5
1
19. 2. 2022

První čtvrtfinále pro Soběslav

Milevští drželi krok se svým soupeřem. Ozdobou utkání byla divácká kulisa a hlavně dvě gesta fair play nejprve přiznal svoji teč soběslavský hráč při odpískaném zakázaném uvolnění soupeře. V závěru utkání milevský Košař odvolal odpískané podrážení, oba zaslouží pochvalu, že i v takovémto utkání udrželi sportovní fair play na vysoké úrovni.

Hned od prvního vhazování bylo jisté, že atmosféra na soběslavském zimáku bude hodna bojům play-off. Po třiceti vteřinách hry získali milevští výhodu přesilové hry. Domácí velmi dobře bránili a milevští nedokázali výrazněji Balouna v brance Spartaku ohrozit. Domácí velmi dobře napadali milevskou rozehrávku a před brankou, kterou hájil Panec byli velmi nepříjemní. V desáté minutě se dokázal prosadit Žákovský a dostal svůj tým do vedení. Milevští nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku v trvání 1:13 minuty. Vyslali několik dobrých střel, ale k vyrovnání to nevedlo. Následné oslabení milevští hráči zvládli na jedničku. Panec předvedl několik zákroků, které tým podržely. Spartak svého soupeře v první třetině přestřílel 14:10. Milevští do druhé třetiny vstoupili podstatně aktivněji, začali lépe svého soupeře napadat a před bankou se dobře orientovali. V této pasáži utkání předvedli oba brankáři několik super zákroků a své týmy drželi. Domácí byli dvakrát hlavním rozhodčím potrestáni za hru proti pravidlům, bohužel to milevským hráčům k srovnání skóre nepomohlo. Proti první třetině byli však pohyblivější a vytvářeli si gólové šance. V závěru však přišlo studená sprcha. Domácí potrestali faul Suchana a svůj náskok navýšili na dvoubrankový. Milevští radost domácích však v poslední minutě zastavili. Pouch velmi dobře našel Ivana Radostu a ten nezaváhal a puk poslal za záda Balouna. Milevští nastoupili do posledního dějství dost laxně, toho využil Píha ve spolupráci se Žákovským. Naději milevskému týmy vykřesal druhým gólem v utkání Ivan Radosta. Podíl na brance byl po zásluze připsán Hastrmanovi s Kadilákem. Hosté byli v některých momentech aktivnější, několikráte měli na svých hokejkách srovnání skóre. Dvoubrankové vedení Spartaku si vzala opět dvojice Žákovský Píha. V čase 55,54 byl za sekání vyloučen Novák. Milevský trenér si vybírá oddechový čas, připravil odvolání brankáře. Po minutě domácí špatně střídali a hostům na nabídla přesilovka 5:3. Kombinaci Škrdleta – Suchan zakončil bombou od modré Košař. Pokračující přesilovku již milevští hráči využít nedokázali. Hosté hráli opět bez brankáře, domácí těsně před koncem oslabení vyhodili puk přes všechny čáry, puk dojeli a po několika vteřinách jej dostali do prázdné branky.

Malým stínem zápasu bylo nešťastné zranění Jakuba Šimáka, který utrpěl řezné zranění na noze, přejeme brzké uzdravení. Ozdobou pátečního utkání byla divácká kulisa a hlavně dvě gesta fair play nejprve přiznal svoji teč soběslavský hráč při odpískaném zakázaném uvolnění soupeře. V závěru utkání milevský Košař odvolal odpískané podrážení, oba zaslouží pochvalu, že i v takovémto utkání udrželi sportovní fair play na vysoké laťce. Držme dnes palce ať se tým do Soběslavi v úterý vrátí a o postupujícím se rozhodne ve třetím zápase.

5 : 3
(1:0, 1:1, 3:2)
Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Žákovský (Hák), 39. Čížek (Pánek, Přibyl), 41. Píha (Žákovský), 51. Žákovský (Píha), 60. Macháček (Pauš, Hák) - 40. Radosta (Pouch), 46. Radosta ( Kadilák, Hastrman¨, 58. Košař, Suchan, Škrdleta). Rozhodčí: Šperl, Svoboda - Diviš, Matas Vyloučení: 7:7. Využití:1:1. V oslabení: . Diváci: 455. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.