29. 9. 2011

V sobotu Kobra

Druhá hokejová liga nabrala řádné tempo. Ve skupině Západ mají týmy za sebou již polovinu zápasů první čtvrtiny. Víkendové kolo bude šestým v pořadí a HC Milevsko 2010 se v něm představí v domácím prostředí, kde bude hostit HC Kobra Praha.

Jediný zástupce hlavního města v hokejové druhé lize je jejím dlouhodobým účastníkem. Na minulou sezónu však nebudou na Kobře vzpomínat v dobrém. Po základní části totiž Kobra Praha skončila na posledním desátém místě skupiny Západ a měla jí čekat baráž o udržení ve druhé lize s vítězem krajských kvalifikací. Nakonec však Sportovně-technické komise ČSLH uznala protest Roudnice proti neoprávněnému startu hráče České Lípy Lukáše Zeta ve vzájemném zápase. Česká Lípa tím přišla o 3 body a Kobra Praha se před ní posunula o bod na předposlední místo v tabulce. Tím si uchovala druholigovou příslušnost, o kterou později Česká Lípa v baráži přišla.

Přípravné zápasy

Dle dostupných informací sehrála Kobra Praha šest přípravných zápasů. Vesměs se jednalo o vyrovnaná utkání, ve kterých byl ve výsledku rozdíl maximálně dvougólový. Ve dvoujutkáních se Kobra potkala s Benešovem a Řisuty a vyšla z nich v obou případech s lepší bilancí. Na svém ledě pak podlehla Klatovům a zdolala Nymburk.

Výsledky přípravných zápasů Kobry:
Benešov - Kobra 4:5
Kobra - Benešov 5:5
Kobra –Řisuty 6:5
Řisuty – Kobra Praha 8:6
Kobra - Klatovy 2:4
Kobra - Nymburk 3:1

Soupiska soupeře

Dlouholetý trenér a prezident Kobry Praha Miloslav Šeba tradičně doplnil tým o extraligové juniory Sparty a Slavie. Před letošní sezónou však lovil i v jiných vodách. Ze spadnuvší České Lípy získal zkušeného druholigového harcovníka Jiřího Jakeše. Ten se ihned stal lídrem týmových statistik. Jiří Jakeš se tak v Kobře setkal se svým bývalým parťákem z Benátek Martinem Kocmanem, který do Kobry přišel už v průběhu minulé sezóny z Benešova. Z České Lípy přišel i obránce Miloslav Cafourek, z Roudnice, která druholigovou licenci prodala, Kobru posílil velezkušený Jan Boháček.

Sestava Kobry z minulého kola ze zápasu s Benešovem :
HC Kobra: Malík - Cafourek, Pohl, Boháček, Icik, Pazourek, Kopejtko, Červený, Bláha, Bárta, Paris, Kocman, Jakeš, Slanina, Koubek, Žáček, Sovík, Suchan, Hrubant, Tuček.

Před zápasem

Kobra Praha patří v dosavadním průběhu k nejpříjemnějším překvapením skupiny Západ. Vloni se tým sotva zachránil, ale letos poznal porážku až v minulém kole. Kobra má odehráno o zápas méně, neboť utkání 1. kola v Klášterci byl po dohodě obou týmů odloženo. Letošní soutěžní premiéru si tak odbyla v domácím prostředí s nováčkem Bílinou. Úvod to byl nakonec vítězný, ale bodový zisk se nerodil lehce. Po první třetině totiž hosté vedli dvoubrankovým rozdílem, to však bylo z jejich strany vše. Kobra jedním gólem ve druhé a třemi v závěrečné třetině ukořistila vítězství 5:3 pro sebe. Pak Kobra zajížděla ke dvěma těžkým střetnutím na led soupeřů a v obou překvapivě naplno bodovala. V Jablonci Kobra nezachytila počáteční domácí nápor, když už po 21 vteřinách prohrávala. Pak ale ovládla druhou část, ve které zvítězila 4:0 a položila tak základ svému vítězství. Jablonec se v závěru snažil dotahovat, ale na lepší výsledek než 3:5 to nestačilo. Ještě větší překvapení se zrodilo v Řisutech, které do té doby neztratily ani bod. Na Kobru však nestačily. Třikrát inkasovaly, aniž by alespoň jednou skórovaly a byl z toho výsledek 0:3. Až minulé kolo přineslo Kobře první ztrátu. Nestačila doma na Benešov po výsledku 5:7. Kobra ani jednou v zápase nevedla. Dvakrát dokázala soupeřův náskok srovnat a nedovolila mu výrazně gólově odskočit, ale bodového zisku nedosáhla.

Milevsko podruhé za sebou neuspělo na ledě soupeře po těsné prohře v Jablonci. S Kobrou má v tabulce stejně bodů, avšak pražský celek má lepší skóre a navíc o utkání méně. Oba soupeři tak mají možnost svému protivníkovi bodově odskočit. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 0 0 0 1 0
Lukáš Dušek 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Tomáš Hájek 1 1 2 2 0
Jakub Hamerle 0 0 0 0 0
Jiří Heřmánek 2 0 2 1 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Milan Kořánek 0 0 0 -1 0
Tomáš Květoň 1 0 1 0 0
Ondřej Mikeska 0 0 0 0 0
Jiří Müller 0 1 1 1 0
Libor Nikodém 0 1 1 1 0
Ivo Novák 0 0 0 1 0
Pavel Procházka 0 0 0 0 0
Milan Silbernágl 0 0 0 1 0
Roman Štěrba 0 0 0 1 0
Michal Štych 0 1 1 2 0
Josef Urbanec 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Knap 60 26 3 23 88,46 0 0

Ohlasy k utkání


4 : 3
(2:0, 1:2, 1:1)
Milevsko vs Kobra Praha
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 3. Hájek (Nikodém), 16. Heřmánek (Hájek), 36. Heřmánek (Štych), 51. Květoň (Müller) – 35. Hybner (Boháček), 39. Bárta (Paris), 60. Boháček (Kocman). Rozhodčí: D. Pražák, J. Mertl,Matějček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:26 (11:8, 11:8, 12:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Sestavy

Milevsko

Knap – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Čunát – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Hájek - Novák, Nikodém, Mikeska

Kobra Praha

Bílek (od 20. Malík) - Cafourek, Čtveráček, Boháček, Červený, Pazourek, Kopejtko - Paris, Bárta, Žáček - Slanina, Jakeš, Kocman – Sovík, Hybner, Koubek - Suchan, Hrubant.