovi, pro kterého vypadl puk ze souboje před branku, kde znova zcela osamocen neměl problém trefit její odkrytou část. Milevsko se v závěru ještě nadechlo k náporu. Pomohl mu k tomu druhý gól Michala Přívozníka v oslabení, jenž zase ujel všem a u tyčky po kličce snížil na rozdíl jediného gólu. Byť v oslabení sáhlo Milevsko ke hře bez brankaře, Písek vyrovnání nepřipustil.

5 : 6
(0:1, 2:2, 3:3)
Milevsko vs Písek

Branky a nahrávky: 22. Hraňo (Jak. Suchan), 25. Přívozník (Petr Bouška), 43. Hraňo (Jak. Suchan, Pouch), 53. Kohout (Petr Bouška), 59. Přívozník - 16. Hollar (Hrakholski, Pouzar), 26. Hrakholski (Cháb), 29. Zátopek (Šindelář), 44. Hrakholski (Pouzar), 50. Hrakholski (Pouzar, Hollar), 57. Pouzar (Hollar). Rozhodčí: Šperl - Hřídel, Ent. Vyloučení: 6:7 navíc Hastrman (Milevsko) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: . Střely na branku: 36:44 (11:10, 15:16, 10:18). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.

Prchlík - Petr Bouška, Janda, Hastrman, Kohout, Růžek, Štekr - Škrdleta, Přívozník, Řezáč - Hraňo, Jak. Suchan, Jar. Suchan - Bílek, Adamec, Pouch