21. 9. 2011

Přivítáme nováčka z Bíliny

V dalším soutěžním zápase přivítá HC Milevsko 2010 v sobotu na svém ledě druholigového nováčka HC Draci Bílina. Označení nováček však platí pouze pro premiérovou účast ve II. lize, protože jinak je tým Draků složen z hráčů s druholigovými, prvoligovými a v jednom případě i extraligovými zkušenostmi.

Bílina do letošní sezóny patřila k tradičním účastníkům krajských hokejových soutěží. V předchozích letech usilovala o postup do II. ligy v kvalifikaci, ale získat místo v třetí nejvyšší republikové soutěži se jí podařilo až před letošní sezónou. Dosáhla toho administrativní cestou. Nejprve se dohodla na odkoupení licence od Strakonic. To však bylo svazem zamítnuto. Na podruhé už to Bílině vyšlo, když získala licenci od HC Chrudim, která spadla z I. ligy, ale o setrvání ve II. lize neprojevila zájem. Pro Bílinu tím nastalo hektické období příprav na druholigovou soutěž.

Přípravné zápasy

Bílinští byli v dojednávání přípravných zápasů limitováni časovou prodlevou spojenou se schválením získání licence. I tak se jim podařilo dohodnout přátelská utkání s druholigovými soupeři a nevedli si v nich špatně. Dvakrát dokázali zdolat Děčín, cenná je pro ně i remíza s Řisuty. Jen jedinkrát utrpěla Bílina vyšší prohru a to na ledě favorita skupiny Západ Klášterce.

Výsledky přípravných zápasů Bíliny:
Bílina - Děčín 4:0
Bílina – Sokolov 6:8
Bílina – Řisuty 2:2
Řisuty – Bílina 4:1
Děčín – Bílina 5:7
Klášterec - Bílina 6:1

Soupiska soupeře

Role trenéra a zároveň sportovního manažera nováčka soutěže se ujal Miroslav Kanis. Ten má za sebou působení u druholigových České Lípy a Sokolova. Pro tým HC Draci Bílina se mu podařilo získat řadu hráčů s druholigovými, ale i prvoligovými zkušenostmi. Základ týmu byl postaven na hráčích z Mostu, kteří v minulé sezóně vybojovali I. ligu, avšak na prvoligovou soupisku se nedostali nebo mají z Mostu střídavý start. Mezi ně patří například Aleš Havlůj, Jiří Panuška, Vladimír Kýhos, Vlastimil Salač, Josef Müller, Vítězslav Nedrda a Miroslav Polák. Z Klášterce přišli Jan Kaššák, Jan Krupka a Adam Szakal. Z Vrchlabí Tomáš Urban, z Řisut Jan Pospíšil. Bílinský hokej zastupují Štěpán Lhotka, Tomáš Maďa a Lukáš Jirkovský. Nejznámějším jménem soupisky Draků je velezkušený útočník Vladimír Machulda, který má na svém kontě mnoho extraligových zápasů hlavně v dresu Litvínova a Slavie Praha.

Sestava Bíliny z minulého kola ze zápasu s Benešovem :
HC Bílina: Kaššák (21.Fikrt) – Havlůj, Müller, Chromý, Panuška, Zeman, Jirkovský, Polák, Kunrt - Szakal, Machulda, Kýhos – Karel, Salač, Urban – Maďa, Příhoda, Kříž – Lhotka, Nedrda, Novák.

Před zápasem

Do soutěže vstoupila Bílina domácí prohrou s Jabloncem. Hostům vyšel úvod zápasu, když se dostali do dvoubrankového vedení. To Draci dokázali v samém konci třetiny srovnat, ale ve druhé části nechali Jablonec znovu utéct o dva góly. Tento stav už dokázala Bílina jen zkorigovat jediným gólem v poslední třetině k výsledku 3:4. Ani v druhém kole Bílina body nezískala. Na ledě pražské Kobry přitom k němu měla nakročeno velmi dobře. Po první třetině totiž vedla dvoubrankovým rozdílem, to však bylo z její strany vše. Kobra jedním gólem ve druhé a třemi v závěrečné třetině ukořistila vítězství 5:3 pro sebe. Až ve třetím mistrovském utkání Draci body získali. V divokém zápase se nejprve zdálo, že domácí celek ztratí utkání již v úvodní části, kterou prohrál 1:4. V prostřední třetině však přišel nečekaný obrat. Draci v ní vstřelili šest gólů, aniž by inkasovali. Benešov se sice z tohoto direktu vzpamatoval a dvěma slepenými góly se přiblížil na jednobrankový rozdíl. Bílina si však už bodový zisk utéct nenechala a radovala se z výhry 9:6.

Milevsko po plném bodovém zisku z prvních dvou kol poprvé padlo na ledě favorita v Klášterci. Prohru bude chtít napravit v domácím prostředí s Bílinou. Ta však naznačuje, že nechce být outsiderem skupiny a rozhodně nebude lehkým soupeřem. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 0 0 0 1 0
Lukáš Dušek 0 1 1 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Tomáš Hájek 0 1 1 2 0
Jakub Hamerle 0 0 0 2 0
Jiří Heřmánek 0 1 1 0 0
Michal Klíma 0 2 2 1 0
Filip Kolomý 0 0 0 -2 0
Tomáš Květoň 2 1 3 2 0
Ondřej Mikeska 0 0 0 -2 0
Jiří Müller 2 0 2 2 0
Libor Nikodém 0 0 0 -1 0
Ivo Novák 0 1 1 0 0
Pavel Procházka 0 1 1 1 0
Petr Schirmer 0 0 0 0 0
Milan Silbernágl 1 0 1 0 0
Roman Štěrba 0 0 0 1 0
Michal Štych 0 0 0 0 0
Josef Urbanec 1 2 3 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 32 5 27 84,38 0 0

Ohlasy k utkání


6 : 5
(1:2, 2:3, 3:0)
Milevsko vs Bílina
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 16. Silbernágl (Novák, Heřmánek), 29. Urbanec (Procházka, Květoň), 36. Květoň (Dušek, Urbanec), 41. Jiří Müller (Urbanec, Klíma), 45. Jiří Müller (Klíma), 48. Květoň (Hájek) – 12. Machulda (Havlůj, Müller), 16. Urban, 31. Karel (Urban, Salač), 39. Příhoda (Salač), 40. Kýhos (Machulda, Szakal). Rozhodčí: Poskočil, Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:32 (12:14, 17:9, 12:9). Průběh utkání: 0:2,2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Čunát, Schirmer – Urbanec, Květoň, Hájek – Fořt, Jiří Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Novák - Kolomý, Nikodém, Mikeska

Bílina

Pospíšil – Havlůj, Josef Müller, Chromý, Ketner, Zeman, Jirkovský, Polák, Kunrt - Szakal, Machulda, Kýhos – Karel, Salač, Urban – Maďa, Příhoda, Kříž – Lhotka, Novák, Výrut.