5
1
22. 8. 2021

Finále turnaje vyhrálo Milevsko

V prvním ročníku turnaje O pohár ředitele pivovaru ve Strakonicích mužstvo HC Milevsko 1934 pouze jednou remízovalo a ve finále si poradilo s favoritem a pořadatelem turnaje HC Strakonice

HC Milevsko pojalo turnaj jako přípravu na novou sezónu, ale pozvalo i hráče kteří v týmem trénují a připravují se na novou sezónu. Turnaj se hrál systémem dvou třetin po dvaceti minutách čistého času. Tým vstoupil do turnaje remízou s domácím celkem HC Strakonice, kdy se milevští dočkali vyrovnání v závěrečném tlaku tři vteřiny před závěrečnou sirénou. Do druhého utkání tým vstoupil tak trochu s podceněním soupeře, ten se ujal dvoubrankového vedení. Milevští, ale hru zklidnili a a třemi brankami ve druhém dějství výsledek otočili ve svůj prospěch. Do třetího zápasu vstoupili milevští hokejisté lépe než v těch předcházejících. S celkem Radomyšli vedli v první třetině 2:0, když dokázali využít přesilovou hru. Radomyšl zdramatizovala zápas snížení vstřelením branky při své početní výhodě. Suchan vítezství pojistil třetí brankou Milevska. V základní části skončili na druhém místě za Strakonicemi a to rozdílem branek.

Finále turnaje přineslo velmi dobrý hokej. Oba celky do utkání dobře koncentrovaný. Milevští nechtěli domácím nechat moc prostoru ke hře, dobře napadali jejich rozehrávky. Až na jedno oslabení velmi dobře zvládali hru ve čtyřech. Právě v jedné z přesilovek Strakonice srovnali skóre, když milevští vedli brankou Chocholouška. Koncem prvního dějství využil pěknou přihrávku od Brože Přívozník. Milevsko své jednobrankové vedení do konce zápasu ubránilo, pomohl výkon Marka Čunáta v brance, ale hra celého týmu.

Milevští si odvezli Putovní pohár ředitele pivovaru a věcné ceny. Jakub Suchan byl vyhodnocen jako nejužitečnější hráč týmu HC Milevsko 1934.

Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky:14. Babor (Jiřinec, Kopenec) - 9. Bouška Petr (Chocholoušek), 19. Přívozník (Brož) . Rozhodčí: . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Myslyvec - Kovář, Hrubý, Kopanec, Franta, Šebesta, Šuhaj - Jiřinec, Dlouhý, Křenek, Švec, Mikeš, Menšík, Hanzelín, Ruda, Škoda, Babor, Dvořák

Čunát - Růžek, Pechánek, Dvořák Michal, Malý, Bednář, Bouška Petr - Řezáč, Suchan, Bílek, Pouch, Škrdleta, Bouška Patrik. Chocholoušek, Brož, Přívozník