5
1
27. 9. 2011

Sváteční středa v Jablonci

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, využije druhá hokejová liga státního svátku k sehrání soutěžního kola. Tentokrát to připadlo na klasický hrací středeční termín, kdy bude sehráno 5. kolo. HC Milevsko 2010 v něm zavítá na led tradičního druholigového soupeře HC Vlci Jablonec. Utkání na jabloneckém zimním stadionu začíná od 18:00.

Jablonec v minulé sezóně skončil v polovině tabulky skupiny Západ na pátém místě. Dařilo se mu hlavně v domácím prostředí, kde tradičně dokázal využívat svého úzkého kluziště. V bilanci domácích zápasů skončil na druhém místě za suverénním Kláštercem, když jen v pěti utkáních nedokázal bodovat. Hůře se mu vedlo na ledech soupeřů. Zde jen čtyřikrát zvítězil za tři body, dvakrát se prosadil na samostatné nájezdy a ze dvou zápasů bral bod za prohru v prodloužení. Celkem to stačilo na zisk 18 bodů a osmé místo v hodnocení venkovních zápasů. Ve vyřazovací části narazil Jablonec nejprve na čtvrtý tým tabulky Řisuty. Byť měl soupeř počáteční výhodu zahájit sérii doma, Jablonec si s ním poradil 2:0 na zápasy. Uspěl tak jako jediný z hůře postavených týmů play-off skupiny Západ. Tím pádem v semifinále vyřazovacích bojů narazil na první celek tabulky po základní části Klášterec. Ten splnil roli favorita a přešel přes Jablonec 2:0 na zápasy.

Přípravné zápasy

V přípravě před letošní sezónou sehrál Jablonec osm přátelských zápasů. Hned dva z nich však byly předčasně ukončeny. V Kolíně po 45. minutách kvůli nekvalitnímu ledu a domácí generálka s Kutnou Horou z důvodu zranění jednoho z jabloneckých hráčů. Jablonec v přípravě preferoval střetnutí s týmy ze sousední skupiny Střed. Potkal se hned se třemi z nich v tradičních dvojzápasech. Zbylým pak byl jediný celek, kterého bude potkávat v mistrovské části letošní sezóny Děčín. Jablonci se v přípravě dařilo hlavně v domácím prostředí, kde nestačil pouze na Nymburk. Ve venkovních utkáních dostávali příležitost spíše adepti bojující o místo v sestavě, což se projevilo i nepříznivých výsledcích, když ze všech venkovních přípravných zápasů odešel Jablonec poražen.

Soupiska soupeře

Kádr Jablonce nedoznal oproti předchozí sezóně žádných dramatických změn. Většina hráčů základního kádru zůstala pohromadě. Za největší ztráty se dají považovat odchody útočníků Michala Kapičky a zkušeného Jakuba Šestáka. Jejich náhrada je však neméně kvalitní, když do Jablonce přišli Michal Nevyhoštěný, jenž loni působil v prvoligových Benátkách a z České Lípy se navrátivší Jan Šulc.

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu v Benešově :
HC Vlci Jablonec : Štěrba - Petrmichl, J. Kadeřábek, Beránek, Abraham, Pulec, Duda, Zeman - Tondr, Bříška, Šulc – Nevyhoštěný, T. Kadeřábek, Stehno - Měrtl, Brokeš, Hájek.

Ze čtyř doposud odehraných kol se Jablonec pouze jedinkrát představil doma. Základní část skupiny Západ totiž zahájil dvojutkáním na ledech soupeřů. V prvním kole zavítal na led nováčka soutěže Bíliny. Hostům vyšel úvod zápasu, když se dostali do dvoubrankového vedení. To domácí dokázali v samém konci třetiny srovnat, ale ve druhé části Jablonec znovu odskočil o dva góly. V poslední třetině povolil Jablonec Bílině jen přiblížit se na jednobrankový rozdíl a odvezl si vítězství 3:4. V druhém kole zajížděl Jablonec na led svého soupeře z 1. kola play-off do Řisut. Domácím vyšla odveta dokonale, když zdolali Jablonec vcelku jednoznačně po výsledku 5:1. Domácí premiéru si Jablonec odbyl s pražskou Kobrou a nečekaně odešel ze zápasu poražen. Jablonci skvěle vyšel úvod, když se ujal vedení po 21 vteřinách od zahájení. To však bylo ze strany Vlků na dlouho vše. Kobra ovládla druhou část, ve které zvítězila 4:0 a položila tak základ svému vítězství. Jablonec se v závěru snažil dotahovat, ale na lepší výsledek než 3:5 to nestačilo. Zcela odlišný průběh mělo utkání minulého kola, kdy Jablonec zavítal do Benešova. Zde Jablonci nadmíru vyšla úvodní část, když po 15 minutách vedl 4:0. Benešov se sice jedním gólem v první a jedním ve druhé třetině Jablonci přiblížil, ale i tak se na třetí část šlo s hostujícím vedením o 3 góly. V závěru základní hrací doby však Jablonec nedokázal odolat mohutnému náporu domácích a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se Jablonec prosadil hned v první minutě, kdy využil početní výhodu a odvezl si z Benešova dva body po výhře 5:6.
Milevsko se ve čtyřech dosud odehraných kolech dvakrát představilo doma a dvakrát venku. Doma si po dramatickém střetnutí s Bílinou v minulém utkání udrželo stoprocentní úspěšnost, ve venkovních zápasech jednou uspělo a jednou odešlo poraženo. Tuto bilanci bude chtít v Jablonci vylepšit, domácí celek bude naopak chtít před vlastními fanoušky poprvé naplno bodovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Jablonec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 6. Tondr (Šulc), 13. Nevyhoštěný (T. Kadeřábek), 24. Bříška (Šulc), 34. Bříška (Tondr) – 8. Müller (Procházka, Hamerle), 10. Müller (Urbanec), 14. Květoň (Urbanec, Hájek). Rozhodčí: Jílek, Prokop, Špringl. Vyloučení: 3:9 . Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:31 (12:9, 17:10, 5:12). Průběh utkání: 1:0,1:2, 2:2, 2:3, 4:3.